Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek legyen még egy...

Xnorkax kérdése:

Szerintetek legyen még egy kutyusom?

Figyelt kérdés
Őszintén szólva én szeretnék még egy kutyát, de anyáék arra hivatkoznak, hogy a kutyusunk (kisfiú, 6 hónapos, keverék) jól el van egyedül. De én nem így gondolom, szerintem szuper lenne neki a társaság. Szokott kutyákkal érintkezni, a szomszéd kutyust rendszeresem áthozom játszani, de azért mégsem igazi a dolog. Szerintetek is jó ötlet lenne még egy kutya? Amúgy anyagilag is betudnánk vállalni még egy ebet. Én mindenképp menhelyit szeretnék, mivel a kutyunk is onnan van.
2010. okt. 22. 17:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

kutyusodnak a legjobb társaság te vagy :)

Nyilván napközben nem tudsz ott lenni, olyankor nem rossz egy játszópajti, de két kutya nem dupla felelősség, hanem legalább négyszeres :)

Nem érdemes összeveszni emiatt a szüleiddel, de ha nagyon szeretnél még egy kutyát, azon érdemes elgondolkozni, tudsz-e egyformán kettővel foglalkozni,nem csak pótjátszótársként menne-e hozzátok a másik, hanem teljes jogú családtagként.

Egyedül lévő kutyus persze napközben néha unatkozik is, olyankor pedig rongálhat vagy kiszökhet az utcára. Viszont ha van egy szokásos menetrend, ami kellően lefárasztja, akkor ezekben az órákban sem lesz gond.

2010. okt. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A kutya szempontjából biztosan jobb lenne ha lenne egy pajti, de azt ne felejtsd el, hogy a te dolgodat triplán nehezíteni fogják.

Két kutyával nagyon nehéz foglalkozni. Pláne hogy a mostani is csak 6 hónapos, gondolom még annyira nem sok mindent tud.

Szerintem foglalkozz a mostanival, és csak utána gondolkozz másik kutyán, ha ő már minden szituációban hallgat, és figyel rád. Egyébként nehéz dolgod lesz.

2010. okt. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! :)

természetesen nem csak játszópajti lenne a másik kutyus, hanem teljes értékű családtag. egyébként a kutyánk már most nagyon szófogadó, látszik, hogy hálás, amiért megmentettük :) lehet, hogy akkor várunk mondjuk jövő nyárig a második ebbel. addigra egy éves lesz a miénk, már viszonylag "kamasz" :)

2010. okt. 22. 17:39
 4/6 anonim ***** válasza:
Én inkább most hoznék mint jövőre. úgy egyszerőbb az összeszoktatás :)
2010. okt. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én mostmár azt vallom, hogy második kutyus csak akkor, ha az elsővel már ott tartasz, hogy póráz nélkül zsebre tett kézzel tudsz vele sétálni bárhol.


Így egyrészt jó példát lát az új kutya, másrészt a régire már nem kell minden idegszáladdal figyelned, így jut energiád az újra.

2010. okt. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ, szerintem is egyszerűbb lenne, ha most szoknának össze.

köszönöm a választ, póráz nélkül egyelőre csak a kihaltabb helyeken megy tökéletesen a séta, pl. egy erdő meg ilyenek :) amúgy egyetértek veled, hogy a nagy kutya példát mutat a kicsinek.

2010. okt. 23. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!