Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretném én vágni a bichonom...

Szeretném én vágni a bichonom körmét, de fekete. Milyen ollót vegyek, hogy tuti ne vágjak bele az érbe?

Figyelt kérdés
2010. okt. 24. 10:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
inkább sétálj eleget azzal a kutyával és akkor nem kell a karmát vágni, mert lekopik neki :S
2010. okt. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
ha meg midnenképp le akarod vágatni, akkor vidd be az állatorvoshoz vagy a kutyakozmetikába, ingyen megcsinálják neked 2 perc alatt. Szerintem ne próbálkozz otthon, ahoz speciális olló kell és egy kis hozzárértés, ellenben nagy fájdalmat okozhatsz a kutyusnak.
2010. okt. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem csinálják ingyen a kutyakozmetikában. Én rendes kutya körömvágó ollót vettem, megkértem egy kozmetikust mutassa meg, hogyan kell csinálni és onnantól kezdve én vágom a kutyám körmeit. Ha figyelmes vagy, simán meglehet csinálni, és az olló ára ugyanannyi mint az egyszeri körömvágás kutyakozmetikusnál...
2010. okt. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem ingyen csinálják. Megfésüli, levágja a körmét, levágja a szemétől a szőrt és mindig ingyen van, peidg nem ismerős. Nah, biztos kozmetikustól függ, de ezért szerintem normális, hogy nem kér el semmit.

De ha máshol el is kérnek érte valamennyit, biztos, hogy nem sokat. Az állatorvos meg biztos, hogy ingyen csinálja, amelyik nem arról meg van a véleményem...

midnenesetre én nem kisérleteznék otthon, főleg ha fekete és nem látod, hogy meddig vághatsz.

2010. okt. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

De jó neked! :O

Mi azért váltottunk ollóra, mert nálunk a kozmetikában 800Ft egy körömvágás, a fültisztítás 600, bűzmirigy nyomás 800... És én beleuntam, hogy hol ezért, hol azért elkérik a pénzt. Az egyik kutyusom körme fekete én letudom vágni, mondjuk hozzá kell tenni, hogy nagyon nyugodt kutya, mindent tűr, így alaposan tudok figyelni. A fülét is mi tisztítjuk, a bűzmirigyét állatorvossal nyomatjuk, szóval... :)

De ami fontos, ha nem kérsz segítséget egy tapasztalt embertől ne kezdj bele magad. Én is megkérdeztem előtte.

2010. okt. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nah,mondjatok olyan állatorvost aki inygé levágja a kutyának a körmeit, mert akkor odamegyek! Évekkel ezelőtt még ingyen volt, aztáb 100ft, utána 1000ft, most meg 1500!
2010. okt. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
*ingyen
2010. okt. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

nálunk is 1000ft

de ma sajnos belelépett a ragacsos rovarcsapdába...így most azonnalk vadásznánk kozmetikust...persze sehol semmi..ilyenkor:(

2010. okt. 24. 16:14
 9/12 anonim ***** válasza:
Hú, ne haragudjatok meg, de jó pénzéhesek akkor a magyarországiak. Én Erdélyben lakom, Nagyváradon, nálunk ingyen van kozmetikusnál és állatorvosnál is a körömvágás, bűzmirigy, féreghajtó, ilyesmik. Sőt, a helyi menhelyen ingyen ivartalanítják bárki kutyáját, ingyenes ivartalanítási akciókat szerveznek a falukban is. Csak a gazda beleegyezése kell, semmi más.
2010. okt. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
utolsó, akkor nálatok kissé előrébb jár az állattartási kultúra...
2010. okt. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!