Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Esöben kutyasétáltatás?

Esöben kutyasétáltatás?

Figyelt kérdés

Társashazban élünk a kutyámmal de csak zönd területen (füvön) hajlandó végezni a dolgát. A vizes füre viszont nem lép rá (fél töle) így esöben egy kínszenvedés a séta.


Muóta ilyen sokat esik a héten már többedszer fordul elö, hogy állunk a szakadó esöben a vizes füves részen 1/2 - 3/4 órát eredmény nélkül, aztán feladom. De ilyenkor másnap reggelre van, hogy a nappali közepén fogad a "szeretet csomag" mert nyilván annyi idöt meg nem bír ki amíg újra lemegyünk.


Segítsetek kérlek, mert ez csak szenvedés neki is, nekem is. :((



2023. aug. 5. 21:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Tanítsd meg neki a "Pisi" parancsot. Enyémek is utálják az esőt, de a dolgukat muszáj elvégezni. Ilyenkor mindig mondom, hogy "Pisi!", ha nagyon gondolkodnak és be szokott válni. Illetve egy esőkabátot megpróbálhatsz beszerezni, ha még nincs neki. Van olyan kutya, aki szívesebben sétál, ha esőkabát van rajta.
2023. aug. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Kutyacipő?
2023. aug. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Az enyem is gyuloli.

Jutalomfalat, vizallo cipo (nekem), kutyanak vizallo ruha es kajaval csalogatom, igy setalunk a fuvon. De nekem is ra kell lepnem es ott setalni vele.


Aztan egy ido utan csak sikerul elvegeznie a dolgat…:D

2023. aug. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Vagy próbáld elvinni fák alá sétálni valahova, ott kevésbé vizes minden.
2023. aug. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk melegben van így.

Le se akar jönni. Lemegyünk, bemegy a fűbe, megáll, néz rám értelmesen, hogy most kinek kellett lejönni. Mondom neki, pisilni kéne. Akkor pisil, de úgy, közben végig engem néz ugyanolyan értelmesen:D

2023. aug. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám is utálja az esőt. Van esőkabátja, azzal kicsit jobb, de a legnagyobb viharban nem hajlandó semmit csinálni, olyankor úgy időzítem a sétát, hogy ne a szarrá ázós tombolásban menjünk, hanem amikor csendesebb, ha nem tudom elkerülni az esőt. Esetleg bemegyünk fa alá is, ahol nem annyira vizes a talaj, aztán dolga végeztével irány haza.
2023. aug. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
31%

Mondjuk ne csak állj hanem setaljatok. Szagok,ingerek meg a mozgás hatására majd tojik.


Én kutyám meg van hogy ha sétálunk csak 10-20 perc múlva kakil.


Szakadó esőben is minimum ennyit lent kell lenni. De én ugyan úgy sétálok.


Ha még rajta kapjátok hogy bent kakil szidjatok meg érte felnőtt kutya intézze kint a dolgát hiába esik az eső.


Nekem az öreg kutyám utálja az esőt,pont ezért ha esik pisil kakil rögtön a ház előtt hogy mostmar indulhatunk vissza :D

2023. aug. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%

"Mondjuk ne csak állj hanem setaljatok."


Ezt mondd a kutyámnak, aki gyökeret ereszt, ha szakad az eső... :-D

2023. aug. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%
Pedig kell sétálni esőben is, amikor 3 napig esett, akkor 3 napig csak a ház előtt szobroztatok?? Még a sz@r is megáll benne.
2023. aug. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Igaza van annak, aki azt írja, hogy sétálni, mászkálni kell vele, és annak is, aki a vezényszó bevezetését javasolja. Én már öt kutyát felneveltem, mindig volt vezényszó a dologvégzésre, a kutyáim pontosan tudták, mit akarok tőlük, és akármennyire utálta is némelyik az esőt meg a vizet, olyankor brutál gyorsan túl akart lenni inkább a dolgon, mert tudta, hogy úgy hamarabb bekerül a szárazra. :)
2023. aug. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!