Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerződéssel vettünk kutyát...

Szerződéssel vettünk kutyát tenyésztőtől, melyben benne van egy fix dátum ameddig ivartalaníttatni kell. Abban a hónapban tölti a 11 hónapos kort. Mi van ha a kutya nem a várt időben tüzel?

Figyelt kérdés
Az állatorvos az első tüzelés után 3 hónappal végzi el az ivartalanítását. A kutya 10 hónapos korában tüzelt szóval az orvos 1 éves kora után pár héttel műti csak meg. Ilyenkor az állatorvos igazolásával eltérhetünk a szerződésben írt dátumtól? Vagy mindenáron ivartalaníttatni kellett volna az első tüzelés előtt annak ellenére hogy az állatorvos nem ajánlotta mivel nagyobb a kockázat?

febr. 18. 16:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
47%

"Az állatorvos az első tüzelés után 3 hónappal végzi el az ivartalanítását."


Keress másik állatorvost. 6-8 hónaposan simán lehet ivartalanítani, régi ostoba berögződés, hogy meg kell várni az első tüzelést. Meg mi ez a plusz 3 hónap? Szent ég...

febr. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
2 állatorvosnál is voltunk. Mind a 2 ezt mondta.
febr. 18. 16:16
 3/21 anonim ***** válasza:
30%
Akkor keress fel egy harmadikat. Már a logikai rész is eszméletlen butaság, mivel létezik csendes tüzelés is, magyarul észre sem veszed a kutyán, hogy tüzel...
febr. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Csendes tüzelés alatt is megvannak azok a viselkedési változások amiből észre lehet venni a kutya tüzelését.

De egyébként a kérdés egyáltalán nem az állatorvosunk bírálásara irányult mivel a kutya átesett az első tüzelésen csak pont azelőtt amikor ivartalaníttatni szerettük volna (volt is időpontunk) így mostmár mindenképp várnunk kell vele, de ezzel túllépünk a szerződésben írt datumon. Csak mások tapasztalatára lennék kiváncsi valakinek volt-e már hasonló problémája és rugalmas volt-e a tenyésztő.

febr. 18. 16:27
 5/21 anonim ***** válasza:
88%
Ezt a tenyésztőtől kérdezd meg szerintem. A miénk nagyon segítőkész volt. Nem evett embert. 😊
febr. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
94%
Attól, hogy más tenyésztője esetleg rugalmas volt, még a tiéd nem biztos, hogy az. Egy telefonhívással megkaptad volna a választ a tenyésztőtől, akár hónapokkal ezelőtt. Végülis az ő tenyészetéből származik a kutya, az ő szerződését szeged meg, ha túlfutsz a megadott dátumon.
febr. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
42%
Gondolom nem csenget be hozzátok a tenyésztő és nem fordítja fel a kutyát, hogy megnézze ivaros-e még. Ne foglalkozz ezzel a határidővel szigorúan, majd megoldod ha a körülmények engedik.
febr. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
85%

Valószínűleg azért van a szerződésben konkrét időpont, hogy ne húzza a gazda a végtelenségig az ivartalanítást. Ismerős egy szőrözősebb menhelyről hozott hasonló szerződéssel kutyát, de először valami fontosabb dolog miatt kellett műteni, később pedig betegség miatt halasztódott az ivartalanítás. Ezek mint megérthető dolgok, nem piszkálták miatta. Szerintem ha a) beszélsz a tenyésztővel, hogy ez a helyzet, kérsz 2 hónap haladékot b) nem mondod neki, de ha kérdezi, igazolod ezt az állatorvosotokkal, akkor nem hiszem, hogy kötekedni fog.

#3: Nem ostoba és nem feltétlenül berögződés, ha bizonyos esetekben az állatorvos inkább megvárná az első tüzelést az ivartalanítással, egészségügyi érvek is vannak mellette. Főleg nagyobb testű kutyáknál. Mi például mérlegeltük az előnyöket és hátrányokat, végül úgy döntöttünk, hogy csak utána ivartalaníttatjuk. Döntés előtt átolvastam jó néhány szakcikket és beszéltem több állatorvossal is.

febr. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg a tenyésztővel, de ez így teljesen normális. Tüzelés után ilyen rövid időven nagyon nem ajánlott az ivartalanítás, így még várni kell. Ezt meg nyilván meg fogja érteni a tenyésztő.
febr. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
30%

9


Érdekes, náluk 2 orvos azt mondta, hogy meg kell várni az első tüzelést.

Tényleg?

Akkor vagy az ő orvosai hülyék, vagy az összes itteni gazda, plusz az én 4+ orvosom, akikhez hordtam már a kutyáim, macskáim, plusz az összes állatvédő szervezet orvosa egy képzetlen tuskó, mert mindannyian ivartalanítanak már első tüzelés előtt. Ja, ebbe beleszámoltam a német orvoslást is, mert ott is ivartalaníttattunk már, és nem kellett megvárni az első tüzelést.

febr. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!