Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elfelejtette a szobatisztaságot?

Elfelejtette a szobatisztaságot?

Figyelt kérdés
Van egy 7 hónapos kutyánk, már 5 és fé hónaposan teljesen szobatiszta volt, nagyon ritkán végezte el a dolgát fennt a lakásba, de pelus még kinnt volt neki ha mégis össze-ösze jött egy pisi.Kb.2hete beszedtük a pelust azóta meg van zakkanva állandóan bepisil, kakil.Mi lehet vele?A mai nap a pelust ujra kitettem csak az ajtóhoz közel(mert nem jelez ha ki kell mennie inkább tartogatja vagy éjjel bepisil, de mint mondtam ez ritka) Nah kitettem a pelust egy másik helyre és nem is foglalkozik vele pisil-kakil össze vissza mint az elején.Mi történt?Természetesen szidom le, de nem nagyon izgatja.Ez már a "tinédzser korszak" próbálgatja meddig mehet el?Vagy mi lehet.Eddig amit mondtunk neki az úgy volt most meg teljesen megkergült.Mi történt?Mit csináljak a szobatisztaság miatt?
2009. szept. 1. 22:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Na először is az hogy nagyon ritkán végzi a lakásban a dolgát azt jelenti hogy nem szobatiszta!


A szobatiszta kutya egyáltalán nem végzi a dolgát a lakásban (kivétel lehet a komolyabb betegségek ideje)


Ha anno kitetted a pelust arra csinált valamit??

Vagy csak simán otthagyta? Esetleg feküdt rajta?


...mert az utóbbinál, ha fekhelynek tekintette, lehet hogy pánikreakció az eltűnése miatt.


Az a legjobb ha újrakezditek a szobatisztaság tanítását.

2009. szept. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Arra végezte a dolgát.Most megint kinnt van, de nem megy rá mert az ajtóhoz tettem egyből és mindenhová megy csak oda nem.Igazából az a baj, hogy mindezt éjszaka csinálja mármint a pisit meg amikor nem vagyunk otthon így durvábban nem tudom megszidni, persze így is oda viszem lerakom és mutatom, hogy mit csináltál oda, de hiába vagyok ilyenkor már vele durva nem fogja fel. ha éppen elcsípem akkor persze nagyon eldorgálom.

A kinti pisinél pedig juti falit kap az nem hagytuk abba nála ezért sem értem a hirtelen váltást. A ritka annyit jelent, hogy 3 héten egyszer és az is vagy játékban vagy örömben történt, szerintem ez bármelyik kutyival előfordul akár mennyi idős

2009. szept. 2. 16:58
 3/3 anonim ***** válasza:
Több oka is lehet: nem szabad egész napra vizet elöl hagyni neki, csak séták után ihat, amennyi jól esik neki, napi minimum 3 séta szükséges, reggel, délben, este. Ha séta alkalmával pisil kakil, órási jutalom puszi és dícséret, majd erről fokozatosan le lehet szokni, de néha emlékeztetni kell rá, milyen jó kutya ha kint végzi a dolgát. Ha mindezek ellenére bent pislil kakil, azt nagyon valószínű figyelem felkeltés miatt csinálja. Neki nem számít verést kap vagy kiabálást, neki az ugyan olyan "öröm" tud lenni, mert ez is egy fajta kontaktus vele, lehet, hogy nagyon bújós kutya, aki igényli, hogy egész nap foglalkozz vele valamilyen formában. De bármit is csinálsz a pelust nem kaphatja vissza! Remélem segítettem, de részletesebben is írja majd róla és próbálok majd segítnei...
2009. szept. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!