Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kiskutyám legyen?...

Milyen fajta kiskutyám legyen? Egész életemben egyedül voltam, nagyon szeretnék egy "társat".

Figyelt kérdés

Egyszobás pici lakásban lakom, 30 nm, viszont közvetlen a Duna-part mellett van, napi 2x biztosan tudom vinni sétálni (nagy zöld terület, hatalmas park, van kutyafuttató is).


Otthonról dolgozom, egész nap otthon vagyok, kivéve ha elszaladok valamiért, ami max 2 óra távollétet jelent.


Magam is alacsony súlyban vagyok, alig vagyok 44 kg ezért - hogy tudjam emelni, - fontos, hogy kissúlyú legyen a kutyus is.


Maximum 60e forintot tudok a beszerzésre (vásárlásra) szánni.


jan. 27. 18:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Menhelyi!
jan. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Menhely +1


Adj szerető otthont egy magára hagyott kutyusnak!

jan. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Fajtatiszta kutya nincs ennyiért, max fajtamentestol.

És napi min.4 alkalommal kellene levinni, hogy el tudja végezni a dolgát.

A leírásod alapján a társasági kutyák között néznék szét.

jan. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
napi kétszer? Minimum a három, ha ezt sem tudod akkor vegyél egy hörcsögöt inkább.
jan. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Macska jobban szereti hogy egész nap otthon ülsz vele. De azzal nem igazán tudsz nyaralni menni vagy utazni.

Kutyát többször azért le kell vinni. Menhelyen érdeklődj kis testű kutyák után, ők tudnak segíteni a személyiségében is, jobban tudnak ajánlani hozzád valót.

[link]

[link]

jan. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi penzbol kizarasos alapon csak menhely johet szoba, igy fajtakat nehez lenne irni.
jan. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Napi 3 séta a minimum egy kutyának!


Egyébként kistestű keverék kutyák jöhetnek, szóval menhely.

jan. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt gondold at meg egyszer akkor, meg ugy kompletten olvass utana a kutyatartasnak. 2 seta, raadasul ugy higy egesz nap otthon vagy, baromi keves. Ha kolykot szeretnel, akkor napi 6-8x is le kell vinni az elso idokben, higy stabilan megtanulja a szobatisztasagot. Ha mar kolyok, kutyat nem kapsz normalis helyrol 60.000 alatt, csak valami zugszaporitotol, vagy kevereket a szomszed falubol mert Jozsi bacsinal veletlenul szulettek nem tervezett kiskutyak (apja ugye ismeretlen), ami nem biztos hogy kicsi marad... ha a kutya vetelarara ennyit szansz, aki akar 15 evig veled van, mi lesz kesobb?... Manapsag egy allatorvosi szamla is tobbe kerul, ha valami betegsege lesz, es nem csak eves oltasra kell vinned. (Toklasz eltavolitas orrból: 36.000, kistestu szuka ivartalanitas 46.000, es ezek 2 eves arak, egy 10-est min. hozzaszamolhatsz, es ezek nem komoly bajok vagy mutetek.) A kutya felelosseg, es igen, sokba is kerulhet.

Ha meg nem beszeltelek rola le, akkor menhely, es fiatal felnőtt kutyat érdemes valasztani, akkor mar latni a vegleges meretet, nem er meglepetes, hogy azt igerik kicsi lesz, de megis 20 kilosre nő. Ebben a korban meg boven tanithato barmire, es a szobatisztasag is konnyebben megy.

jan. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Menhelyen nem hinném, hogy kistestű kutyák vannak, vagyis igazán kistestű max 2 kg súlyú kutyust.


Utána néztem, tényleg 90+ ezek a kistestű kutyák, és olvasom utolsó kommentben: a fenntartása se két forint.


Hogy napi többször kell levinni, azon ne akadjunk fent, az nem gond, 100x is leviszem, ha kell... de ezek a költségek! Nem gondoltam volna, hogy ilyen drágák úgy összeségében.

jan. 27. 21:25
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem 90+, hanem 200+. És akkor az még olcsónak számít! Ha ennyit nem akarsz rászánni, akkor vagy mentesz menhelyről, vagy csak álmodozz róla tovább. Az állatorvos, normális etetés, táplálékkiegészítők, szívféreg elleni, kullancs elleni pedig havonta még 30+ alsó hangon. Ha meg nem boldogulsz vele és kutyasuli kell, az még több költség.

Ez van, a kutyatartás nem kötelező, de legalább drága.

jan. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!