Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen esetben hogy neveljem...

Ilyen esetben hogy neveljem szobatisztaságra a kutyát?

Figyelt kérdés

9 hetesen fogom elhozni nem sokára betölti, viszont probléma van azzal hogy kivinni az udvarra nem tudom. Ugyanis egy udvaron belül 2 házunk van egyikben szüleim másikban én, így közös az udvar. Van nekik egy kutyájuk, ő mindig kijár, jelez és megy az udvarra elvégezni a dolgát. Viszont amíg az enyém kicsi nincsenek meg az oltásai nem vihetem ki az udvarra hogy oda menjen. Így hogy szoktassam rá arra, hogy később kint kell végeznie? Van szoba kennelem, abba van ágya, pelenkája. Ami jó hogy rászokik mert ritkán bent lesz a kenelben ha nem vagyok otthon és pelenkára nyugodtan csinálhatja, viszont később kb 12 hetesen mikor megvan minden oltása valahogy átkéne szoktatnom hogy ki az udvarra menjen. Vagy vigyem ki az utcára inkább? Bár oda sem nagyon szabad tudtommal amíg kicsi. Szoktassam először pelenkára, aztán valahogy az udvarra ha megvannak az oltások? Hogyan kivitelezzem? Jó a pelenka is, mert néha ha egyedül lesz akkor oda menjen. De többségében kint kellene. Félek hogy nagyon rászokik a pelenkára és nem akar majd kimenni. Mi a megoldás?


Előre is köszönöm a válaszotok!


jan. 20. 02:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
9 hetesen elvileg már két parvo oltásnak lennie kell. Ha a másik kutya is rendszeresen oltott, akkor semmi akadálya hogy ki vidd a kertbe. Ha nem szeretnéd hogy össze-vissza szaglásszon kint az első hetekbe, akkor vezesd pórázon addig.
jan. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%

Mi kutyusunkkal is így volt anno, most már egy éves elmúlt és teljesen szobatiszta.


Szerintem próbáld a kutyust inkább fürdőszobába vagy valami könnyen takarítható helyiségbe bezárni, mert ahol alszik oda nem szivesen fog pisilni, csak ha muszáj neki, így napközben sem fog oda visszamenni.


Tegyél le a lakásban több pelust is neki, és 2-3 pisi után cseréld csak le (ha érzi a szagot, odamegy), ha olyan helyre sikerüld neki a dolog ahova nem kellett volna, mellődz az ammónia tartalmú tisztítószereket mert ez is ismétlésre örsztönzi.


Ha a 12 hét leteltéig próbáld megfigyelni a napirendjét, mikor, hányszor pisil, viszont ha nem vagy vele otthon, legyen még pelus.


Amíg picik, napi 4-5-ször le kell vinni, aztán később már 2 séta alatt is kiürít mindent.


Az átszokás miatt pedig szerintem nem kell aggódnod, hiszen a kutyának is kényelmesebb szabadon, fűbe vizelni mint egy 1m²-es pelusra. Főleg ha lakásban fogod tartani, imádni fog kimenni.

jan. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Szobakennelnek pont az a lenyege, hogy oda ne uritsen a kutya, az legyen a kis helye, ahol biztonsagban erzi magat.


Vidd ki az udvarra, legyen akkor porazon. De szerintem nem egy agysebeszet megoldani azt, ha nem akarod, hogy a ket kutya talakozzon, akkor addig a nagyot ne engedjetek ki, amig kint vagytok. Bar ha mar van legalabb 1 parvo oltasa es a masik kutya oltott, nem hiszem, hogy akkora tragedia lenne, ha talalkoznak.

jan. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem növeli nagyban a kockázatot, ha a saját udvarotokra kiviszed, a cipődön, ruhádon is hazavihetsz bármit.

Nekem több kutyám van, ha jön kölyök, szinte azonnal össze van engedve a többiekkel, a nagyokat meg ugyanúgy viszem sétálni, társaságba. Szerintem a másik kutyával is nyugodtan találkozhat, ha oltva van.

jan. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Simán kiviheted pórázon. Mi lakásban lakunk, de amióta elhoztuk a kutyát rendesen hordtuk le pórázon sétálni. Persze más kutyákhoz nem engedtük oda és kerültük azokat a helyeket, ahol sok kutya jár.
jan. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a másik kutya rendesen oltott, féreg hajtott stb, akkor semmi gond nem lesz. A mindenféle, bizonytalan egészségű kutyákkal van a baj.
jan. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

9,5 hetesen hoztam el a kutyámat és volt mellette másik. Aki rendszeresen oltott és féreghajtott.

Nem nagyobb kockázat, a cipőddel hamarabb haza viszel bármit is.

Én is első perctől kezdve le vittem sétálni az utcára(mi lakásban lakunk) Mivel azt akartam,hogy lent végezze a dolgát ahányszor csak lehet.


Pelenkát felejtsd el,csak össze zavarod! később a kanapé és a szőnyeg bánja, mert ez a oda is végezheti a dolgát típusú szöveg később majd az lesz,hogy 1,5 éves a kutya de még mindig bentre végezi szöveggé alakul.

Nem, el kell felejteni,persze a kennelben legyen az bent neki,nekem is az volt bent,hogy éjszaka ha netán pisil akkor ne a parketta ázzon. De nem pisilt be a helyére soha. Utolsó séta 23 órakor volt 4 kor meg keltett rohantam le vele. Ez így ment 4 hónaposan szobatiszta volt 6 séta mellett.

Én 5 hónapos koráig behordtam a munkahelyemre (kutyakozmetikus vagyok) találkozott más kutyákkal is már 10 hetesen is. Kutya baja sem lett.


Sűrűn ki kell engedni kint meg megdicsérni.


Szóval nyugodtan össze lehet őket engedni 2 oltásának már amúgy is megkell,hogy legyen, szóval alap védettsége már van.


Udvaron semmi baja sem lesz.

tenyésztő is ha kertesházban lakik ki engedi őket oda is.


Utcán full idegen kutyához nem lehet engedni,ezt tartottam is az összes oltásig,de akit ismertem tudtam,hogy rendszeresen oltott,féreghajtott,ápolt a kutyája ahhoz oda engedtem.


Leginkább a full oltatlan 5-6 hetesen elpasszolt kutyák vannak veszélyben akiknek semmi immunitása nincsen,náluk veszélyesebb.

jan. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!