Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van aki kifejezetten nem...

Van aki kifejezetten nem kedveli a német juhászt? Elmondod miért?

Figyelt kérdés
jan. 14. 11:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
Én nem kedvelem őket, mert az utcánkban van egy, és már többször nekem rontott, amikor a huskymat sétáltattam.
jan. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Thunderfairy ***** válasza:
66%
Nem vagyok egy nagy kutyás. De pont a németjuhász az egyik legnormálisabb kutyafajta. Nézd meg a rendőrséget és a katasztrofa védelmet. Milyen fajta kutyákat is használnak bünözők elfogására? Vagy életek megmentésére?
jan. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%

A tapasztalataim miatt nem kedvelem. Anyósomèknak nèmetjuhászuk van. Többször megharapta már a kezèt, fellökte. Egyszer úgy esett el hogy a keze is eltört..

Az egyik szomszèdomnak is az van. Az is ugrál mindenkire. Nem lehet bemenni hozzájuk mert szètcsikarja az ember kabátját, fellök. Szökik. Ha meglát az utcán nekifutásból rám ugrik. A postás hozzám dobja be a postájukat (megjegyzem imádom amikor a sajátomnak már nem jut hely ès csak a földre bedobja) mert fèl tőle.

Ha sètáltatják megkergeti a macskákat, kisebb kutyákat.

Jó, igen, tudom: a gazdi a hibás. Ettől függetlenül egy normális nèmetjuhászt se láttam mèg, csak a tèvèben.

jan. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
65%

Én nem szeretem őket.

Ha lehet kerülöm is.



Kettes, legnormálisabb?

igen munkára jó,de másra nem. És ha megnézed éles helyzetben parancsra sem engednek ha fognak,saját gazdájának neki megy. Nekem nem éppen ez az ideális kutya. Egy magasan képzett rendőr kutya engedelmeskedjen a vezetőjének. Sok videó van fent ahol rendesen tépi a bünőzőt,persze megérdemli nem sajnálom,de a kutyának parancsra engednie kell. Ennyi erővel bármilyen fajtát lehetne használni ha mindegy hogy ereszt vagy sem.



Eddig csak német juhász akarta megtámadni a kutyáimat. Illetve kétszer ugyan az a német juhász nekünk rontott. Behivhatatlan agresszív, gazdája nem tudta kontrollálni.


Ellenben a kutyáimban akkora nyomott hagyott,hogy a fiatalt 3 hónap tréning napközi,futtatózás után tudtam nyugodtan sétáltatni őket. Pedig nem kicsi 23 kg. De trauma volt számára mikor 3 nap különbséggel megtörtént ugyan az. A második eset,hogy mi vártuk,hogy zöldre váltson a lámpa álltunka zebránál német juhász meg oda húzta a gazdáját. Nem tudta vissza tartani a kutyát és pórázon össze mentek. Gondolhatod..Kocsisok dudáltak. Ha lett volna nálam valami bicska biztos szét szúrkálom a kutyát. Kis 5kgos öregemet akarta elkapni aki süketke vak,légynek nem árt,ha őt eléri neki vége lett volna.


Illetve sétánál is mindig a német juhászok ugatnak,örjöngenek két lábon.Futtatóban is mindig német juhászok okoznak bajt, 1,5 éve egy yorkit szedtek szét aki szerencsére túl élte. Normális yorki aki rendszeres járt a futtatóba,mindenkivel barátságos volt nagy kutyákkal is. német juhász gazdik csak elrohantak se bocsánat,se az hogy állják az orvosi költséget semmi...


Kutyás szakmám van, német juhászok akartak mindig megharapni engem is kolléganőmet is.


2 német juhászt ismerek akik normálisak. Azok munkavonalú jó idegrendszerűek, heti 3x kutya suli és rengeteg séta,munka,fárasztás Ez kéne ennek a fajtának

A legtöbb német juhász kb kerti dísz.

Nulla nevelés,nulla szoci.


Volt olyan vendég aki nevetett azon,hogy kiugrott a kutya a kocsiból és megtépett egy kiskutyát az utcán.. hát köszi.. Nekem ez nem tartozik a normális fajták közé,de az se normális ember akinek ez vicces.



