Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bolha ellen Spot On vagy...

Bolha ellen Spot On vagy Tabletta a Fressnapf-ből? Melyik márka? Kb. 38 kilós németjuhász kutyának melyik méretkategóriát? 20-40kg vagy 40-60kg?

Figyelt kérdés

A településünkön csak Fressnapf elérhető, így ma mennék venni ott valamit a sűrűn vakarózó németjuhászunknak. Tuti bolha, láttam.


Spot Ont vegyek (Combotec, Fipromax, Fiproted, Frontline, Preventol), vagy rágótablettát (AdTab, Frontpro)? Mindegy a márka?


Illetve a méretkategóriáknak éppen a határára esik a kutyánk, kb. 38 kilós.

A szerek mennyisége kb. így van felosztva: 20-40kg (2,68ml csepp), 40-60kg (4,02ml csepp). Melyiket vegyem, ha épp határon vagyunk?


jan. 2. 10:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Határnál szerintem a nagyobbaknak valót vedd inkább.

Nekünk a cicának volt pár éve bolhája, a spot on működött, de sajnos már nem emlékszem melyik márka volt (Fressnapf-ból volt).

jan. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nálunk a kutya kb. 2 éve volt bolhás, akkor ha jól emlékszem a 40-60kg Preventolt vettem, de talán arra emlékszem, hogy egy ampulla nem irtotta ki a bolhát, hamar meg kellett ismételni a kezelést.
jan. 2. 10:30
 3/3 anonim ***** válasza:
Orvossal írass Simparica 120 mg, 40-60 kg-os kutyának való tablettát! Az bika cucc, és biztosan nem marad utána bolha! A kutyatescoban kapható cuccok nem érnek sokat, főleg, ha kiterjedt a bolhafertőzés. A fekhelyét/ágyát is mosd ki, mert simán vissza tud fertőződni onnan!
jan. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!