Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell kis kutyát szobati...

Hogyan kell kis kutyát szobatisztaságra szoktatni?

Figyelt kérdés

jan. 19. 06:42
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Igaz, nekünk törpe tacskónk van, nem tudom mennyire revelás, sokak szerint ez a fajta "nem kutya" hanem "szobacirkáló" de mi sűrűn kivittük pisilni-kakilni, bent pedig ha jó helyre végezte a dolgát megdícsértük, ha rossz helyre, akkor "megszidtuk" kb. 2 hét alatt szobatiszta lett, azóta is kikéreckedik ha dolga van. Éjszaka és ha nem vagyunk itthon akkor tudja hova kell végezni a dolgát.
jan. 19. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
14%
Sehogy. Ha nem viszed le a kutyát ő bizony oda fogja végezni a dolgát ahol van. A kutya nem macska.
jan. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy csináltam, hogy ha bent végezte, leszidtam, ha kint, megdicsértem és kapott jutifalatot. Elején sokszor kell kivinni, kétóránként kb. Vagy ha bent rajtakapod, akkor is gyorsan vidd ki. Az enyémeknek így is sok idő volt, mire stabilan szobatiszták lettek, kb. fél éves korukra, de ez minden kutyánál más.
jan. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Tökmindegy a fajta, ugyanúgy: eleinte nagyon sűrűn, tipikusan ébredés, evés, ivás, nagyobb játék után, szóval igen, eleinte kb. 2 óránként kiviszed/leviszed és ha lent végzi a dolgát NAGYON megdicséred. Előbb-utóbb kialakul egy napirend, megismered a kutya működését, tudod úgy időzíteni, hogy minél többször kint sikerüljön és minél kevesebbszer bent.


Ha baleset történik bent (ne legyenek illúziód, eleinte sokszor, később kevesebbszer, de lesz bepisilés, bekakilás), akkor ha épp rajtakapod leszidod/használod a későbbi tiltószót, pl. ne, nem szabad, de tilos az orrát beledörgölni vagy bántani, semmit nem érsz vele, és tilos később leszidni ha csak a végterméket találod, mert nem fogja érteni miért kapta.


Kb. annyi ideig bírja később visszatartani, ahány hónapos, így kell majd egyre ritkábban levinni.


Nekem nem volt szobakutyám soha, de állítólag őket nehezebb kicsit rászoktatni, de azért normálisan kb. fél éves korra ÉRTENIE kell, mi az a szobatisztaság, max. néha lehet baleset ha nem jelez időben vagy a gazdi nem viszi le időben.


Egy jótanács: a "hogyan szoktassuk szobatisztaságra" kérdése NAGYON alap a a kutyatartással kapcsolatban, a neten 215 millió találat van rá, videók, leírások stb., és ez azon kevés téma egyike, amiben nagyjából egyetértés van, hogyan kellene csinálni (minél gyakrabban kivinni/levinni/kiegnedni). Ha ennek sem néztetek utána előre, és magadtól nem tudsz releváns infókat keresni róla, akkor nagyon sok bajotok lesz még a kutyatartással. Kutyaovit, sulit erősen ajánlok!

jan. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
kb. annyi ideig = kb. annyi óráig
jan. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!