Remélem kifejtettem,hogy miért nem szeretem ezt a fajtát.


Egy fajtával sem volt ennyi konfliktusom pedig 20 éve kutyázom.

jan. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
66%
2-es, Belga juhászt, meg Rottweilert. Szóval nem értem hogy jött ide a rendőrség. Szakadjunk el a Rex felügyelőtől szerintem.
jan. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én a mai küllemvonalas német juhászokat nem szeretem. Azokat a csapott, púpos hátúakat, akik keresztben lépnek a hátsó lábaikkal.
jan. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%

Alapvetoen szeretem a kutyakat de en is fenntartassal kezelem őket, a legtöbb bolond, egy resze a tultenyesztes/szaporitas miatt ideggyenge, masik resze meg a gazdaja miatt, mert kerti disznek tartja, az meg frusztral egy munkakutyat, ha nincs feladat, es talal maganak. Van egy a szomszedban, kennelben, mert nem merik kiengedni, levadassza a macskakat... Gyerekkoromban megharapta a mamamek nemetjuhasza az arcomat, ugy hogy surgossegire kellett menni es meg kb 1 hetig nem tudtam kinyitni a szemem, a heg megvan meg most is.

Kutyasetaltatas alkalmaval is tamadt mar nekunk nemetjuhasz, aki kiszaladt az udvarrol nyitott kapunal a gazdaja mellett, szerencsere nem egyedul voltam, haverom lerugta a kutyat. Elobb mennek be egy pitbullhoz, mint nemetjuhaszhoz. Legtöbb konfliktusom azt hiszem nekem is ezzel a fajtaval volt.

jan. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
97%

Remélem nem baj, hogy németjuhász gazdiként írok. :D

Nekem munkavonalas, egyeneshátú, jó idegrendszerű kutyám van. Minden körülmény között szófogadó, mindenhova visszük magunkkal.


Ellenben sajnos azt kell mondanom, hogy hiába voltam világ életemben németjuhászos, én is egyre kevésbé szeretnék már ilyen fajtát. Na nem a sajátom miatt, hanem amit előttem is leírtak páran:


Elcseszték a tenyésztését, igazából ezek a dándog méretű, szar idegrendszerű, csámpás, diszpláziás kerti díszek vannak többségben.

Valóban csapott, púpos hátú, szinte életképtelen kutyák, akik egyre kevésbé hasonlítanak a németjuhászra. Mind küllemben, mind agyilag...

jan. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
95%

Az a baj, a fajtáról csak azt hallják, okos, a filmekben éppen csak nem beszél. Így jó sok van belőlük.

A legtöbb ember nem is tenyésztőtől vesz kutyát. Akik tenyésztőtől vesznek, nem gondolják, hogy nem darab-darab egy alom. Sokszor a tenyésztők sem segítenek legalább annyira, hogy megmagyarázzák a vevőnek, az ő alma éppen olyan vonal, hogy sokkal több foglalkozásra, nevelésre van szüksége a kölyköknek. Nem szólnak, hogy egy átlag, gyerekes családnak nem a legizgágább, legrámenősebbre van szüksége.

Évtizedek óta nj-m van. Tudatosan választva mindig az adott kölyök. Tudomásul véve, a szülőknek milyen a vézene , kb mit várhatok el a kölyöktől.

Ahol élek, a lakótelepen igen ritka a nagytestű kutya. Viszont támadt már rá az én kutyámra közepes testű szőrmók, spániel őrjöng a póráz végén, stb.

Persze, nagyon nem mindegy, hogy egy 40 kilós eb őrjöng, támad, vagy egy 15, vagy 4 kilós kis szobacirkáló.

jan. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
27%
Két németjuhászom volt, de tüz és víz voltak. Egyik kezesbárány, az ölemben aludt, kezemböl etettem, a másik aggresszív, csak rács mögött tudtuk tartani. Attól függ, hogy munkakutya vérvonal (aggresszív), vagy családbarát vérvonal (nyugodt).
jan. 16. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!