Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet szoktatni a kutyát...

Hogy lehet szoktatni a kutyát a macskával?

Figyelt kérdés

Tegnap találtam egy kiscicát és a két kutyám nem nagyon rajong érte.

(Mindkét kutya kistestű,szoba kutya)

Állandóan keresik a macskát,morognak rá, és odakapnak neki ezért külön szobába kell őket tartani.

A kiscica szabad akarata szerint maradhat vagy ha kedve tartja elmehet.De nem nagyon akar elmenni, szóval valószínűleg marad,kivéve ha keresné valaki (aligha)

Mennyi idő lenne mire összeszoknának a macskával a kutyák??

Az a gond,hogy az egyik kutyám eleve utálja a macskákat a másik pedig dühös rá mert a területén van.

És mire a 2 kutya összeszokott az fél év volt.

Ez nekem elég sok idő,addig külön tartani őket?!Nem épp megoldható....

Szóval milyen ötletek vannak??(Tudom még korai,nem fognak már holnap egy ágyban aludni, tudom hogy idő kell,de nem akarok fél évet várni)


2010. okt. 24. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Pedig muszáj lesz. :/

Lehet,hogy hamarabb megszokják egymást,de lehet hogy soha.Kitartás! (Y)

2010. okt. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire tudod fegyelmezni a kutyáid. Jutalom falat kézbe, marad szó, és ekkor beengeded a cicád. Gondolom a a cica is tart tőlük, de a legfontosabb az lenne, hogy a kutyáid egy helyen tarsd, hogy szokja azt, hogy egy légtérben van a cicával. Előbb utóbb oda hívhatod magadhoz a kutyád, szerintem külön külön csináld a kétkutyával, viselkedj természetesen vele, csak rá figyelj, a cicával ne is foglalkozz. Hátha így hamarabb elfogadnák egymást. A másik ezt egy filmben láttam a "Kutyadokiban." Ha megjelenik a cica jutalam falat, hogy a cica megjelenését valami jóval kösse össze.
2010. okt. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálam a "közömbösítés" vált be. Kb két hétig a macskát ketrecben tartom (ez sokaknak nem tetszik, de muszáj karanténozni). A ketrecet egy központi helyre teszem, hogy egymáshoz szokjanak azon keresztül. Így mire a macsek kikerül onnan a kutyáim már elfogadják. Szabadon sokkal nehezebb össze szoktatni, mert ha a macska menekül a kutyában a vadászösztön beindul, sokkal nagyobb az esély, hogy hajtani fogja.
2010. okt. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát, én azt hallottam, úgy lehet, hogy beengeded a macskát. A kutya odamegy, megszaglássza, és ha rátámad bezárod a kutyát vmi külön, közömbös helyiségbe 5 percre. Utánna kiengeded. Megint odamegy a macskához, és ha megint rátámad bezárod újra 5 percre(vagy később ha nem válik be az 5perc növelheted 10re is) és ez így megy addig amíg nem támad rá a kutya a macskára. A kutya egy idő után össze fogja kötni a 2 dolgot, avagy ha bántja a macskát akkor bezárás. Ja és, az első alkalomkor amikor nem támad rá a macskára sok jutalom és nagy-nagy dícséret. :D


Remélem tudtam segíteni! Sok sikert :D

2010. okt. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen általában működik a kutyáknál, hogy ha jó dolgot csinál jutalmazom, ha rosszat tesz büntetem.

De szerintem ez ebben az esetben nem így működik. Ki garantálja, hogy a macska nem bántja a kutyát? Akkor is a kutyát büntetetm, ha mondjuk a macska rátámad?

A másik, a macska nem fog neked egy helyben állni és várni a kutyát, akit a gazdi ki be "dobál" a szobából.

A lehető legtermészetesebb reakció egy macskánál, hogy először menekülni próbál (erre a kutya megpróbálja levadászni), ha erre nincs lehetősége, akkor meglapul és jó esetben csak fúj a kutyára. Rosszabb esetben fizikálisan bántalmazza a kutyát (ez ritka, de nálam volt már olyan ideiglenes macska akinek ez volt a reakciója), és nagyon csúnya sérüléseket tud tenni iylenkor a kutyában is, és az emberben is, ha megpróbálja szétszedni őket.

Én úgy gondolom a kutya volt előbb, őt csak pozitív dolgok érjék a macska miatt.

2010. okt. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!