Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kevés magzatmozgás esetén is...

Kevés magzatmozgás esetén is orvoshoz mennétek?

Figyelt kérdés
Van, hogy órákig nem érzem egyáltalán, aztán mikor elhatározom, hogy hívom az orvost, beindul kissé. Korábban nem így volt, folyamatosan adott jelet magáról, most meg szinte egész nap semmi, vagy csak ilyen nagyon apró mozdulatok, csak este élénkül fel, néhány percre. 35 hetes leszek a hétvégén.

2023. okt. 5. 10:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Normális
2023. okt. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a front és az időjárás befolyásolja a babát? Normális, ha keveset érzed mozogni. Kicsi és szűk a helye, oda bent, és a baba pihen is.
2023. okt. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan helyzet, amikor felhívnám, ha nem mozogna fél napig, de a te esetedben úgy tűnik, hogy már nincs helye mozogni, túl nagy.
2023. okt. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35 hetesen már nem.nagyon tud mozogni, szinte csak feszíteni tudja már magát. Az időjárás is közre játszhat. Ha aggódsz, egyel valami édességet és feküdj el, valószínű attól be fog indulni. Nálam mindig működött. Az is lehet készülődik kifelé, akkor is szoktak lassítani.
2023. okt. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Amikor engem ezzel kórházba fektettek, letoltak, hogy miért nem tudtam megmondani, mennyit mozog?

Se orvos, se védőnő nem mondta, hogy kéne bármit is számolnom.


A kórházban az volt a szabály, hogy reggeli, ebéd és vacsora utáni 1 órában számolni kellett a mozgást. Ha megvolt a 10 az 1 óra alatt, okés.

2023. okt. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az időjárás/front is közre játszhat illetve az is hogy 35 hetes vagy,egyre kisebb bent a hely nemtud annyit/úgy mozogni már.Nekem már az utolsó kötelező NST-n 2x mozdult meg 41. héten indították 🙂
2023. okt. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a doki hogy ha napkozben nem érzem a babát akkor uljek le, igyak valami edeset es hideget es figyeljem meg mikor mozog. 2 oran belul 10 mozgást kell erezni. Ez lehet apro nyujtozkodas vagy fordulas nem kell kifejezetten rugasra szamitani.
2023. okt. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is pont 35 hetes vagyok. Pontosabban 35+2-3 :) nekem is kevesebbet mozog, én is úgy tudom hogy már kevesebb a helye és azért van ez. Azért ha időről időre ad jelet, akkor azt hiszem (abban bízom) baj nem lehet.

Én most kislányt várok, de màr van egy 5 éves kisfiam. Ő pl ebben az időben már napi 3-4x csuklott hosszasan. A kislányunk van hogy csak 1-2 naponta csuklik egyet 🤷🏻‍♀️ egyenlőre nem kezdtem azt gondolni higy baj lenne, remélem nincs is, most már muszàj bízni bennük!

2023. okt. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat! Nekem is van egy nagyobb fiam, de erre nem emlékeztem, hogy ennyire keveset mocorgott volna a végén.
2023. okt. 6. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!