Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha kis korában pelenkára...

Ha kis korában pelenkára szoktatom, akkor az oltások után, mikor már lemehetek vele, meg fogom tudni tanítani neki teljesen a szobatisztaságot?

Figyelt kérdés
2010. okt. 25. 11:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is használta a pelust, amíg kölyök, addig sűrűbben pisilnek. Aztán 1-2 év alatt teljesen leszokott róla. Pedig a mai napig le van téve (4 éves lesz) de már nagyon rég nem pisilt rá. (lassan 1 éve...)
2010. okt. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én levittem oltások előtt is, kutyabaja nem lett.Be is dilizett volna, mivel panelban lakunk,sétálni meg muszáj.Igaz nem engedtem addig idegen kutyák közé,csak kis sétára mentünk.,az állatorvos engedélyével.

A kutyapelus abszolute nem vált be!Szétrágta.

Kiszoktattam az erkélyre,max.gyakrabban mosok fel meg takarítok, de még mindig jobb, mintha a szőnyegre pisil-kakil:)eleinte igy is volt.

Mostmár ott tartunk, h séta alkalmával is pisil,néha kakil,de az erkély marad még.

A lényeg: a szobába ne!!!Erre vigyázni kell.

Nagy türelem kell hozzá,és nem megy egyik napról a másikra.

Egy ismerősöm úgy tette az ebét szobatisztává, h egy ujságot rakott le a földre otthon és mindig közelebb huzta az ajtóhoz.Végül a kutyu kinn végezte a dolgát.

Nekünk az alom sed vált be, mert megette.Mint ahogy a pelust is:)

Határozottan kell nevelni, lehetőleg korán, mert pl. nekünk tacsink van, de a fejünkre nőhet, ha nem neveljük.

Kitartást!!:)

2010. okt. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%

Nagyon nehéz lesz, én butaságnak tartom a pelenkát, ha odafigyelünk nyugodtan lelehet vinni az utcára egy kis tiszta helyre. A pelenka kutyának és gazdának egyaránt ártalmas.

milyen kutyáról van szó? egyes kutyák mint pl. a yorki (tisztelet a kivételnek) nehezen tanul szobatisztaságot, de ha még először rá is szoktatod az eredmény az lesz hogy soha az életben nem lesz szobatiszta és én már nem egy ilyet láttam.

Na meg a gazdi is elkényelmesedik, nehezebb napokon egyszerűbb odalökni a kutyát a pelenkára mint lemenni a hidegbe, esőbe sétálni.

2010. okt. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írta, neki "1-2 év alatt teljesen leszokott róla".

Tehát sokkal nehezebb átszoktatni. Összekavarod vele a kutyát. Először direkt azt kéred tőle h bent pisiljen, aztán meg azt h bent ne. Arra jó h kitold vele a szobatisztaságra nevelés idejét 2-3 hónap helyett 1-2 évre. Illetve a lusta gazdiknak való, de azoknak meg nem való kutya.

2010. okt. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

1-2 év? és 4 éve kerülgetitek a pelust?

Nálunk kb. 2 hétig (sem) tartott a szobatisztaságra szoktatás, lehet nagy mázlink volt, de azonnal megérte. Pár baleset volt éjszaka, de ez normális hisz egy baba kutyának pici a hólyagja nem tudja sokáig tartani.

2010. okt. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"1-2 év alatt teljesen leszokott róla"

Igen, ez azt jelenti, hogy 2 évesen is pisilt a pelusra kb 3-4 havonta 1x. Mondjuk amikor ősszel ömlött az eső napokig, és nem volt kedve ahhoz, hogy egy órát sétáljunk. Este 6 felé levittem egy rövid sétára, majd másnap reggel 5-kor. De mivel 10-11 órán át kellett volna kibírnia, így éjjel odament, és pisilt egyet.

És én mit csináltam? Megdícsértem, és örültem, hogy nem kell visszatartania. Ez miért baj?

A kutyám nem volt összezavarodva, tudta, hogy használhatja a pelenkát, ha nagyon kell pisilnie.

És itt nem arról van szó, hogy nem keltem volna föl miatta éjszaka a szakadó esőben. De melyik kutya megy le olyankor szívesen?


Utolsó, igen, gyakorlatilag másfél éve kerülgetjük:)

Illetve nem kerülgetjük, mert le van téve a szoba egyik sarkában egy szekrény mellett, ahol nem látszik, és senkit nem zavar.

Engem megnyugtat a tudat, hogy ha véletlenül úgy alakul, hogy egyedül van, és mondjuk hasmenés jön rá, oda tud menni...


Egyébként naponta 4-5 alkalommal sétálunk vele, és nem 5 perces sétákat teszünk. Szóval bőven van lehetősége lent végezni a dolgait.

2010. okt. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Bocsánat, nem másfél éve használta utoljára, hanem egy. Szombaton volt egy éve, hogy ivartalanítva lett, és a műtét utáni 2-3 napban nem bírta rendesen visszatartani a vizeletét. A műtét után pár nappal már minden a legnagyobb rendben volt, és akkor pisilt oda utoljára.

Azóta csak lent intézi.

2010. okt. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A kutyusom keverék, nyolc hetes múlt, egy hete van nálunk, és már egész szépen megszokta a pelust, de csak jövő hét csütörtökön kapja a második oltását, a házban pedig volt egy parvos kiskutya egy éve, aki elpusztult, ezért még nem merem levinni, csak a második oltás után, habár tudom, az sem sokkal jobb, mint az első. Két hét pelenka és újságpapír után elkezdem leszoktatni, akkor megtanulja?
2010. okt. 25. 15:14
 9/11 anonim ***** válasza:

Én tényleg csak a saját tapasztalatomat tudom megosztani, és azt már leírtam.

A kutya nem szeret a saját életterében piszkítani, ezért előbb-utóbb megtanulja, hogy lent intézze a dolgát.

2010. okt. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is a saját tapasztalatomat szeretném megosztani. Mi is pelenkára szoktattuk annak ellenére, hogy sokan mondták, hogy nem tudom majd leszoktatni. Nagyon hamar megszokta a pelenkát, ami egy jó megoldás volt, hogy ne pisiljen meg kakiljon az egész lakásba:-) Ahogy megkapta az oltásokat elkezdtem lehordani. Először kb naponta 7-szer aztán egyre kevesebbszer. 4 nap múlva nem pisilt és kakilt a pelenkára, csak odakint végezte a dolgát. Lehet, hogy szerencsénk volt, de egyáltalán semmi probléma nem volt a leszoktatással:-)
2010. okt. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!