Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A németjuhászt mennyire lehet...

A németjuhászt mennyire lehet simogatni? Milyen tapasztalataitok vannak vele?

Figyelt kérdés

Nálunk a családban már a második németjuhász van, de az a tapasztalatom, hogy egyik sem nagyon hagyja, hogy simogassák.

Az előző kutya volt pl. hogy feküdt a földön, én leguggoltam hozzá, elkezdtem simogatni, ő meg fogta magát, felállt, elment 10 méterrel arrébb és lefeküdt ott.

A jelenlegi barátságosabb, de őt se nagyon lehet simogatni, ő meg mindig csak mozogna.

Furcsa, mert más kutya pl. odajön hozzám és lehet dögönyözni akár egy óráig is.



febr. 26. 01:44
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
87%

Személyiségfüggő.

Nálunk németjuhász olyat még nem csinált, hogy simogatásra arrébb menjen... ettől függetlenül lehet ilyen habitusú is közöttük.


Nálunk mindig szerették a simogatást.


A mindig csak mozogna egy másik kérdés, vannak kifejezetten mozgásigényes németjuhászok és kifejezetten nyuogodtak is.

febr. 26. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
15%
utcában a saját németjuhász kutyájuk megharapta a 6-hónapos kisgyerek fejét a gyerek dadogós lett egész életére meg egy kicsit nyomi is .Ennek már 45-éve.
febr. 26. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
58%

Három tisztavérű németjuhászt ismertem, egyikük se volt az a simogatós típus. Ők beérték annyival, hogy ha elkocogtak melletted, akkor közben hozzád simultak :D

De túl nyüzsik voltak ahhoz, hogy megmaradjanak egy helyben simogatáshoz.


A keverékeket viszont le se tudtam vakarni magamról, ha rajtuk múlna, akkor le is eshetne a karom a sok simitől.

febr. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
93%
A német juhász nem mindenki kutyája. Ahogy általában egy őv fajta sem. A közvetlen családban szereti az embereket és jellemzően elég bújós is, de idegenekkel általában nem haverkodnak annyira. Nem labik.
febr. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
77%
Németjuhászunk van, illetve volt is már egy (fajtatiszta, törzskönyves), mindkettő simogatható, a második a kisebbik gyerekemmel nőtt fel, na ők elválaszthatatlanok, akármeddig gyűrheti, simogathatja, nem megy el tőle, neki bármit elvisel :)
febr. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
6%

Az előző kutya volt pl. hogy feküdt a földön, én leguggoltam hozzá, elkezdtem simogatni, ő meg fogta magát, felállt,


:DDD

febr. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
19%
#2 Annak meg már 15 ezer éve, hogy a normális emberek rájöttek, nevelni is kellene a kutyát meg foglalkozni vele, nem csak kib@szni az udvarra.
febr. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
70%

Nekünk a kutyánk csak a fejét nem engedi simogatni.

Ha megsimogatom a fejét, addig rázza, amíg a kezem lecsúszik a nyakára. Ha a nyakát simogatom, azt szereti.

febr. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim válasza:
76%
Az én németjuhász kutyám egy igazi tündér a családommal és otthon az udvarban a kerítésen belül nagyon okos, viszont idegen emberek és állatok közé nem való. Nagyon örül mindig amikor reggel először megyünk ki hozzá és nyöszörög meg adja a pacsikat és lefekszik és várja, hogy simogassuk a hasát. Bármit csinálok kint az udvaron, időnként odajön és várja a simogatást. Persze azért kiskorától kezdve sokat van vele foglalkozva, még gyerekek voltunk öcsémmel amikor kaptuk őt és nagyon sokat játszottunk vele meg tanítgattuk különböző dolgokra.
febr. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
47%

A 7-esnek teljesen igaza van, a németjuhász nagyon sok foglalkozást, és tanítást igényel, akkor viszont szuper kutyát lehet nevelni belőle.

Mi is mindkettőt kutyaiskolába hordtuk kicsi korától kezdve és hiába a kertesház 1,5- 2 órát sétálunk vele minden nap, illetve tréningezünk is napi szinten. Így kellően le van fárasztva, agyilag is, lehet simogatni :D

febr. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!