Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretsz/szoktál futtatóba járni?

Szeretsz/szoktál futtatóba járni?

Figyelt kérdés

Most költöztünk be városba a félénk, de barátságos kutyámmal. Emberektől, zajoktól stb. tart, de kutyákkal alapvetően jól kijön, sőt, játékos, csak kell neki idő, mire feloldódik. Kisvárosban laktunk előtte, itt nem nagyon találkoztunk kutyásokkal, alig setaltatott valaki kutyát.


Szóval megörültem neki, igyekszünk 1-2 naponta menni. Eddig 3-4 olyan kutyával találkozott (a kb.20bol) akivel kölcsönösen megvolt a bizalom, nem voltak túl sokak és tudtak játszani.


Viszont az általános tapasztalatom nagyon lesújtó. Alapból már az is idegesít, hogy mindkét ajtónál leültem a kutyám, én megyek be először, majd ő, és az volt az elképzelésem, hogy amint beerek, leultetem, lecsatolom a pórázt aztán mehet ismerkedni. Ehhez képest a pórázt se tudom lecsatolni, mivel amint belépünk, mindenki raengedi a kutyáját, alig tudok hozzáférni a sajátomhoz, hogy a pórázt lecsatoljam. Rendszeresen dominálnák le az enyémet, volt olyan kutya, aki 3 alkalommal probalkozott egy találkozás alkalmával. A gazda meg csak annyit mondott, hogy "buksika, szépen", Buksika persze le se szarta. Ugyanígy, ha más kutya jön be, senkinek nem jut eszébe nem már a kapuban raengedni a sajátját, mi vagyunk az egyetlenek, akik lábhoz hívjuk, majd amint lecsatolta a pórázt, és elengedte a sajátját, utána engedjük, hogy odamenjen.

Olyanokról nem is beszélve, akiknek elképesztően nyomulos a kutyája, már -már ráerőszakolja magát az enyémre, amikor minden jeléből egyértelmű, hogy sok neki, és nem akar ismerkedni.



febr. 10. 10:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Namost akkor ez az alap, h kezdésnek is van egy rakás neveletlen gazda - add hozzá h sok városban (én Bp-ről tudok nyilatkozni) a rosszindulatú emberek ezt tekintik mérgezettcsali-kiszóró helynek. Nem egyedi eset, mert itt ugye biztosan célba talál a gyökér. Kettő: nekem a futtatóban folyton összeszedett a kutyám mindenféle hasmenéses kórságot, annyira koncentrálódnak ott a kórokozók. Szóval inkább thx nope.
febr. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem járunk futtatóba, egyszer voltunk amikor full üres volt, de akkor sem volt nagy élmény.


Nem csípem ha kérdezés nélkül ránk engednek bármilyen kutyát. Enyémek válogatnak, hogy kivel jönnek ki, de sokan kérdés, meg köszönés nélkül beengedik a futtatóba a kutyájukat, aztán ha nem jönnek ki egymással megy a csodalkozás. Kizárni meg ugye nem zárhatod ki a másikat, mert közterület. Másik negatívum a magas fertőzésveszély, illetve olvastam hogy némelyik aberrált ember szeret mérget beszórni a futtatókba, mert tudja, hogy ott nem fogják a gazdák időben észrevenni és sok kutya megfordul... meg sokszor látom hogy "csapatos hajtást" csinálnak bent a kutyát, tehát 1 kutyát kerget az összes többi, na ebből szokott általában a balhé kirobbani, meg amikor túlpörögnek és senki nem állítja le időben a játékot


Én találtam 2 olyan helyet, ahol el tudom őket pórázról engedni és nem fut ránk másik kutya (általános probléma), mert már messziről látom, ha valaki közeledik és behívom őket. Többi helyen pórázon vannak.

