Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől kattant át a kutyám?

Mitől kattant át a kutyám?

Figyelt kérdés

1 hete,hogy a kutyusom megkattant. Szeretnék előre szólni,hogy személyi trénert fogok felkérni ez ügyben (vagyis külső segítséget), de kíváncsi vagyok a véleményetekre,mit gondoltok erről.


Több,mint egy hónapja van nálunk egy fogalmam sincs milyen keverék (menhelyről fogadtam örökbe)

Kb 10hónapos.

Napi séta mennyiség,lemozgatás:

Reggel 10-15p

Délután 1-másfél óra (itt 10/8szor másfél órát voltunk lent,időjárás függő)

Ebben benne van a sooook labda után futás,játék és szellemi lefárasztás.(kutyafuttatóba járunk legtöbbször)

Este 10p (pisi kaki)


Kutyasuliba járunk


Már az elejétől kezdve nem szerette a kutyákat. Vagyis azt hittük. Pórázon ugat,morog rájuk,de ha elengedem nem keresi a balhét. Viszont ismétlem. Pórázon borzalmas. Ez az idő előrehaladtával olyan szintre romlott,hogy már a távolról jövő kutyát is megkergülten ugatta. Rettentő nehéz lett vele így sétálni,hisz délután mindenki hozza a kutyáját.

És 1 hete megint elkezdett romlani az állapota.

Már azokat az embereket is akit ismer távolról elkezdi ugatni. Csóvál,de ugatja nagyon hangosan és intenzíven. Nyugtatom de nem hagyja magát. Odaengedem elmúlik.

3napja betelt a pohár. Az ÖSSZES mozgó járművet ugatja,morogja utána futna. Ezzel el lehetetleníti a sétáinkat. Egyszer csak elkezdte ezt egy reggeli sétánál és egyszerűen nem bírni bele. MINDEN mozgó autót megugat.

Ma elkezdte a farkát kergetni. Soha nem csinálta.

Jaa és olyan szinten ugat már (ugye a rengeteg kocsi) hogy ahogy ugat képes a lábam mőgé menni és ugatás közbe nagyon megcsíp (utána rendes ég a helye) persze ezért is dorgálom. Olyannyira elfajult ez a dolog,hogy csak szájkosárral tudom vinni A-ból B-be (kb 3napja csinálom)


Mit csináltam ezek ellen?

Egy ideig próbáltam időben lereagálni és ahogy jött kutya,autó már szóltam előre,hogy figyeljen rám. Határozottan húztam vissza a pórázról.Nem sikerült.

Próbáltam leültetni és türelmesen várni míg elhalad. Nem sikerült. Rám se figyelt.


Sokaknak felmerülhet a kérdés is ,hogy kevés neki a mozgása,de általában addig futtatóm amíg tényleg nem lóg a nyelve. Kutyasuli után (mivel ott a kutyákkal rohangál) már úgy hozom haza,hogy látom elfekszik mert már kifutotta magát (heti 2x) szóval értitek. És a futtatóban még ásni is elkezdett. Úgy szólók rá és temetem vissza.



MINDEN pozítív tanácsot megköszönök.


febr. 20. 10:10
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy milyen tanácsot adunk, mert mi nem vagyunk trénerek. Ezt ne is akard saját magad megoldani, mert csak rontani fogsz a helyzeten. Majd a tréner megmondja mit hogyan csinálj. Addig meg türelem.
febr. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

#11 Ahogy írtam is. Ez tréner lesz! De kíváncsi voltam,hogy ez mitől lehet mert nem sűrűn hallok ilyet ismerőseim körében sem...De elég vegyesen ír mindenki...szóval bármi lehet..



És így mindenkinek mondanám. Nem dicsérem ha rosszat csinál! Dehogy dícsérem. Sokan úgy írják,mintha ez miatt rontódott volna el.

Persze az ember kipróbál módszereket, ahogy írtam is,hogy mit próbáltam,de azért mert minden kutya más! De nem azt jelenti,hogy dícsérem,ha rossz.

febr. 20. 11:30
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Reaktív a kutyád :D üdv a klubban, nálunk örökbefogadás után 1 hónappal jelentkezett a probléma és 2 év után lett normális, bár lehet sokkal kevesebb idő is elég lett volna célzott foglalkozással, de az elején elcsesztem, rossz módszert alkalmaztam


A tréner jó ötlet, neten is sok infót találhatsz "reactive dog" kulcsszóra keresve. Facebookon a Southend Dog Training-nek jó videói vannak.

febr. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
72%

Előző vagyok


Egyébként reaktív kutyát pont hogy nem szidunk le a reakciója miatt, mert csak olaj a tűzre. Tudom, én is így kezdtem, nagy hiba volt. Pozitív megerősítéssel kell dolgozni, nálunk ég és föld a különbség mostanra. Enyém idegenekre, gyerekekre, kutyákra is ugrott. Ma simogatta meg a szomszéd, akire anno morgott és ugatott, úgyhogy nem reménytelen a dolog. Tiéd ha jól értem rajtad vezeti le a feszkóját, enyém engem sosem kapott/harapott meg, még totál bepörögve sem. "Reactive dog redirect" erre keress rá. Nem tudom magyarul hogy mondják értelmesen, de lényeg, hogy mivel éppen idegállapotban az útjában vagy, visszafogod, így rajtad csattan az egész, harapás/odakapás formájában.


