Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon félős ,idősebb kutyához...

Nagyon félős ,idősebb kutyához mennyi idő kell,hogy hagyja magat megsimogatni,megfogni?

Figyelt kérdés

6 eves volt,amikor a fiamek elhoztak ezt a jagd terrier szukat.Elozo helyen banthattak,mert a menyemtol felt,felvisitott ha probalta simogatni.Tobb kutyaval volt,harman voltak,nagyobb testu is.


Egy evig volt a fiameknal,de megszuletett az unokam,es nem szerettek volna,ha valami gond lesz.

Minket ismert,mert tobbszor voltunk naluk,voltunk mindig kajat neki.Volt hogy simogattam,egyszer fel is emeltem,aztan volt hogy felvinnyogott mikor hozza ertem.


El akartuk hozni ,magunkhoz,de nem tudtuk felemelni,es betenni a kocsiba,mert elbújt az oljaba,nem hagyta magat.

Aztan lehoztak a fiamek,itt van egy hete,de meg mindig nagyon fel.Kezembol probalom etetni,ritkan hagyja,hogy ,megsimogassam,de a ferjemnek is csak neha.

Labdazni nem tud nem ismeri,nem erdekli.Kinti kutya volt,a lakasba tegnapig nem mert bejonni..Most mar bejon neha,ovatosan.


Nem tudom,van e remeny hogy valtozik ez a helyzet,vagy mar oreg hozza most 7 eves..

Szeretnenk,simogatni,dedelgetni,de nagyon bizalmatlan,pedig nem vagyunk teljesen idegenek neki,csak a haz,az udvar.


febr. 24. 09:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezen a ponton fel kene keresni egy trenert, aki tud segiteni.
febr. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsétlen kutya...


Ez hosszadalmas folyamat, sok türelem kell hozzá. Ahogy az első írta, kell keresni egy trénert, aki segít nektek.

febr. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Esetleg tapasztalata van valakinek,hasonlo,befogadott,mentett kutyaval kapcsolatban?
febr. 24. 09:39
 4/15 A kérdező kommentje:
Kocsiba nem tudjuk betenni ,es ez egy kisvaros,nincs a kozelben trener,valoszinuleg attol is felne..
febr. 24. 09:40
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 3x 15 perc foglalkozás után. Már ha valaki ért hozzá.
febr. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Sétáltatás megy?
febr. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%

Nekem volt 8 éves menhelyi kutyám, de ő a menhely után hozzám került (néhány hónapig volt bent), senki nem passzolta le egy év után.

Kb. 4 hónapba telt, mire "normális" kutyaként viselkedett.


Ki kell építeni a bizalmat. Törődéssel, szeretettel és következetességgel.

Egy hét után nem lehet elvárni semmit egy olyan kutyától, akit (megint) kiszakítottak a szokott környezetéből.

febr. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%

Csak mindig egy ember etesse a kutyát azt ismerni fogja beszéljél a kutyához és szépen lassan kezd el símogatni etetés közben

Talán sikerül bár már tényleg öreg hozzá meg ha bántalmazták korábban akkor meg még rosszabb a helyzet

febr. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

" szépen lassan kezd el símogatni etetés közben"


Na erről beszéltem. Nem nagyon kéne az ilyenekre hallgatni, meg az ilyen légből kapott, emberi pszichológián alapuló fantáziákra, hogy hátha majd akkor jó lesz.

1 év után, bőven túl kellett volna már ezen lépni, régesrég elfelejthette volna a múltat, megfelelő kezelés mellett.

Ergo: nem lehet az egykori traumáira fogni a mostani viselkedését!

A mostani viselkedésének sokkal nagyobb részt már az az oka, hogy az örökbefogadás után félre lett kezelve.

Mondjuk olyan fajta hozzáállással, amikor emberi pszichológiát alkalmazva, simogatással akarsz bizalmat építeni.

Még ha ez jóhiszemű is, szinte biztos, hogy csak ártasz vele.

Így nyilván nem fog 10 év alatt se kijönni ebből.

febr. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

9 mert azt hiszed, hogy az állatnak nincs érzelmei?


Van egy macskám nem lehetett megsímogatni csak egy bizonyos helyén a fején mert máshol egyből belédvágta a körmeit húsig

Ma már ott símogatom ahol akarom tűri hátrafeküdt állapotban és behajott mancsokkal

Miért?

Azért megbízik bennem kialakítottam vele egy bizalmi viszonyt ami nem kevés idő alatt de sikerült


De az olyanokra hallgat az ember mint amilyen te is vagy akkor az a kutya az életben nem fog tudni szocializálódni abból a traumából

febr. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!