febr. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Már leszoktunk róla, mióta egy először barátságosnak tűnő kutya a semmiből megtámadta a kutyámat a kutyafuttatóban. Azóta nem járunk, már a kutyám sem szeret ismerkedni, sok kutyától már fél kezdetben, ami idővel oldódik, de én már félek őt beengedni a kutyafuttatóba.. De amúgy igen, vigyázz, nem ritka hogy a kutyafuttatóba rakják a mérget. De amúgy az emberek nagyrésze nem nevel kutyát, szóval ezen nem kell meglepődni.
febr. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanilyen tapasztalatok miatt nem járunk már mi se futtatóba. Ott telt be a pohár, mikor egy eléggé kövér fickó bejött két kistestű kutyához egy hatalmas, ránézésre keverék németjuhásszal, akin volt szájkosár, majd közölte, hogy ne dobjunk el labdát, míg ők ott vannak, mert a szakadó kiskutyát az övé prédának tekinti és ebből volt már "baleset". Mint kiderült, egy közepes kutyát konkrétan széttépett az övé, mert ráengedte minden szó nélkül, miközben azok labdáztak. Eljöttünk, aztán ha arra jártunk, mindig ők voltak bent egyedül, vagy olyanok, akik kb csajozni állnak be, mert nem a saját kutyájukkal foglalkoznak, vagy bájcsevegnek az időjárásról, hanem mennek rá a fiatal lányokra...
febr. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
4# vagyok, az azért lényeges, hogy a fickó kövér, mert meg se próbálja megfogni a kutyáját, vagy ha balhézik, odamenni, mert lusta. A kutya meg semmire se hallgat, nincs nevelve
febr. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%
Mi járunk kutyafuttatóba a német juhászunkkal (szuka) kölyökkora óta, de mindig ugyanahhoz a csoporthoz a napnak ugyanabban az időszakában, este 7 és 8 között. A mi csoportunknál alap, hogy amíg bejön az új kutya a futtatóba, mindenki megfogja a kutyáját, pont azért, hogy ne rohanják le egyszerre és azonnal. A domináló, kellemetlen kutyát a gazdája fegyelmezi, maga mellé parancsolja, vagy ha nem tudja kezelni, elhagyja vele a futtatót. Alap, hogy minden kutya jól érezze magát. Ha bármilyen feszültség keletkezik, azonnal minden gazda segít a patvarkodókat szétválasztani, és a saját kutyáját magához rendeli. Nagyon jó hangulatú társaság, mindenki szereti a másik kutyáját is, nem csak a sajátját. Nem tudom, Te hová jársz, de próbálj olyan napszakban menni, amikor normális kutyások van ott.
febr. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
73%
Soha, egyetlen egyszer sem voltam futtatóban a kutyáimmal.
febr. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Régen én sem voltam kutyafuttatóban a kutyáimmal, de most, ha valaki szeretné, hogy a kutyája más kutyákkal barátkozzon, akkor erre leginkább csak a kutyafuttatóban van lehetősége.
febr. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem vinném őket soha futtatóba, séta közben is akad bőven elég neveletlen kutya (még egy olyan póráz nélkül sétáltatottat nem láttam, amelyik szófogadó lett volna, hiába hívja a gazdi, a kutya le se szarja, a jólneveltebbek szinte mindig pórázon vannak városban, mert azoknak a gazdiknak van eszük), ott meg kis helyre összezárva ki tudja, mi lenne. Kutyasuliba, agilityre vagy valamilyen felügyelt kutyás foglalkozásra vigyed inkább.
febr. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Én régen minden vasárnap vittem a fiatal kutyámat,mivel nagyon szerette a kutyatársaságot és 1 óra a futtatóban teljesen lefárasztotta. Aztán ahogy nőtt egyre többet voltunk az átlag 2 óra lett,de viszont hullára fárad.


Viszont lecserélődött a csapat és egyre neveletlenebbek a kutyák. Többször volt atrocitás. Illetve mivel kanom van. Domináns,erőszakos kanokat helyre rakja,mert ezt már nem tollerálja. Persze ebből verekedés pattan ki. A másik kutya gazdája nem szól rá a kutyájára. Nekem kell más kutyájat leszednem a sajátomról állandóan.


Szóval nagyon ritkán kimegyek, ha nincs kedvem nagy sétára,de a kutyámat fárasztani kéne. De már rég leszoktunk a minden hétvégén a futtatóban bandázunk programról. kb 2 havonta ha elmegyek, amúgy elég tágas ami itt van szóval 10-15 kutyának sem kicsi,mert elvesznek a területen. De elég ha van egy problémás.


Én már kint lecsatolom mindig pórázról,aztán beengedem.



Környéken sikerült néhány kutyással jóban lennem,szóval ha nem is minden hétvégén,de két hetente sikerül egy közös kutyás nagy sétát tenni ahol van játék,séta minden. Tudom ,hogy mindenki tudja kontrollálni a kutyáját.


Akikkel jóban lett a kutyád kérdezd meg őket,nem csatlakoznának sétához vmerre a környéken. Aztán ha páran már össze tudtok járni az is bőven elég lesz a kutyádnak,ha tud normális kutyákkal játszani.

febr. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!