Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyarországon milyen lehetősé...

Magyarországon milyen lehetősége van annak, aki megválna a kutyájától, mert nem tudja ellátni?

Figyelt kérdés

Ha betegség, öregség, költözés, pénzügyi helyzet megváltozása, munkahelyváltás, gyerek születése vagy esetleg váratlan haláleset stb stb

miatt nem tudja ellátni a magyar ember továbbá a kutyáját milyen lehetőségei vannak a gazdának és az ebnek?


Tegyük fel nem egy népszerű fajta cuki benti kutyáról van szó, akit kitesz a gazda facebookra és másnap viszik egy jó helyre, hanem keverék vagy nagytestű kint tartott kutyáról.


Érdekelne milyen mentőövek vannak az ilyen gazdák és kutyáik számára magyarországon.


Válaszaitokat előre is köszönöm!



dec. 28. 20:29
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
73%

Nincs.

Előre kell tervezni, minden eshetőségre, a nagyit meg a gyereket se rakod ki mert épp új munkahelyed van, nem?

Nem kötelezö állatot tartani senkinek, ha bizonytalan a jövő ne vegyél kutyát.

dec. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
88%
Előre való gondolkodás, hogy ilyen ne fordulhasson elő. Olcsóbb tápok is vannak vagy van, aki akár főz is az állatnak. Lehet új gazdit keresni, aki hosszabb távon is képes gondoskodni az állatról.
dec. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
81%

Állatvédő szervezeteket tudsz megkeresni hogy segítsenek gazdakeresésben.

Egyébként nagyjából fel is soroltad az összessablon kamudumát amivel a sok szarházi meg szokott szabadulni a megunt állattól. A "gyerek születése" szövegtől nálam még mindig nyílik az a bizonyos bicska....

dec. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
89%
Gondolom, hogy nagyjából ugyanolyan lehetősége van,mint bármely más országban. Meghirdetheti, odaadhatja állatvédő szervezetnek stb.
dec. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
52%
Nekem is esett már ilyen problémám. Első pillanattól én neveltem a kutyust. Etettem...gondoztam. Jött egy tragédia. Menhelynek fizettem és elvitték. Lemondó nyilatkozatot kell aláírni.
dec. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
26%
Kedves 3/5. Mi van azzal a szituval ami nálam? Rohadt szomszéd a kistestű redva kutyusát nem bírta a portán belül tartanu...ami egy chivava kis szr. Hergelte az én cane corso kutyám. Az enyém elkapta a kicsit ahogy lehetösége nyílt rá. (Feltúrta a drótkerítést) szétszaggatta a kiskutya felét kb. Ekkor döntöttem ugy hogy ezt akár egy buta kisgyerekkel is megteszi a kutya ha hergelik a kerítésen át. Ilyenkor is nyílik a bicska?
dec. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
74%

6, gyakorlatilag részletesen kifejtetted, hogy egyrészt a kutyád nem tett semmi rosszat, mert a saját portádon belül tette ezt, a szomszéd kutyája átment hozzá. Bizony köteles vagy kitenni egy táblát a kerítésre, hogy "vigyázz, a kutya harap", és amelyik gyerek olyan hülye, hogy ingerelje a kutyát kintről, az így járt. Ha a tábla kint van, nem téged vonnak felelősségre, hanem a gyerek szüleit.

Másrészt nem muszáj kicsapni a kertbe a kutyát kerti dísznek és lehet tanítani meg nevelni is, és akkor nem lesz ilyen gyenge érved, hogy "a kutyát ingerelte".

Szóval ha ahelyett, hogy megnevelted volna a kutyádat, inkább lepasszoltad valahova, az a te szégyened, de talán jobban járt a kutya is nélküled.

dec. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
24%
Nem. Nem jött át a kiskutya. Az enyém látta kint és jött ide ugatni a nagynak. Szaladt a chivava haza. Az enyém ki a kerítés alatt. Az ő portajukon szaggata meg a kicsit. Nyitva tárva volt a kapujuk. I.J.
dec. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
23%
Csak megjegyzem. Az a kutya A PORTÁT ÉS ENGEM IS VÉDETT. ÉN A kislányom vittem oviba. Félúton voltam kb amikor kiszökhetett. Az a kutya úgy volt nevelve..hogy ha kiabált rám egy szomszéd az nekiment volna. Mert azthitte bánt az illető engem. A kislányt úgyszintén védte. Én kis választós korától neveltem..és MEGVOLT TANÍTVA HA SZÓLOK JÖN. DE NEM VOLTAM ITTHON.
dec. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
25%
A "gyenge érv". Nem gyenge. A kistestű kutyák előszeretettel HERGELIK A NAGYOKAT. Mert ők kint vannak. A nagyok meg bezárva. Tudod te mekkora egy cane corso? Nem lehet benti kutya. Megkötni nem fogom. Kennelbe tartani pláne nem. Így igen. Jobban járt mert akar buta gyerek. Akár egy idős néni. VÉLETLEN MEGKAP EGY BICIKLIST. ENGEM VESZNEK ELŐ. Így ha ítélkeznek ha nem...elkellett vitetnem. Nem mellesleg 45.000ft ha én viszem...50.000ft ha ők jönnek. Én kértem hogy jöjjenek ki. Én vállalom. Nem volt előtte nagytestű kutyám. Ha tudom hogy elesek..leülök.
dec. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!