Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem szeretne a kutyám...

Miért nem szeretne a kutyám sétálni?

Figyelt kérdés
4,5 hónapos, 2 hónapja van velünk, Golden Retriever. Nagyon tanulékony, rengeteg trükköt ismer már, kapuszabály is megy. Ha elakarok menni sétálni vele egy darabig jön (kb 150 métert), majd leül, és néz visszafelé, hogy ő már haza akar menni, lefekeszik, húzom, kicsit jön, aztán ismét, de frusztrációjában már elkezdett felugrálni és közben nyüszít egyet. Próbáltam juti falattal, nem segít, egyszerűen nem is érdekli. Tanuljuk itthon, hogy figyeljen rám, vegye fel velem a szemkontaktust, a kerítésen belül nagyon jól megy, már kimegyünk vele a kapu elé ugyan ezt gyakorolni a környezet változáz miatt, itt változó hogy megy neki, van amikor jobban. Viszont, ha ketten megyünk el vele sétálni, akkor többet sétál, de egy idő után ott is eljön ez a pillanat, hogy nekifutásból nekünk ugrik hátulról majd leül és néz visszafelé. Nem tudom így lemozgatni, itthon a játékaival játszik, harapdálja, de ha eldobom neki értefut, de ott hagyja, itt is vannak napok, mikor visszahozza. Mentálisan foglalkozva van vele napi 30-60 percet (Szerintem ilyen fiatal kutyának ez elég, alszik is utána 3 órát kb), de úgy veszem észre, hogy fizikálisan többre vágyik, de én mindent megpróbálok. Egyébként járunk kutyaoviba, most 2 hét kihagyás volt, de újra kezdődik. Nyilván ott is rá szeretnék erre kérdezni, de a ti véleményetekre is kíváncsi lennék. Köszi

febr. 15. 09:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

Inkább szaglással motiválnám, mint jutalomfalattal.

Innentől csak kreativitás kérdése.

Keresős játékok, nyomkövetés, stb...

febr. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ezt kifejtenéd jobban? A sétát hogyan motiváljam szaglászással? Vagy csak a kerti játékra gondolsz?
febr. 15. 09:59
 3/15 Hovarju ***** válasza:

Nincs valaki, a kutya oviban, aki szívesen sétálna veletek?

Vagy egy barát egy nyugodt kutyussal? Egy másik kutya mellett kedved kapna a sétára.

febr. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Hovarju ***** válasza:
*kedvet
febr. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Labdát neki, az segíteni fog. De elsőre csak lenti sétánál.
febr. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Megpróbálom majd, hátha van köztük helyi:)
febr. 15. 10:13
 7/15 A kérdező kommentje:

Van labdája is, egy kisebb meg egy nagyobb, de azzal is ugyan ez volt. A kicsit most eltüntette, valahova elásta a kertbe :D

Sétánál próbáljam a labdát?

febr. 15. 10:15
 8/15 anonim ***** válasza:
Igen, csak akkor egy darabig, aztán csak megszokja... :))
febr. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Az nem lehet hogy fázik a macsa vagy a só marja neki?


A póráz, nyakörv nem nehéz vagy kellemetlen neki?


Esetleg zajosabb az a hely ahova viszed?



Nem minden kutya annyira játék motivált, lehet jutalomfalat hatásosabb?



De az is lehet, hogy ilyen a személyisége. Nekem is van haverom aki lelkesen futja a marathont, én meg lustább vagyok, a futás nem köt le.

febr. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem gondolom, hogy fázik a mancsa. A nyakörve meg egy zooplusos Hunter nyakörv (10mm széles)

Város szélén lakunk, egy lovaspálya mellett szoktunk sétálni, ahol nincsennek kint a lovak, meg a környéken van egy erdő, ott szoktunk mászkálni, homokos út végig.

Talán csak jobb szeretne folyton velünk lenni. Most kint alszik este, mert melege van bent, de reggel annyira örül, hogy inkább nem is eszik, csak velünk van. Egyedül a virsli ami eddig úgy tűnik motiválja, meg van ilyen kong snackball játéka abba szoktam nyomni kutyáknak való májast, imádja azt is.

febr. 15. 11:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!