Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törpe Uszkár otthon egyedül?

Törpe Uszkár otthon egyedül?

Figyelt kérdés

Hamarosan a családba kerül egy uszi kölyök. Az érdekelne, hogy mire kell figyelni egyedülhagyásnál.

Főleg uszkár tulajok válasza érdekelne, akiknek van tapasztalata a fajtával.


Tudom, hogy hajlamosak a szeparációs szorongásra, de sajnos mindenképpen egyedül fog maradni lakásban 5-6 órákra.


Na meg érdekelne milyen környezetet biztosítsak számára ezidőre. Amíg nem szobatiszta, addig csak a kisebbik szobában fog mozogni, viszont van elérhető magasságban konnektor.



jan. 10. 16:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%
Hát nem a konnektor lesz a legnagyobb gondotok vele kapcsolatban. Tenyésztő ad így kiskutyát, hogy 8-12 hetesen azonnal 5-6 órákra magára hagyjátok? Nehezen lesz így szobatiszta pl. és erős az esély a szeparációs szorongás kialakulására. Sehogy sem tudjátok megoldani legalább 1-2 hétig, hogy fokozatosan szokjon hozzá?
jan. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Természetesen az első időszakban otthon maradok vele. Terveim szerint pénteki nap mennénk érte és vennék ki 1 hét szabadságot, hogy minnél több időt tudjak vele foglalkozni kezdetben.
jan. 10. 16:47
 3/20 anonim ***** válasza:
83%
Az uszkár, alapvetően egy vadászkutya. Olyan mozgásigénye van, hogy csak na.
jan. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, ezért (is) esett erre a fajtára a választás. Szeretnék többet a szabadban lenni és programolni a szürke hétköznapokban.
jan. 10. 17:59
 5/20 anonim ***** válasza:
41%

4.-re.


8 óra meló + 1-2 óra utazás. Hazaérsz, sötét van, és -10 fok. Hol és mit akarsz a szabadban lenni? Főleg olyan ebbel, ami NAGY mozgásigényű, DE FÁZÓS!!!?

jan. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Nem tudom miből a feltételezés, de 10 perc sétára vagyok a munkahelyemtől. Nem lesz mindig sötét és értelemszerűen hideg sem... Tehát maradjanak fázós kutyák a tenyésztőn, amennyiben nem nyárra lesznek elvihetőek? Vagy ne is létezzenek 4évszakos országokban, ahol bizony évente előfordul hónapokra a trágya idő?

Ne haragudj, de egyáltalán nem értem az "érveidet".

jan. 10. 18:13
 7/20 anonim ***** válasza:
95%
7-10 nap alatt szépen hozzá lehet szoktatni az egyedülléthez. A 2. vagy 3. naptól kezdheted is a tréninget.
jan. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
34%
Lakásban tartott semmilyen kutya esetében nem ajánlható az egyedül hagyás, kölyökkutya esetében aztán végképp nem. Leírom, hogy mi fog bekövetkezni: fájdalmasan vonyítani fog, míg valaki haza nem érkezik, lekaparja az ajtókról a festéket, mert szeretne kiszabadulni, leszedi a tapétát a falról, lehúzza a terítőt az asztalról, összerágja a cipőket, mindent összevizel, sőt.....
jan. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

7.

Köszi! Őszintén remélem menni fog. Kb én is úgy kalkuláltam, hogy az első nap után elkezdem majd pár percekre egyedülhagyni, majd fokozatosan huzamosabb időre.


8.

Erre való a tréningezés és a szoktatás. Kutyapelus is kint lesz neki hagyva, de 12 hetestől amúgysem várom el, hogy 10 nap alatt maradéktalanul elsajátítsa a szobatisztaságot. A lehető legbiztosabb körülmények mellett fog egyedül maradni, csak a konnektorral nem tudok mihez kezdeni, mert burkolaton kívül jobb ötletem nincs.

jan. 10. 18:57
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező!


Itt majdnem az összes válaszoló pesti. Ingázó az agglomerációból. Valószínűleg onnan jött az 1-2 óra a válaszolónak...

Nem feltételezik,hogy a gyk-t az ország más részein is olvassák 🤣🤣.

jan. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!