Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet az oka, hogy ha...

Mi lehet az oka, hogy ha hívom a kutyát, sosem jön?

Figyelt kérdés
Minden másra hallgat.
jan. 20. 13:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
5%
Határozottan a tiszteletlenség kifejezése!!
jan. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%

-nem a te kutyád

-rossz néven hívod

-nem tud magyarul

-egy seggfej aki sz..k rád

-ő a falkavezér

jan. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
Kiskorában nem jó dolgokkal kapcsolódott a behívás, hanem kellemetlennel: pl.séta vége, szidás, stb...
jan. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Dehogyis, agyon van szeretve kezdete óta.
jan. 20. 13:30
 5/11 anonim ***** válasza:
22%
Buta
jan. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

Hát ha annyira agyon van szeretve, akkor tényleg lehet, hogy ő a falkavezér, téged csak egy etetésre és simogatásra idomított beosztottnak tart.

De persze más is lehet. Nálunk apám mindig úgy szól rá, ha el akarja hallgattatni, hogy "gyere ide"! Emiatt a gyere ide az neki kvázi egy rákiabálást jelent, hogy valamit rosszul csinált. És nem is jön oda általában erre, ha elfelejtem, és véletlenül ezt mondom neki. Mindig valami mást kell neki mondani, pl. befelé, ha be akarom hívni a házba vagy az autóba.

jan. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Nem tanítottad meg stabilan a behívást, nem világos neki, hogy mit akarsz, gyakorolni kellene.
jan. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem stabil a behívás.


A környezete érdekesebb,mint hogy rád hallgasson, gyakorolni kéne,mert így bármikor elviheti egy szag.


Kezdjetek el hosszú pórázazni, hosszú és idegesítő folyamat ez. Nekem terrierem van 3-5 havonta elő kell szedjem a hosszút,mert egyik sétáról a másikra van,hogy szarik a fejemre. Akkor 4-6 hét szigorú hosszú pórázas séta aztán pár hónapig megint stabilan behívható. Ő állandóan feszegeti a határokat. Már akkor is hosszúzok amikor 5x kell szólnom és bár vissza jön,de max második szólásra jönnie kell. Sípra behívást is megtanítottam neki, erre stabilabban vissza jön.


Én csak a parkokba engedem el,ott mókuson kivül más vad nincs. Viszont még így is van,hogy mókusok miatt a sűrűbe annyira kutatja őket,hogy nem jön vissza. De dolgozunk rajta,hogy ez az idő rövidüljön. Szerencsére sikerrel. Juti falat mindig van nálam,muszáj motiválni.


Erdőben nem engedem el,túl nagy a vadászösztöne ment már 3x el vad után. Utána befejeztem,hogy ott póráz nélkül van. mind 3x 5 percen belül vissza jött. Tehét nem órákig kergette őket. De nem kockáztatok többet.


Egyébként idegen kutyához,futóhoz,emberhez abszolút nem megy oda és behívható.

Nálunk a vadak a mumosok.


Szóval gyakololjatok sokat.

jan. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 abigel0000 ***** válasza:
100%
Nem tudja hogy az a dolga, és így mijért menyen oda.Gyakorolni kell vele és tanítani kell sokat!
jan. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%
Jutifalattal mi meg tudtuk tanítani. Egy idő után már anélkül is megy,mint az összes többi trükk. Mert neki ez egy tanulnivaló dolog. Neki egyáltalán nem egyértelmű,hogy neve van. Neked egyértelmű,mert ember vagy.
jan. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!