Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van aki kifejezetten nem...

Van aki kifejezetten nem kedveli a német juhászt? Elmondod miért?

Figyelt kérdés
jan. 14. 11:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
63%

Ugatósak,zeng tőlük az egész utca. Az összes kutyafajta közül a legidegesítőbb ugatásuk van.

Biztos van,amire jók, de amiket én ismerek, buták,bambák, idegesítőek. Nem ismertem még olyan embert,aki meg tudta volna nevelni őket,inkább feladják a gazdák és hagyják őket tombolni. 8-10 éves korukra lenyugszanak,akkor van egy "cuki" periódusuk. Aztán valami csípőbetegségük lesz,onnan romlik az állapotuk aztán annyi. Komolysn,mind csípőbeteg lesz.

jan. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
41%

Nálam a kutyáknál inkább a nevelése, tisztasága és a gazda odafigyelése szokott zavarni.


Amíg egy kutyára odafigyelnek rá és igényeire, fürdetik rendesen, felszedik utána a szarát, illetve nem ál neki ugatni mint a fene akár a kerítést is döntögetve addig nekem nincs velük problémáim, ahogy ez igaz nálam a többi kutyára is.

jan. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 NTBS ***** válasza:
15%
Nincs vele bajom. Gyermekkoromban volt. Vigyázott rám.
febr. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
68%

Ez nagyon nagy butaság, de valamiért akkora nyomot hagyott bennem, amiért van egyfajta bizalmatlanságom feléjük.


Ugye ezek a tipikus munkakutyák - rendőrség, katonaság is rengeteget használja őket. Ott pedig nem mindig marad meg fixen egy ember mellett egy kutya - jobb esetben más pozícióba kerül az a személy, ahol nem kell kutya, vagy másik kutyával dolgozik. Rosszabb esetben már nem lesz alkalmas szolgálatra, vagy még rosszabb.


Emiatt ezek a kutyák könnyen váltanak gazdát, nem azok a szigorúan egygazdis kutyák.


Valamiért emiatt bennem maradt az a tüske, hogy nem is igazán hűségesek ezek a kutyák, és igyekszem eltüntetni magamból ezt a gondolatot.


(Amúgy a mi utcánkban is volt egy "bolond" német juhász, aki kislányt is harapott már meg. Nem hibáztatom, a hülye gazdái a hibások. Én is megbolondulnék, ha 7/24-ben egy pici kennelben gubbasztanék.)

febr. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
93%

Az a baj, hogy a többség sima kedvencnek akarja és nem veszi tudomásul, hogy a németjuhász alapvetően egy nagyon határozott kezet igénylő munkakutya, nem pedig cuki dögönyöznivaló szőrmók. Kell neki a fizikai és szellemi terhelés is meg eleve egy olyan attitűd, hogy a kutyának eszébe se jusson, hogy a ő főnök. Nyilván ez megvan egy rendőrségi, katonai kiképzőnél vagy akár egy munkakutyák terén tapasztalt laikusban, de a 10 éves Julcsikában meg anyukájában, aki párás szemmel emlékszik vissza, mennyire szerette gyerekkorában a Rex felügyelőt, esetleg volt már pár cuki yorkija meg goldija, nagyon nincs. Ez a fajta már csak a méretei miatt is sokkal több határozottságot igényel, nemhogy természeténél fogva, gyereknek semmiképp sem vennék, ha én magam nem vagyok kellő rutinnal felvértezve. Nyilván valahol el kell kezdeni, de ez nem a vegyünk egy németjuhászt a munkakutyák terén totál zöldfülű családba a visítozó gyerekek mellé játékszernek.

A másik fele meg a már említett túltenyésztés, a fent leírt vásárló kategória jó része eleve nem a minőségre törekszik, hanem a legolcsóbb kell, tök mindegy, honnan származik. Aztán persze, hogy jön a betegesség, testi problémák, ideggyengeség, majd a kezelhetetlenség, mert egy fejben genetikailag nem kóser kutyával még egy profi is lehet, hogy elbukik.

febr. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
94%
Én nem kedvelem. Ez a fajta egy kiváló munkakutya, de az emberek a városabn em aként tartják, nem adják meg nekik amire szüksgéük van. Ezért teli van a környék problémás németjuhászokkal, ha meglátunk egyet már kerüljük is le.
febr. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
23%
Kanoknak eszméletlen büdös szaga tud lenni. Ahány németjuhászos háznál voltam, mindenhol penetráns pisi szag volt.
febr. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!