Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyűlölöm a kutyasulit most...

Gyűlölöm a kutyasulit most mit csináljak?

Figyelt kérdés

Ma voltam először kutyaoviban, az én kutyám volt a leghülyébb, elment a kedvem az egésztől.

Kiállításokra akarok vele járni, így meg kéne tanulnia, de az 1 óra végére, még annyit se tanult meg h ül!

Nemhiszem h elmegyek mégegyzser, hazafele bőgve jöttem és rángattam magam után egyszer ott is hagytam az út melett mérgemben mert nem akart jönni. Ott feküdt pedig elmentem vagy 100 métert és sétálhattam vissza érte!

Elegem van belőle!


2010. okt. 23. 16:48
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
Ebből a kérdésből nem derül ki, mit szeretne megtudni a kérdező
2010. okt. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
96%

mit csinálj? ne tarts kutyát...

Milyen fajtáról van szó? Mennyi idős.

Egyébként meg biztos veled is volt úgy hogy a suliban nem értettél meg elsőre vmit. Lehet hogy rossz módszerekkel próbálkoztak a kutyasuliban. Ez olyan "rángasdmegakutyádatcsakkabbólértezahülyeállat" féle suli? mert akkor én sem akarnám odavinni. ellenben ha olyan a hely ahol pozitív megerősítéssel (jutalmazással) tanítják a kutyát akkor nem lenne szabad gondnak lenni a tanítással. Oka lehet annak hogy a kutyád nem szívesen tanul

- nem érti mit szeretnél tőle

-Lassabban érő típus (sokat kell vele gyakorolni de CSAK pozitív megerősítéssel)

- vagy pedig az órán izgatott/ideges voltál és ez átragadt a kutyádra.

Így tanítsd meg neki az ül parancsot: állj elé és tarts elé egy jutalomfalatot úgy hogy csak a kézfejedet lássa és az ujjaid lefelé álljanak és te lásd a jutalomfalatot de a blöki nem. aztán egy mozdulattal fordítsd felfelé az ujjaidat a csuklóból. Le fog ülni. Én is így tanítottam meg az én kutyámat. háromszor csináltam meg vele 10 perc alatt megtanult leülni parancsra és még csak 2 és fél hónapos volt.


Ha pedig rángatod ne csodáld ha nem jön. Gondold magad az ő helyébe! mit érezhetett ekkor szerencsétlen kutyus: Elviszed először egy teljesen idegen helyre, ami tele van kutyával. Új szagok, új kutyák, új emberek. Aztán mond a gazdi neki egy idegen szót amit nemért és ő tudja, hogy vársz valamit tőle, de nem érti hogy mit. A gazdi egyre idegesebb lesz és ez rá ragad a kutyára. Azután hazafelé rángatja de ő nem érti hogy miért és leül /fekszik. Gazdi mérgesen otthagyja. Rémülten ott marad ahol van nem tudja most mi lesz.


hát valami ilyesmit érezhetett... Vésd eszedbe, hogy ha a kutya valamit nem jól csinál vagy egyáltalán nem csinál az minden esetben a gazdi hibája. Légy türelmesebb vele, és meglátod, hogy sokkal gyorsabban fog tanulni.Ne bántsd a kutyát próbáld más módszerrel rávezetni a dolog lényegére.

2010. okt. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
95%

Szögééény kutyus!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :(:(

De sajnálom az ilyen kutyukat, akiknek ilyen a gazdájuk! Ha képes vagy egy ilyen miatt bőgni meg belerúgni akkor neked kéne beiratkoznod egy ilyen suliba! Egyébként meg hány éves vagy? Mert ez nagyon gáz...

2010. okt. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt ne felejtsd el, hogy te akartad azt a szerencsétlen kutyust, és ahogyan te fogsz viselkedni, amilyen te vagy, olyan lesz ő is. Ezért javaslom, hogy rohamosan változtass a hozzáállásodon, mert így még jobban el fog fajulni a helyzet. Nem tudom tisztában voltál-e ezzel, mielőtt megvetted a kutyádat, de nem egy robotról van szó, aki első szóra behódol neked teljesíti minden kívánságod. Türelem... Minden kutya idővel nagyon is jól tanítható és okos! Bár őt sajnálom, hogy a gazdája ilyeneket mond róla...
2010. okt. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, egy kutya pontosan megmutatja azt,hogy milyen is egy gazda.

