Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anyagilag azok, akik 4-5 (6?)...

Anyagilag azok, akik 4-5 (6?) nagytestű kutyával rendelkeznek - amennyiben BARF étrenden élnek ebeik - hogyan tudják/képesek finanszírozni állataik etetését, pláne, ha életmódjuk aktívnak is minősül? Ilyenkor 2 helyett 5 %-ot fogyasztanak ebeik.

Figyelt kérdés

Értelemszerűen a testtömegükhöz képest, 4 vagy akár 5 százalékot - jóval többet, mint a kevésbé aktív kutyák.


Ez négy pl. 50 kg súlyú kutyával (és sokszor - igaz nem mindig, de többségében - a legalapabb/legolcsóbb húsok, és kis részt zöldségek jelenlegi áraival számolva) minunim 300.000 forint!


Több, mint negyed millió - minden egyes hónapban!


És ez csupán a BARF étrend ára. Nem számoltuk ehhez még az egyéb költségeket (állatorvos, stb) sem. Egy hétköznapi (abból is a legalapabb) étrend ára, még csak nem is közepes, vagy drága bolti árakkal számolva.


Vagy vannak olyan lehetőségek, netalán kiskapuk (melyekről - értelemszerűen - még nem tudok), melyekkel a havi 300.000, vagy 400.000 forintos tartási költségek az ilyen több nagytestű kutyát tartók számára jelentősen redukálják-e borzalmas, és (szerintem) megfizethetetlen költségeket? Érdeklődőm csupán.



jan. 30. 21:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
33%
Kit érdekel? Az ő dolguk. A kérdés az, hogy miérr nem foglalkozol inkább a te dolgoddal?
jan. 31. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Vannak, akik anyagilag megtehetik. Ki mire szán, vannak, akik havi közel 100 ezret költenek csak cigire.

Egyébként nem drágább a barf, mint a tápos etetés (ha okosan csinálják), inkább csak macerásabb, mert oda kell figyelni jobban, hogy miből mennyit. Csak tudni kell honnan beszerezni a húst. Ismerősömnek pl. van vágóhídi kapcsolata, így nagyon olcsón jut friss, de nyesedék húshoz vagy belsőséghez.

Nyilván nem a sarki szuperjó hentesnél kell venni naponta, hetente az embernek szánt színmarhát, kilónként.

jan. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Tizenegyes, gondolkozz inkább ugyan miért íródhatott ki - pont így - ez a kérdés?


Megtalálod rá magad is a választ se perc alatt.

jan. 31. 22:24
 14/19 anonim ***** válasza:
25%
Dehogy gondolkodom. Értelmetlen, nem következik belőle számomra semmi. Felőlelem tarthat valaki 20 kutyát is luxus körülmények között.
febr. 1. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Engem az erdekelne, hogy lehet nem dragabb a barf a tapnal? Akkor en valamit nagyon szarul csinaltam, mert kb 2x annyi volt. Nyilvan ha farhatat meg csirkeszarnyat ad valaki, akkor olcsobb, bar en azt barfnak nem nevezem. De ha valtozatos hust, belsoseget es kiegeszitoket ad az ember, akkor nem tudom elkepzelni, hogyan johet ki olcsobban, mint a tap.

Hogy lehet okosan csinalni? Erdekelne, mert pont az anyagiak miatt hagytam abba.

febr. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
#15 én is csak olyat hallottam, hogy drágábbra jött ki, mint a táp. Valószínűleg akiknek azonos árban jön ki, nekik vannak kapcsolataik hozzá. Máshogy nem tudom elképzelni.
febr. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Tizenegyes, látod ez már egyes-egyedül kizárólag a te bajod. Ha megtennéd, magad is megtalálnád rá a választ - igen hamar méghozzá! De te tudod, nekem te aztán totálisan mindegy vagy; az se érdekel ha élsz, vagy halsz. 😉
febr. 1. 12:53
 18/19 A kérdező kommentje:

Tizenöt, tizenhat:


Valószínű így lesz, ahogy írjátok - én magam is elgondolkodtatónak találtam az előző oldal vége felé olvasható két hozzászóló ötleteit!


"Nekik vannak kapcsolataik hozzá. Máshogy nem tudom elképzelni."

febr. 1. 12:57
 19/19 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon agresszív vagy, kérdező. Mire fel?

Százan mondjuk neked, hogy vagy foglalkozz a saját dolgoddal, vagy ne tarts kutyád, de csak te vagy itt a helikopter.

A te válaszaid is jelentve.

febr. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!