Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám tüskébe lépett tegnap,...

Kutyám tüskébe lépett tegnap, azóta sántít. Mikor mennétek vele orvoshoz, vagy mit tennétek vele?

Figyelt kérdés
Híresen túl tudom aggódni a dolgokat, azért kérnék véleményeket, tanácsot most. Tegnapi napon a reggeli séta közben egy tüskébe lépett a kutyám (8 éves golden). Azonnal sántítani kezdett én pedig még a helyszínen átvizsgáltam a talpát és kivettem a tüskét. Utána úgy tűnt nincs semmi gond, sétáltunk tovább. Tegnap estére viszont elkezdett sántítani újra. Természetesen 30x átvizsgáltam a lábát, betadinnal lekentem a tüske helyét és ma elugrok páromhoz a kutyacipőkért is. Én azt gondolom, hogy minimálisan begyulladt neki a tüske helye és az fáj nyomásra (mint amikor az ember ujjába is tüske megy és nem csak felszínileg, hanem kicsit mélyebben is megszúrja). Emellett nem folyamatosan sántít, hanem csak 1-1 lépésnél, plusz ha kutyás havert lát, szinte el is felejti, hogy fáj a lába :D emiatt nem gondoltam eddig, hogy orvoshoz viszem, de ha nem javul pár napon/egy héten belül az állapota, természetesen elmegyünk. Étvágya, bolondossága és séta/játékkedve töretlen eddig. Tudtok tanácsot adni, hogy ti mit tennétek? Jól kezelem a helyzetet, nem kéne most azonnal orvoshoz rohanni, ugye?

jan. 16. 09:55
 1/6 anonim válasza:
36%
en vinnem egybol
jan. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

En varnek meg 2 napot.


Egy allatorvos hallgato

jan. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Hovarju ***** válasza:
100%

Ha egyébként jókedvű, eszik iszik, vidám, és csak néha emeli a lábát, én nem rohannék vele orvoshoz.

Esetleg, ha a hétvégéig nem javul a helyzet.


Jobbulást.

jan. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

#2-es vagyok.

A kovetkezokre figyelj (azon kivul, amit a harmas mond):

vannak gyulladas jelei a labon ill. ha igen, javulnak, vagy rosszabbodnak? A gyulladas jelei: pirossag, melegseg, fajdalom, duzzanat, funkciovesztes.

jan. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szükségtelen egyelőre, amennyiben továbbra is sántít, meleg, duzzadt a végtag, vidd.


Ha nem tapasztalsz ilyet, akkor felesleges. Csak a sántítás normális, mert fáj a seb.

jan. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Több kutyám volt, mindegyiknél tapasztaltam, hogy hajlamosak a "színjátszásra". Ha nem figyeltem rá, vidáman ugrált, ha elkezdtem megvizsgálni vagy sajnálni, elkezdett sántítani. (Volt, hogy elfelejtette, melyik lába fáj.)
jan. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!