Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyugtassatok meg hogy ez nem...

Nyugtassatok meg hogy ez nem kutyakiképzés?

Figyelt kérdés

[link]


Itt egy videó demonstrálja amit legtöbbször látok, de pl a happy dog kutyaiskolát is rendszeresen feldobálja, ahol a bármilyen okból reaktív, még a félelem agressziós kutyákat is megrángatják fojtón vagy retriever pórázon, és aztán azt mondják megjavult, mert behúzott farokkal reagálni sem mernek már semmire.


Én nem vagyok force free/tükör módszer stb megszállott, igenis kell néha szidás, sőt a fojtó is hasznos lehet de csak jelzés szinten. Tiktokon és facebookon csak ezt a két végletet làtom.


Van olyan módszer ami Caesar Milan és Miszisz kanapé állatvédő vagyok között van? És mi a neve?



febr. 3. 15:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

dehogy az :D ez egy aki nem tudja, tanítja szituáció, a csávónak még a pórázkezelés sem megy.


A kutya nem lett együttműködőbb, csak túl lett ingerelve, kb. kifüstölt az agya, ezért reagál ennyire "bambán" (szerinte együttműködően) a dolgokra. Együttműködés az lenne, ha a kutya rá figyelni és hozzá alkalmazkodna, ehelyett továbbra is érdeklődne a külvilág felé, le se tojja, hogy ki vagy mi van a póráz végén stb.


A kutyának egyértelműen az a problémája, hogy fájdalmat okoz neki, nem az hogy, kontroll alatt van - mivel nincs kontroll alatt, végig az ugató kutyára figyel az állat.


Az, hogy egy kutya a tréner felé kap (holott nem ez az alapprobléma) szerintem épp elég ahhoz, hogy igazolja, hogy az illető egyáltalán nem ért hozzá.


Ez amolyan "majd én betöröm" hozzáállás, kivéve, hogy még annak is gyenge.

febr. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

Az az igazság, hogy egy kerítés mögött ordító kutya nagyon felidegesíti a pórázon lévő kutyát. Bármilyen kutyát. Egy domináns kant meg főleg.


Én nőként a domináns mudi kanommal elértem azt,hogy 14 éve síri csendben sétál el az ilyen kapuk előtt.

De megdolgoztunk érte. Én konkrétan lenyomtam az aszfaltra az uraság fejét,ha nem tudott viselkedni 3 rászólás és figyelmeztetés után sem.


Nagyon érdekes, utána megértette,mi a szitu.


Ilyen helyzetben a pórázrántás,rászólás,egyéb finom viselkedésmódosításra tett kísérlet egy domináns kutyánál lófütty! Le se cseszi. Sokkal jobban érdekli az üvöltő kutya a kerítés mögött.

Ezt kell überelni gazdiként ERŐSEBB ingerrel.



Azért csinálja hülyén a hapsi a videón,mert úgy fogja le a kutyát,hogy az VISSZA TUD HARAPNI.

Ha a nyakánál fogva lefogta volna a járdára,és ott tartja,míg a kutya lenyugszik,nem lett volna baleset sem.


Mindig addig kell feküdnie,amíg megváltozik a tudatállapota. Azt jutalmazod azzal,hogy felállhat. Ha felállt,és csendben van,jól megdicséred. És rövid pórázon láb mellett lehet tovább menni a következő ugatós kerítéshez. Ha otr csendben van,újabb dicséret. És így tovább .


A kutya nem hülye. Meg fogja érteni.


A kutyám 14 éve működik. 1-1 új kutyánál volt,hogy át kellett ismételni a tanultakat. De az már sokkal hamarabb ment.


A csendes séta megér ennyit. De egy "nem szabad"-tól ez nem fog elmúlni általában.

febr. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%
Eleve egy jó kutyakiképző nem veszi ki a gazdája kezéből a kutyáját, mert az a cél, hogy a gazda értse, és neki legyen a kutya engedelmes.
febr. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%

En igy kikepezve/elonevelve vettem a kutyam. Semmit nem tettem erte. Maskor is kikepzett /elonevelt kutyat veszek.


A reaktiv kutya reflexszeruen csinalja. En inkabb fenyitessel (nyak rangatas) jeleznem ,h ne csinalja. Illetve jutalmaznam addig,ameddig nem csinalja. Van az a tav,amig nem szolal meg ugye.

A sinteres kutyakban nagy a megfelelesi kenyszer. Ha vilagosan kifejezed az o nyelven,h az neked nem tetszik,akkor le fogod tudni szoktatni. Sok turelem es ido.

Ha dominans a kutyad,akkor a dominancia miatt nagyon nehez lesz. Ez az amit mindig elfelejtenek. Hogy egy dominans kutyat nem lehet ugy iranyitani ,mi t egy behodolo tipust.

febr. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%

4!

2es vagyok. A domináns kutyát rá kell venni,hogy a partnered legyen.


12 évesen kaptam meg az első domináns ivaros kan kutyámat. Igaz, "csak" egy angol cocker spániel kan volt, de vért izzadtam vele. De sikerült. Elfogadott. Olyannyira,hogy egyedül rám hallgatott. Ha valahonnan ki kellett hívni,anyám konkrétan nekem szólt. Egy szavamba került minden.

Hallgatott rám,póráz nélkül jött mellettem a járdán.

27 éves voltam, mikor elpusztult.


A mudit 28 évesen vettem. Szintén domináns ivaros kan. Vele is meg kellett "küzdenem", de teljesen máshogy,mint a vadászkutya spániellel.


De az teljes mértékben hülyeség, hogy egy domináns kan irányíthatatlan,nevelhetetlen lenne. Határozottan,következetesen mindent meg lehet tanítani. Ha úgy állsz a kutyához,hogy az elfogad vezetőjének.

febr. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!