A reaktivitás egy fajta túlreagálás, ami lehet bizonytalanság/félelem vagy frusztráció miatt. Valószínűleg a kutyád nem lett fiatalon megfelelően szocializálva, vagy valami trauma érte, esetleg gyenge az idegrendszere és könnyen kiborul. Konkrétan meg kell vele ismertetned a világot. Ha neked is sérülést okoz akkor mindenképpen legyen rajta szájkosár. Olyat keress, amiben tud lihegni és rácsos. Jobb esetben van rajta elől egy kis lyuk, hogy tudj neki jutalomfalatot adagolni, mert ha kaja motivált azzal nagy sikereket lehet elérni.

febr. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
90%
Jah és hagyd szemlélni a világot, ülj le vele egy padhoz, ami nincs forgalmas helyen (ne jöjjön 5 percenként kutya vagy ember arrafelé) és nézzétek a forgalmat. Várd ki amíg megnyugszik kicsit. Egyre tovább fogja bírni reakció nélkül. Ha csak nézelődik, de nyugton van, adj neki jutalomfalatot. Ezeknek a kutyáknak az elme állapota nem nyugodt, meg kell tanulniuk lassítani. Pórázon hogyan sétál? Húz vagy csak kicsit is feszíti a pórázt? Ezen is dolgozni kell, mert sokszor a rossz póráz kezelés még jobban rátesz a reaktivitásra, vagy lehet akár a kiváltó oka is. Legyen laza a póráza, a kutya is sokkal kevésbé lesz feszült így. :)
febr. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
44%

Az emberek 99%-nak reaktív kutyája lenne, ha nem kontrollálnák és állítanák le a rossz viselkedést. Nekem is megpróbált a kutyám fiatalon biciklisekre, rolleresekre őrjöngeni és azokat kergetni. Ha én ott leállok jutifalikázni, ma reaktív kutyám lenne. Volt kutyám, aki az őv alatt ha a segédet nem érte el, engem akart megharapni kamaszként. Ha ezt és a hasonlókat hagytam volna neki, ő is reaktív kutya lett volna.

Ez nem egy veleszületett állapot. Ez egy kialakult helyzet, ami legtöbbször azért van, mert a gazda vagy nincs ott, vagy nem tudja kezelni. Ha pedig rögzül és megerősödik, már nagyon nehéz leállítani erről. De ha az első alkalommal ezt legátolja és leállítja a gazda (nem próbálja, vagy elkezdi és ráhagyja, mint a kérdező), akkor legtöbbször nem alakulnak ki ezek a gondol. Nyilván egy mentett kutyánál, ha már hozta ezt, akkor nincs más, mint dolgozni rajta.

febr. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

#16 Ha ráhagynám, akkor nem járnák kutyasuliba és nem akarnák trénert.

Attól függetlenül,hogy minősítettél... hasznos volt a kommented,köszi!

febr. 20. 13:52
 18/25 anonim ***** válasza:
0%

#16 érdekes, nekem 4 kutyám volt eddig és csak egyetlen egy reaktív, mindegyik ugyanolyan nevelést kapott. Azért eléggé más egy idegességből/félelemből reaktív kutya, mint amit leírtál. Ha azzal a kutyával elkezdesz egozni, akkor annak csak rossz vége lesz, mert szerencsétlen állat alapból fél, nem véletlenül reagál így. Tudni kéne pontosan a reakció okát, mert bizony egy félelemből, bizonytalanságból reaktív kutyánál beválik a jutalomfalatozás, csak idő kérdése.


#7 es által írtakkal egyetértek

febr. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
70%

Nyilván a félős kutya esete más. De a kocsikergetés nem félelmi reakció, ahogy a gazda csipkedése sem. Inkább arról beszélek, hogy most nagyon divatos rásütni a kutyákra, hogy reaktív, pedig legtöbbször egyszerűen csak nincsenek meg a szabályok.

Tenyésztő ismerősöm esete volt, akinek az egyik eladott német juhászával a gazdik egy felkapott "csak R+" iskolába jártak. A kutya őrjöngött más kutyákra (ami kezdő gazda plusz küllem nj párosításnál elég gyakori), erre rásütötték az iskolában, hogy a kutya bizonytalan, reaktív, terápiázni kell, külön foglalkozás kell stb. Majd a gazdák elutaztak, ott hagyták a tenyésztőnél pár napra a kutyát, az ismerősöm meg az első őrjöngésnél elkapta a kutyát, elmagyarázta neki gyorsan, hogy mit merre meddig szabad és onnantól elmúlt az egész. A kutya pedig teljesen higgadtan és magabiztosan elvolt a többi kutya mellett. Azután is egy ideig, miután hazavitték. Aztán persze visszajött az őrjöngés, mert a gazdik szegények nem tudtak felnőni a feladathoz.


Kérdező, nem veled van a baj. Kezdő vagy, nagy falat neked ez, sokat kell tanulnod. De nagyon fontos látnod, hogy a kutyával sincs baj. Te megpróbálod leállítani, nem megy, ezért ott és akkor ráhagyod, még ha te nem is így fogod fel. A kutya meg megerősíti magát a szituációban egyszer, kétszer, sokszor.

Az meg a lehető legrosszabb, hogy minden módszert kipróbálsz. Egyszer nyugtatod, egyszer szidod, egyszer ignorálod stb. Azt éred el, hogy a kutya a legkevésbé sem fog rád figyelni, hisz folyamatosan más reakciót kap tőled. De megint csak, kezdőként ezek nehezek.

febr. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm #19,#13! Sokat jelentenek ezek a kommentek jelenleg nekem. Folyamatosan fejlődni akarok.



És persze köszönöm a többieknek is a választ.

febr. 20. 15:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!