Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közteruleten póráz nélkül...

Közteruleten póráz nélkül sétáltam 2 kutyámmal és rá támadtak egy másik póráz nélkül sétáló kutyára. Mi történhet?

Figyelt kérdés

Mielőtt bárki nekem esne, tisztában vagyok azzal hogy nagyot tévedtem.


Az udvar, ahol a két- emberekre ártalmatlan - nemetjuhaszunk tanyazik egy temető mellett található, emberek nem laknak. 4 éve minden este szaladni és játszani megyek velük egy 150meterre lévő dombra, ahol ugyan nem lakik senki és emberek sem járnak.


A napokban sajnos szembe jott velünk egy másik kutyás, akinek jóval kisebb kutyajara raszaladtak az enyémek. A kutyust megharaptak, de ahogy a gazdája oda nyúlt, a kézen lett egy nagy harapás, amit a kórházban látták el - eleg hosszadalmas muvelet volt. Senkinek nem volt póráz... milyen következményekkel szamolhatok?


febr. 28. 07:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
29%

Azhogy bekapcsolódtak az ösztöneik egy ösztönállatnál.

A kutya NEM EMBER!!

febr. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ezen túl vagyunk. Elolvastad? :)
febr. 28. 07:39
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
Remélhetöleg igen komoly büntetésre! Kutyát póráz nélkül sétáltani tilos, és nem ok nélkül!
febr. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
A büntetésből tartok én is, de ő is póráz nélkül volt. Emberre 4 év alatt soha nem támadtak, pedig nagyon sokkal találkoztunk...sokan sinogattak is őket...
febr. 28. 07:50
 5/16 anonim ***** válasza:
69%

Remélem, minél nagyobb büntetést kapsz és jó lenne, ha elvennék az állataidat is, mert nem vagy alkalmas a tartásukra.


Támadnak? IGEN.

Az senkit nem érdekel, hogy "emberre nem". Agresszívak, te pedig képtelen vagy behívni őket.

febr. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
62%

Emberre MÉG NEM támadt - habár ez sem igaz, mert a gazdát is megharapta.

Másrészt attól a te hibád nem lesz kevesebb, hogy a másik sem tartotta be a szabályokat (ezért majd öt büntetik meg).

De ha mindenkitöl elvennék a kutyákat, akik póráz nélkül kimennek velük közterületre és utána fizettetnék velük a büntetés MELLETT a kutya teljes ellátását, amíg az él, talán felfogná a sok idióta, hogy kuzyát CSAK PÓRÁZON szabad sétáltatni!

febr. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
29%
Ez a "kutyát csak pórázon" faxságot hagyjuk már. A kutyát nem fárasztja le a csak pórázos séta. Az nem elég a lemozgatásra. És ahol nincs kutyafuttató, de van rét, mező, szántóföld stb, ott az a normális, ha a kutya mozoghat. Az más kérdés, hogy normálisan kell nevelni, hogy mindig (MINDIG) behívható legyen a kutya. Ez ugyanis a legtöbb esetben megoldható lenne normális gazdával.
febr. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%

ha orvosi ellátás kellett, hivatalból bejelentik az állategészségügyi hatóságnak a harapás tényét. Ilyenkor a hatósági állatorvos vagy kimegy, vagy berendel. Ellenőrzi az oltási könyvet, érvényes-e a veszettségi. ha érvényes, előír két hét házi karantént a kutyára.

A póráznélküliség akkor jön képbe, ha a megharapott feljelentést tesz. D ez kétélű, hiszen ő is vétett a szabály szerint.

febr. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%

Ennek akkor lesz súlyosabb következménye, ha az, akit megharapott a kutya, feljelentést tesz, mert tehet.

Minket ugyanígy támadott meg egyszer egy németjuhász, ő szabadon volt, mi pórázzal. Engem is megharapott meg az írszetter kutyámat is. Ráadásul ismertük is egymást. A gazdája azt mondta, azért vannak póráz nélkül, mert az ő kutyája nem támadó. Ennyit erről.

Orvoshoz kerültünk mindketten, nekem két hétig vissza kellett járnom kezelésekre, a kutyám sebeit összevarrták. Feljelentést nem tettem, de kártérítést kértem a másik féltől. Ő ugyan nem fizetett, de volt neki kisállattartói felelősségbiztosítása, így a biztosítója fizetett egy nagyobb összeget nekem.

Ne vidd a kutyát póráz nélkül akkor sem, ha szerinted "nem olyan". De olyan, ösztönlény. Soha nem derült ki nálunk sem, hogy tulajdonképpen miért támadott meg bennünket a másik.

febr. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%
Ha csak a másik kutyának esik baja, akkor kérdéses, hogy kell-e fizetned, így viszont, hogy embert is haraptak, lehet, hogy 1-2 hét karanténba zárják őket (ami amúgy annyit jelent általában, hogy nem mehetnek ki az udvarból és az állatorvos egyeztetett időpontban rájuknéz, hogy egészségesek-e - a veszettség miatt-), meg talán veszélyessé nyilvánításukat is kérhetik.
febr. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!