Azért mert tenyésztésre vettél egy kutyát, attól még nem egy tárgy.

Az, hogy egy alkalom után elment a kedved az egésztől, az kicsit gáz, nem is értem mit vártál. A hibáid miatt pedig ne a kutyád büntesd.

2010. okt. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:

Azt akartam megtudni h mennyünk-e még vagy reményetlen-e az ügy?

A többi kutya mindent tudta pedig csak ma indult a tanfolyam. Sztem esélyünk sincs h megtanulja, és csak költöm rá a pénzt.

2010. okt. 23. 17:22
 17/36 anonim ***** válasza:

Az nem jutott eszedbe, hogy lehet hogy már a többi kutya eleve tudta?

Általában az ül egy olyan parancs, amit a lehető legkorábban tanítunk meg.

Egyébként meg szerintem ne add fel, és ne keseredj el. Ha az iskola módszere szimpatikus, akkor tessék kitartani.

Nem kis fába vágtad a fejszéd, ha tenyészteni akarsz. Ennek ellenére kiborulsz attól, hogy a kutyád nem egy nap alatt tanulta meg azt, hogy ül.

2010. okt. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:
Igen, kiborultam h mi voltunk a legbénábbak. Ez egy emberi magatartás, ha rossz vmiben.
2010. okt. 23. 17:42
 19/36 anonim ***** válasza:
96%
mi a f@szért kell kutya ha azt akarod hogy 1 óra útán tanulja meg az ül parancsot?szegény kutya NEKED NEM VALÓ MÉG EGY HAL SEMM!ott hagytad szegényt?!tudod mik történhetnek ha éppen arra jön egy autó és meg ilyed a kutya?eszedben volt ott hagyni?!rángatod,huzod szegényt hol ő meg nem tudja mi a rák bajod van vele,miért harakszol?!aztán még ott is hagyod hát szép :@ nem tudom mit csináltál volna ha pl anyud mert sírsz baba korodban vagy teli a pelus és sírnál ott hagyna mert idegesitené hogy nem tudsz még beszélni mert nem tanúlod meg egy pillanat alatt és ott hagyna asztán vissza megy hozzád a szt még haragszik is rád !na kapizsgálod márt?nagyon rossz gazdi vagy és szerintem idegbeteg is már bocs de fordulj orvoshoz !útálom az ilyen agyilag zokni gazdikat aki nem fogja fel hogy egy kicsike kutya egy pici babában felel meg korban és nem tud ő sem felfogni egyetlen óra allat még semmit ,nagyon nem csipáuom az ilyen felelőtlen embereket :@ fujjjjj szégyelhetnéd magad ha egy óra alatt ennyire kiborulsz mert nem tanólta meg 1 óra alatt a pici kutyád az ül parancsot meg hogy ő a leg butáb???:Olehet hogy a többiek már több idelye vannak ott.na mindegy neked nem való semmilyen állat inkább ajándékozd el nagyon gondos,jó gazdinak aki nem hagyja ott az ót szélén vagy akárhol mert nem tanól azonal amugy meg vanak fajták mik könyebben és vannak fajták mik nehezebben tanólnak meg dolgokat.
2010. okt. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
91%

Hát igazán sajnálom szegény csivavádat!

Most komolyan mit vársz egy kölyök kutyától ???

Mióta van nálad a kutya, hogy még egy ül parancsra se tanítottad meg ?

Nincs reménytelen kutya , csak reménytelen gazda ...

Kíváncsi vagyok, hogy hány éves vagy mert ez a viselkedés és ahogy írsz elég gyerekes ?

(Ha úgy döntesz nem kell neked szerencsétlen kölyök , akkor keres neki új gazdit , vagy ha az az időt se bírod ki vele, míg találsz neki, szólj és majd én keresek neki egyet és addig nálam lehet ... de őszintén remélem, hogy türelmesebb leszel vele és majd rózsát terem !)

És ha nyugodtan és türelmesen el tudsz indulni otthonról az oviba akkor még menj pár alkalmat és az után gondold át, hogy volt e értelme...

2010. okt. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!