Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől kattant át a kutyám?

Mitől kattant át a kutyám?

Figyelt kérdés

1 hete,hogy a kutyusom megkattant. Szeretnék előre szólni,hogy személyi trénert fogok felkérni ez ügyben (vagyis külső segítséget), de kíváncsi vagyok a véleményetekre,mit gondoltok erről.


Több,mint egy hónapja van nálunk egy fogalmam sincs milyen keverék (menhelyről fogadtam örökbe)

Kb 10hónapos.

Napi séta mennyiség,lemozgatás:

Reggel 10-15p

Délután 1-másfél óra (itt 10/8szor másfél órát voltunk lent,időjárás függő)

Ebben benne van a sooook labda után futás,játék és szellemi lefárasztás.(kutyafuttatóba járunk legtöbbször)

Este 10p (pisi kaki)


Kutyasuliba járunk


Már az elejétől kezdve nem szerette a kutyákat. Vagyis azt hittük. Pórázon ugat,morog rájuk,de ha elengedem nem keresi a balhét. Viszont ismétlem. Pórázon borzalmas. Ez az idő előrehaladtával olyan szintre romlott,hogy már a távolról jövő kutyát is megkergülten ugatta. Rettentő nehéz lett vele így sétálni,hisz délután mindenki hozza a kutyáját.

És 1 hete megint elkezdett romlani az állapota.

Már azokat az embereket is akit ismer távolról elkezdi ugatni. Csóvál,de ugatja nagyon hangosan és intenzíven. Nyugtatom de nem hagyja magát. Odaengedem elmúlik.

3napja betelt a pohár. Az ÖSSZES mozgó járművet ugatja,morogja utána futna. Ezzel el lehetetleníti a sétáinkat. Egyszer csak elkezdte ezt egy reggeli sétánál és egyszerűen nem bírni bele. MINDEN mozgó autót megugat.

Ma elkezdte a farkát kergetni. Soha nem csinálta.

Jaa és olyan szinten ugat már (ugye a rengeteg kocsi) hogy ahogy ugat képes a lábam mőgé menni és ugatás közbe nagyon megcsíp (utána rendes ég a helye) persze ezért is dorgálom. Olyannyira elfajult ez a dolog,hogy csak szájkosárral tudom vinni A-ból B-be (kb 3napja csinálom)


Mit csináltam ezek ellen?

Egy ideig próbáltam időben lereagálni és ahogy jött kutya,autó már szóltam előre,hogy figyeljen rám. Határozottan húztam vissza a pórázról.Nem sikerült.

Próbáltam leültetni és türelmesen várni míg elhalad. Nem sikerült. Rám se figyelt.


Sokaknak felmerülhet a kérdés is ,hogy kevés neki a mozgása,de általában addig futtatóm amíg tényleg nem lóg a nyelve. Kutyasuli után (mivel ott a kutyákkal rohangál) már úgy hozom haza,hogy látom elfekszik mert már kifutotta magát (heti 2x) szóval értitek. És a futtatóban még ásni is elkezdett. Úgy szólók rá és temetem vissza.



MINDEN pozítív tanácsot megköszönök.


febr. 20. 10:10
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Menni fog az, már az hogy hajlandó vagy foglalkozni a problémával jó jel :)


Ha ez számít valamit, nekem a negyedik kutyám volt az első reaktívom és ugyan egyértelműen nem vagyok kezdő kutyás, előző kutyáim teljesen jól neveltek voltak, de ígyis rendesen feladta a leckét a hölgyemény :D mostanra viszont teljesen összecsiszolódtunk, én is sokat tanultam közben, úgyhogy megérte :)

febr. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Azt hozzátenném még hogy bizony a menhelyi kutyáknak idő kell míg feloldódnak és igen csak máshogy tudnak gazdánál viselkedni, mint a menhelyen. Nekem 3 menhelyi 1 vásárolt kutyám volt/van és ebből 1 menhelyi reaktív, a menhelyen és sétánál sem mutatta semmi jelét a reaktivitásnak. Sőt meglepően tökéletesen sétált pórázon.
febr. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
#22 Igen. Az én kutyám is meglepően szépen sétál!
febr. 21. 10:12
 24/25 A kérdező kommentje:

Ha bárkit érdekelne:

Tegnap beszéltem a kutyasulis oktatóval.

Ő azt mondta nem kell nekünk külön tréner,mert nem agresszív a kutyám,majd vasárnap sétálunk a városba és rám lesznek összpontosítva (3oktató is)És megnézik ezt a kocsi kergető dolgot...

Mondtam neki a csipkedést,amire azt mondta: "Hát igen, az kellemetlen tud lenni". A kutya ugatásra,hogy majd idővel jobb lesz. (Ez azért annyira nem nyugtatott meg)

febr. 21. 10:18
 25/25 anonim ***** válasza:

Húú bakker nem irigyellek. Kitartást!


Ilyenkor nem bánom,hogy nem mentett kutyám van. Környezetemben 8 ból 6-an szívank a menhelyes kutyáikkal. Ilyen suli olyan tréner vmelyik már 5 trénernél is járt.


Valószínűleg most mutatkozott ki a valódi énje.


Ennyire rákattan mindenre lehet,hogy border collie meg mudi is lehet benne.


Ilyen kutyáknál segíthet pl a terelés,persze normális keretek között.


Városban az egyik border colliesnak is mindenre ugrott a kutyája,mindent ugatott örjöngött ami mozgott egy idő után. Eljárnak vele terelni azóta sokkal higgattabb. Bár a rolleresekre még mindig ugrik. De már kezelhetőbb.


Sajnos a keverék kutya mindig lutri,mind idegrendszerben mind a traumák miatt,illetve fajták génjei amit hordoz magával.

febr. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!