Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől kattant át a kutyám?

Mitől kattant át a kutyám?

Figyelt kérdés

1 hete,hogy a kutyusom megkattant. Szeretnék előre szólni,hogy személyi trénert fogok felkérni ez ügyben (vagyis külső segítséget), de kíváncsi vagyok a véleményetekre,mit gondoltok erről.


Több,mint egy hónapja van nálunk egy fogalmam sincs milyen keverék (menhelyről fogadtam örökbe)

Kb 10hónapos.

Napi séta mennyiség,lemozgatás:

Reggel 10-15p

Délután 1-másfél óra (itt 10/8szor másfél órát voltunk lent,időjárás függő)

Ebben benne van a sooook labda után futás,játék és szellemi lefárasztás.(kutyafuttatóba járunk legtöbbször)

Este 10p (pisi kaki)


Kutyasuliba járunk


Már az elejétől kezdve nem szerette a kutyákat. Vagyis azt hittük. Pórázon ugat,morog rájuk,de ha elengedem nem keresi a balhét. Viszont ismétlem. Pórázon borzalmas. Ez az idő előrehaladtával olyan szintre romlott,hogy már a távolról jövő kutyát is megkergülten ugatta. Rettentő nehéz lett vele így sétálni,hisz délután mindenki hozza a kutyáját.

És 1 hete megint elkezdett romlani az állapota.

Már azokat az embereket is akit ismer távolról elkezdi ugatni. Csóvál,de ugatja nagyon hangosan és intenzíven. Nyugtatom de nem hagyja magát. Odaengedem elmúlik.

3napja betelt a pohár. Az ÖSSZES mozgó járművet ugatja,morogja utána futna. Ezzel el lehetetleníti a sétáinkat. Egyszer csak elkezdte ezt egy reggeli sétánál és egyszerűen nem bírni bele. MINDEN mozgó autót megugat.

Ma elkezdte a farkát kergetni. Soha nem csinálta.

Jaa és olyan szinten ugat már (ugye a rengeteg kocsi) hogy ahogy ugat képes a lábam mőgé menni és ugatás közbe nagyon megcsíp (utána rendes ég a helye) persze ezért is dorgálom. Olyannyira elfajult ez a dolog,hogy csak szájkosárral tudom vinni A-ból B-be (kb 3napja csinálom)


Mit csináltam ezek ellen?

Egy ideig próbáltam időben lereagálni és ahogy jött kutya,autó már szóltam előre,hogy figyeljen rám. Határozottan húztam vissza a pórázról.Nem sikerült.

Próbáltam leültetni és türelmesen várni míg elhalad. Nem sikerült. Rám se figyelt.


Sokaknak felmerülhet a kérdés is ,hogy kevés neki a mozgása,de általában addig futtatóm amíg tényleg nem lóg a nyelve. Kutyasuli után (mivel ott a kutyákkal rohangál) már úgy hozom haza,hogy látom elfekszik mert már kifutotta magát (heti 2x) szóval értitek. És a futtatóban még ásni is elkezdett. Úgy szólók rá és temetem vissza.



MINDEN pozítív tanácsot megköszönök.


febr. 20. 10:10
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
8%
Sajnos lehet férgea a kutyád és amiatt csinálja ezt vidd el egy orvoshoz és vizsgáltasd ki
febr. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Most kezd megmutatkozni az igazi enje, ahogy elkezdett beilleszkedni, en is igy jartam.

1 honap utan a mozgo legyre is reaktiv lett az orokbefogadott kutyam, katasztrofa volt.

Jo tanacsom csak az, hogy legyen kotel idegrendszered es olyan trenert keress, aki ert is ehhez a problemahoz. Kemeny munkaval el lehet erni fejlodest.

febr. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

#1 nemrég kapott féreghajtót.

#2 Mindenképpen lesz tréner!!! De sajnos csak holnap tudok tenni ez ügyben. Egyébként érdekes mert az enyém is szintén elkezdte kergetni a legyet...

febr. 20. 10:24
 4/25 anonim ***** válasza:
66%
Ez a kutyák igazi énje. Sokan elfelejtik hogy csak ösztönlények, állatok.
febr. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
6%
Siman bolond a kutyad. Altasd el
febr. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
30%

Nyugtatod. Tehát gondolom simogatod és kedvesen beszélsz vele. Tehát dicséred érte és csodálkozol, hogy egyre durvább.

A dorgálás mit takar? Ha a kutyám belém csípne, úgy nyekkenne a földön, miközben a torkát fogom nem épp a legfinomabban, hogy többet ilyen az eszébe se jutna. Nem dorgálni kell ilyenért, hanem kő keményen leállítani, hogy soha az életben ne jusson eszébe ilyen.


Miért hagyod neki ezeket? ha elkezd egy új hülyeséget, miért nem állítod le a legelső alkalommal? És utána még mindig ki tudod oldani a helyzetből.

febr. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
68%

Az a baj 6-os, hogy agresszioval nem mindig ersz el eredmenyt, ez nem minden kutyanal valik be, sot.

Attol fugg, hogy miert reaktiv, mert mas-mas motivacio lehet emogott. Az en kutyamnal peldaul a szorongas valtotta ki, rettegett mindentol es mindenkitol. Na most ha egy ilyen kutyat te eroszakosan lenyomogatsz meg megversz, azzal csak erosited benne a szorongasat es rosszabb lesz a helyzet.


En nem itelem el azt, aki igy neveli a kutyat, csak mielott tanacsokat osztunk, arnyalni kell egy kicsit a temat, mert ez nem mindenkinel valik be.

febr. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
68%

A gazda csipkedése egyértelműen frusztráció levezetés a gazda felé. Na ezt ha te csak pozitívan akarod megoldani, akkor évekig tartó szenvedés lesz, mert a kutya egyre jobban megerősíti benne magát.

Az egyéb dolgok ugatása lehet félelem, de az, ha semmi gondja nincs a kocsikkal a kutyának, majd egyszer csak elkezdi azokat kergetni, az nem félelem. Az ösztönlevezetés. Amivel megint lehet évekig csak R+-al játszogatni, amíg ki nem lapítja a kutyát egy kocsi. Vagy az első alkalommal leállítja a kutyát a gazdi és utána elkezd dolgozni azon, hogy a kocsikat ignorálja a kutya. Innentől már jöhet is az R+ és a világbéke.

febr. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

#6 igen. Nyugtato. Vagyis azt is kipróbáltam. De nem dicséret...a figyelmét akarom,de nem válik be. És a másik felét is,amikor dorgálom.

De ehhez érzem kevés vagyok ezért akarok egy oktatót.


És de. Az első alkalommal elkezdtem leállítani! De nem sikerül

febr. 20. 11:11
 10/25 anonim ***** válasza:
60%
Hát isten tudja milyen keverèk. Bàrmilyen ösztönkèszlete lehet. Nem tudni, anyu apu tesók e, milyen habitusúak, idegrendszerileg simàn lehet, hogy zokni a kutya. Ezért nem kellene mindenhol nyomatni full kezdőknek a fogadj örökbe-mert attól jobb ember leszel propagandát…
febr. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!