Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya tanulja meg...

Melyik kutya tanulja meg leghamarabb a szobatisztaságot?

Figyelt kérdés
??????
2010. márc. 12. 05:53
 1/5 anonim ***** válasza:
ez nem fajtafüggő...
2010. márc. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy a fajta.

A legfontosabb a gazdi hozzáálása,türelme és a módszere.

2010. márc. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

az udvaron tartott :)

,,,,,

nem függ fajtától, csakis attól,hogy mennyire következetesen neveli a gazdi.

ugyanabban az időben , lehetőleg ugyanoda,és a kutya tudni fogja a dolgát.

4-6 hónaposan a legtöbb kutya szobatisztává válik, persze gazdától függ.

a stressz-elő, rosszul szocializált kutyák sokszor 2 évesen sem, de ez nem a kutya hibája.

2010. márc. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

a párom nagymamájának adtunk egy bernáthegyi kiskutyust otthonról, akkor volt kb. 8 hetes. Mivel mondtuk neki, hogy a kaja után kb. 10 percen belül kakil és vigye ki akkor, így a kaki elég hamar kikerült, a pisi nehezebb ügy volt, de kb. 2-3 hét alatt megtanulta azt is, és már kikéretszkedik. Igaz kertes házban vannak, így könnyebb kiengedni. most hogy már 4 hónapos a nap nagy részét kinnt tölti, viszont éjszakára bekéretszkedik aludni. Szóval amire figyelj az az , hogy etetés után vidd ki rögtön, amíg nem kakil maradj is kinnt vele, és ha látod hogy pisilni készül akkor is. Természetesen, dícsérd meg ha kinnt végzi a dolgát.


A szobakutyákat úgy hallottam, hogy még alomra is lehet szoktatni, mint a macskákat, de erről nincs tapasztalatom.

Nekem a nagy bernáthegyijeim soha nem laktak bennt, de ha mondjuk be vannak zárva a garázsba, vagy kiállítás előtt este fürdetés után bennt alszanak soha nem piszkítanak be. Sőt a kennelbe se. Mondjuk én szabadon tartom őket az udvarban, mindezt teljesen egyedül "tanulták" meg.

2010. márc. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Décsi Chiara válasza:
Igaz,nem a fajtól függ, hogy milyen gyorsan válhat a kutyád szobatisztáva, hanem tőled és a hozzáállásodtólfügg.Mi november végén vettünk egy 9 hónapos Máltai Selyemkutyát.Akkor még nem volt szobatiszta, de még ma se a leg megbízhatóbb, de már szokott jelezni,ha le kell menni. Éjszaka pedig felkejt engem hogy le kell menni!Bentre tudom őt ajánlani. Kedves, védelmező,okos,játékos, és mag tudja mutatni hogy mit akar.Bentre tudom őt ajánlani.Kintre, személy szerint a Német Juhászt ajánlanám... Jó tapasztalatom van velük... :)
2018. jan. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!