Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki tud kaki felszedésre...

Valaki tud kaki felszedésre valami jó tippet (vakvezető kutya)?

Figyelt kérdés

Nos, vakvezető kutyám van, hordunk zacskót magunkkal, és ha abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy megtalálom, miután kézre húzott zacskóval körbetapogattam a füvet, akkor felszedem.

De nem mindig találom meg.

Valamennyi látásmaradványom van, de ilyenkor a legrosszabb évszak szempontjából, mikor az avar miatt én kb egyforma barnának látok mindent.

Az emberek nem segítenek, hiába látja, hogy 5 perce ott szenvedek vele. De ha nem találom meg, azért jön a beszólás.

Nekem is olyan bűntudatom van, ha nincs meg, van, hogy sírok is miatta.


Mit kellene még ezen kívül csinálnom, hogy megtaláljam? Van erre valami jobb tippetek?


35/ N



jan. 2. 10:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Ne itt kérj tanácsot a látó emberektől. Keress facebookon vakos csoportokat, ott fogsz kapni ötleteket.
jan. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%

Az nem lenne lehetséges, hogy amikor a kutya megáll, észreveszed, hogy ürít, akkor már egyből bepozícionálod, hogy kb merre van a hátulsó vége. Zacsi felhúz, és hogyha nem gyorstüzér az állat, akkor még "elkapod" idejében, a hátát-farkát végigsimítod, és ott lesz a közelben nagy eséllyel a produktum?


Nyilván ezzel sok újat nem mondtam neked, de az a baj, hogy itt megtalálnod nehéz, azon meg nem segít a legmodernebb, legdancybb kutyagumi-felszedő applikátor sem.


Úgyhogy mindenképpen azt kéne kitalálni, hogy a lehető legkisebb területen kelljen keresned. Én valahogy egyből odaállnék, hogyha leguggolok fixen kartávolságon belül legyen.


Egyébként biztos hogy kakilt, amikor nem találod? Érzed a szagát, hogy lett eredmény, csak nem találod meg?


Emiatt ne legyen ilyen erős lelkifurkád, a legtöbb látó otthagyja... Kellemetlen, ha nem sikerül, de aki nem segít, az ne is szóljon be miatta...

jan. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező

Tedd meg ami tőled telik. Ha ez annyi, hogy kontrasztos területen felszeded, akkor ez annyi.

Abban a "szerencsés" helyzetben vagy, hogy vakvezető kutya után nem vagy köteles felszedni a kaksit. Ezt konkrétan az érvényes jogszabályok mondják ki, emiatt nem büntethetnek meg.

Ha valaki beszól, akkor mondd meg neki, hogy jöjjön ide és segítsen felszedni. Vagy kussoljon.


Ha te lennél az a kisebbség, aki nem szedi fel a kakát, akkor még mondanám, hogy van helye a bűntudatodnak - bár akkor is jogodban áll otthagyni - de így, hogy a látók is kb a kutyáé mellé szarnak még egy adagot, így szerintem ne pont te strapáld magad.


Tedd meg ami tőled telik, de annyi. Ha nem találod, nem találod. Senki nem várhat el többet mint amennyi megy.

jan. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


#2, igen, ez az amit próbálok, csak az a gond,hogy ő nem marad egy helyben amikor kakil, hanem mindig megy 2-3 lépést guggolva, így csak egy része van meg a cuccnak általában 😂 nem tudom, ezt miért csinálja, de neki így a jó,úgy tűnik. Még friss kutyus,az előző kutyám simán egyhelyben volt, bár sáros meg faleveles udőben azzal is sokat szenvedtem.

jan. 2. 12:36
 5/17 anonim ***** válasza:
15%
Lehet pont miattad lépked előrébb a kutyus, mert zavarja, hogy ott állsz mellette/mögötte.
jan. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%

Ne legyen lelkiismeretfurdalásod, igazából a jogszabály titeket nem is kötelez, hogy felszedjétek (ez legalább logikus). Persze, értem, hogy nem szívesen hagynád ott, de ha nem találod, ne ostorozd magad. Ha meg beszólnak, szólj vissza, hogy látássérült vagy, és esetleg segíthetne beszólás helyett, hogy megtaláld. Egyébként a kutyádon mindig rajta van a hám, amin rajta is van, hogy vakvezető?

Az én kutyám egyébként szintén toporog, és nem minden guggoló ponton jön kaki. Nem tudom, miért csinálja, mentett kutya, mindig így csinálta, amióta velem van. Gondolom, neki így jó. Aztán ha látom, hogy sokan mászkálnak, és nem pottyantott valahova, akkor csak teszek egy mozdulatot, mint hogyha lenne mit összeszedni. Ráadásul szuka kutyám van, és a pisilő pózok közül is van neki olyan, ami hasonlít a kakiló pózhoz, aztán ha jönnek mások, akkor hangosan meg is jegyzem ilyenkor, hogy "egy pisi, oké, mehetünk", mert a laikusok közül sokan nem értik, hogy a szukák miért nem úgy pisilnek, mint a kanok, magasra emelt lábbal. :-D

jan. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
48%
6os, az a gond, hogy a vakvezető kutya alapkiképzés szerint nem pisil, nem kakil, nem szagol, ha hám van rajta. Ő akkor megszűnik kutyának lenni és dolgozó vakvezetővé válik. Ha leveszika hámot, és csak póráz van, akkor kutya.
jan. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%

Ha ott marad olykor, akkor ott marad. Ezen ne problémázz.


Szerinted sok látót érdekli, hogy felszedi-e? Magasról sz.nak bele.


Te a spektrum sajnos a rosszabbik részén vagy látás szempontjából, semmi baj, hogyha valamikor nem találod.

Ne zavarjon, mert TE még nem teljesen látóként is megteszed, amit tudsz (és amit sok látó nem csinál), és ezért le a kalappal. :)

jan. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
29%

6-os, egy vakvezető kutya munkában > amikor rajta a hám - nem pisil vagy kakil, sőt, semmit nem csinál, hanem a gazdáját segíti :) Ezért nem is szabad megsimogatni vagy hasonló.


Egy kerekesszéket vagy botot sem simogatsz és a vakvezető kutya olyankor "munkaeszköz", nem háziállat (Molly Burke - és igaza van).

jan. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Én láttam már pisilni/kakilni hámot viselő vakvezető kutyát séta közben. Pont a hám miatt tudtam, hogy vakvezető kutya és nem egy átlagos házikedvenc.
jan. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!