Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van esély a kutyusunk gyógyulá...

Van esély a kutyusunk gyógyulására?

Figyelt kérdés

Nyolcadik éves nemetjuhasz kutyánk már lassan kettő éve diszplazias. Bicegett a hátsó lábára és fajlalta az elsoket is ha tul sokat futott vagy játszottunk vele. Folyamatosan adtunk neki vitaminokat, gyógyszereket, igyekeztünk csökkenteni a fájdalmat.


A múlt héten hirtelen nagyon nagy lett a hasa. Az elmúlt időben született kislányunk miatt kicsit hanyagoltuk, sajnos nem volt annyi időnk rá, de tudtam, hogy ennyire nem hizhatott meg. Azonnal allatorvos, ahol röntgen után kiderult, hogy szív elegtelensege van, a szív burok és a has üreg tele van folyadékkal. 4 napos gyógyszeres kezelés hatására 5kg-val lett könnyebb a kutyus.


Kontrol vizsgálatra vittem, ahol csak megneztek, majd újabb 10 napra adtak gyógyszert. Amikor haza értünk, a kutya teljesen erőtlen lett, alig lépett néhányat lihegett, feküdt és ette a havat. Gondoltam megviselte a 50 perces oda majd vissza út, de az állapota estére csak romlott. Ekkor újra visszatértem a dokihoz, aki ultrahangon észrevett egy 5cm átmérőjű daganatot a lépén. Azt mondta, műtétet nem javasol, 80% esélye van hogy a kutyus az altatasbol nem ébred fel a legyengült szíve miatt. Játszani, szaladni nem szabad (de nem is tud, csak fekszik 2 napja), vizet gyakran de keveset (folyamatosan keresi, inna, ha ki viszem pisilni csak eszi a havat) és legyen melegben.


Van esély a felepulesre vagy készüljünk a legroszabbra? Nem nagyon eszi már a tápot sem, így a gyógyszereket is nehezen tudom adni. Tegnap óta ma pisilt először, kb fel percig csurgatott, rengeteg kijott belőle.


Valakinek hasonló tapasztalata?


jan. 13. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A lép az egyik legvérzékenyebb szerv, tehát ha megreped, vagy bármi sérülés éri, akkor a kutya belülről elvérzik. Ilyenkor rögtön lépeltávolítást szoktak javasolni, mert lép nélkül lehet boldogan élni, de műtét nélkül kb időzített bomba.


Szerintem figyelgessétek, észre fogjátok venni ha itt az idő , és akkor ne teketóriázzatok sokat. Ha nem eszik, nem iszik, egész nap nem kel fel, akkor el kell kezdeni gondolkodni.


Nagyon sajnálom.

jan. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, de nem hiszem, hogy fel fog épülni.

Nem fiatal kutya és halmozottan vannak súlyos problémái.

Ha kedvetlen, csak fekszik és nem eszik, én elgondolkoznék, hogy ideje elbúcsúzni. Inkább aludjon el békésen a szerettei körében, mintsem napokig szenvedjen.

jan. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én kérnék azért a helyetekben másodvéleményt is, azért remélem még egy darabig veletek lehet🥺
jan. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
A mi kutyankat is sz orvosok nyirtak ki s gyogyszereikkel.
jan. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első kommentelő!

Idős kutyánál már a lép kivétel kockázatos,mert fiatalon átveszi a többi szerv a szerepét,de öreg korban már nem. Vagy csak ritkán.


6 kutya volt a környezetemben akik idős korban lettek műtve, lépeltávolítás, vmelyik két hét múlva halt meg a többi 2-4 hónapra rá. Egyik egy nagyon kedves barátnőm 11 éves kutyusa volt aki 6 hónapot élt lépeltávolítás után,de sokszor nem evett,volt hogy hetente jártak infuzióra. Szóval az a 6 hónap sem volt felhőtlen. Aztán elkellett engedni őt is :(


Az egyik még annyira idős sem volt 6 éves ő volt aki két hét alatt el ment.


De írta a kérdező mivel szív problémája van az altatást sem élné túl a kutya.


Ha meg daganatos akkor valószínűleg sajnos áttétes is.



Kérdező ha már nem nagyon akar enni és mozogni akkor sajnos nagyon nem jó jel. Esetleg még megpróbálhatsz neki főzni húst,zöldséget,rizst vagy bulgurt. Hátha azt szívesebben fogyassza. De ez általában a vége :(


Nekem az első kutyámmal volt az hogy a vese gyógyszerek miatt muszáj volt reggel-este ennie,konkrétan tömtem belé a kaját,feküdt igazából csak,dolgát végezni meg felállt odébb ment, de nem ivott,nem evett,nem kakilt. El vittem elaltatni.Mondta a doki,hogy mikor idős korban már a kutya csak szinte fekszik,enni sem akar csak vegetál az már a vége.

jan. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ilyenkor mi a kérdés?? El kell altatni.
jan. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!