Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olyan nagy baj ez, hogy én...

Olyan nagy baj ez, hogy én igenis elviselem (egyáltalán nem zavar) a komondorok szagát? Kifejezetten nem bűzét írtam - pediglen voltak már sokszor olyan megjegyzései (elsősorban nő ill. lány) ismerőseimnek, rokonaimnak, hogy ők bűzlenek. "Örülök..."

Figyelt kérdés

Kedvelem és becsülöm a fajtát, de - ahogy sokan fogalmaztak - sem "koszosságuk" (nehezen tisztíthatóságuk), sem pedig a "bűzük" nem zavar. Tudomásul veszem mindkét tényt, de mindezek ellenére erőst szimpatizálok a fajtával.


Van aki a Van De Graaff-Generátorba nyúlt hosszú szőrű tibeti masztiffokat nem kedveli, van aki a komondorokat. Mindenki mást preferál, más vonzza, vagy taszítja - olyan nagy baj nálatok nőknél, ennyire taszító az, hogy valaki éppen a komondorokat részesíti előnyben, ilyen ebeket szeretne később? (Szegények nem tehetnek arról, hogy olyanok amilyenek!)



jan. 5. 22:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%

Ez szerintem ember függő, én pl érzékeny vagyok a szagokra, de állat az más, ezzel jár, nem úgy mint egy elhanyagolt igénytelen csöves mondjuk.

És gondolom amúgy sem benti kutyának akarnád, szabadban meg elviselhető.

jan. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Ez ízlés kérdése, hiaba magyar kutyafajta, es imadom a kutyakat is, de ettol meg se a komondor, se a puli nem tetszik, pedig nem tudom milyen szaguk van. Csak elkepzelem milyen a rasztas bundajukat simogatni, es nem tölt el jo erzessel a gondolat. Biztos sok ember szereti őket, ugyhogy ne aggodj, nem mindenkinel kizaro ok.
jan. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Engem nem zavar egy nagy büdi kutya, ha kint van a kertben. A lakásban viszont nem akarok kutyaszagot. Nekem 2 kistestű benti kutyám van és meg nem mondaná senki az alapján, ha belép a lakásba, mert se szaguk nincs (csak az illatosító illatát érezni nálam), se nem hullik a szőrük.
jan. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs büdös komondor, csak elhanyagolt. Sajnos sok komondor tartó nem gondozza kellőképpen a bundát. Hagyják földig érő, összenemezesedett szőrben állni, ami berohad, begyullad, akár élősködő is van benne, aztán már csak a teljes nyírás segít. Egy gondozott bundával nincs ilyen gond, de még egyszerűbb lenyírni 6-8centisre, jó fazonnal. Olyankor max. annyi szaguk van, mint bármely más kutyának.
jan. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Utolsó, vannak ezt bemutató komondor-szőrzetápolási videófelvételek, vagy cikkek, leírások?
jan. 6. 14:34
 6/14 anonim ***** válasza:

Mivel kutyakozmetikus vagyok valószínűleg nem lenne elhanyagolt a komondorod :D ápolatlan kutyát elnézegetni nem bírnék.


Viszont egy komondort effektív tisztán rendben tartani csak is műfűves területen lehet! meg rendszeres kozmetikával.


Hiába ez a szakmám sajnos nekem sem tetszik a fajta, jellemük meg pláne nem, nem is vállunk,mert sajnos kiszámíthatatlanok. Biztos vannak jó fejek, hozzánk egy normális járt, a többit is csak lenyírni kopaszra tavasszal fürdés nélkül szájkosárban.


Nyilván a leendő párom komondort szeretne,mert minden álma nem beszélném le róla.

jan. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

#5 Vannak. Pl. a komondor fajtamentés oldalán. De vannak youtube videók is.


#6 csak részben értek egyet. Ha kiállítási pompában akarod tartani, akkor persze ez igaz, de mint normál kutyatartó, nincs szükség műfüves területre, sem rendszeres kozmetikára a tisztasághoz és hogy ne legyen büdös. Évente max. 2x meg kell tépni a bundát, vagy még jobb, ha rendszeresen, miközben az ember vakargatja, széthúzza a tincseket. Persze ha sár van, akkor koszos lesz, de melyik kutya nem? Viszont másnapra megszárad és kipereg a sár a bundából.

A jellemével nem tudom mi a bajod, tény, hogy a legtöbb kutyás szakember valamint kozmetikus egyáltalán nem ért a pásztorkutyákhoz. Ezt tapasztaltam én is kutyaiskolákban és kozmetikusnál is. Ezt szokták aztán félreértelmezni és azt mondani, hogy kiszámíthatatlan. Viszont annak, aki ért a pásztorkutyákhoz, nincs vele gondja. Fajtamentők rendszeresen tesznek fel videókat, amikor rosszul tartott, agresszív kutyákhoz mennek ki, és aztán mégis békésen eltudják őket hozni, valamint beillesztik a mentett kutyafalkába. Persze vannak olyanok, amelyek már sajnos a nevelés és a szocializálódás hiánya miatt extrém esetek, de melyik fajtánál nincs ilyen.

A legtöbb kozmetikus retteg a komondor és a puli bundájától, el sem merik vállalni, mert nem értenek hozzá és úgy persze valóban sok idő. Ahova én jártam, ott ketten 1-1,5 óra alatt egy felnőtt kutyát tépéssel, fürdetéssel, szárítással könnyedén megoldottak. Aztán mi is megtanultuk, és már nem is kell oda hordani.


Egyébként pedig nincs rondább és gázabb munka, mint amikor a komondort és a pulit kopaszra vágják. Teljesen elveszti a jellegét. Persze van menthetetlen bunda, aminél muszáj.

jan. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 komis1 ***** válasza:
100%

Én azt tapasztaltam, hogy ha komondorral sétálok, a lányok, nők odajönnek ismerkedni, annyira tetszik nekik. Az én komondoraim sosem voltak büdösek, nem is mondott ilyet senki. A komi természete pedig annyira aranyos, hogy minden lány, nő beléjük szeret, ha megismeri. Legalábbis én eddig csak ilyet láttam.

Ja, annyira aranyos a nagy szőrmók pofija, hogy sétánál a nők, lányok egyszerüen elolvadnak tőle. Ha valaki csajozási szándékkal venne kutyát, kifejezetten a komondort ajánlanám neki.

jan. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Laikus válasza:
100%
Az utolsó két hozzászólással egyetértek!De aki a Komira adja a fejét,mindegy,hogy kölyökként vagy fajtamentőktől,csak azt válassza amelyik odamegy hozzá,és nem tágít mellőle!A szag témához nem tudok mit szólni,mert én nem tapasztaltam a kutyámnál ilyen problémát,még akkor sem amikor megázik!Az tény hogy a szakállán kajaszag lehet,ha vegyes,vagy házi koszton tartják,de ez kiküszöbölhető száraz táppal!A nyírásról csak annyit,3 éves koráig téptük a szőrét,de utána lenyírtuk/nem kopaszra/szinte megkönnyebbült!Könnyen,gyorsan tanul,és nem felejt!De erőszakkal nem megy vele semmire az ember!Javaslom olvass olyan írásokat ahol részletesen kifejtik a Komondor külső és belső tulajdonságait!Sok örömöt a kutyival!
jan. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
ja
jan. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!