Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a következménye, ha egy...

Mi a következménye, ha egy pórázon sétáltatott kutya megöl vagy súlyosan megsebesít egy póráz nélküli kutyát, amelyik odament hozzá?

Figyelt kérdés
Tehát az egyik kutya szabályosan pórázon sétáltatva, a másik pedig póráz nélkül és jön a pórázos kutya arcába, a gazda pedig nem tudja (vagy nem akarja) behívni a kutyáját.
febr. 11. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az a hibás, akinek szabadon van a kutyája.
febr. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a póráz kötelező, így a póráz nélküli kutya gazdája vonható felelősségre.
febr. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szépen feljelentem a másik gazdát, amiért a póráz nélküli kutyája nekem-nekünk támadt, aztán majd magyarázkodhat.
febr. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Arról meg nem én tehetek, sőt, nagyon helyes, hogy az enyém védi magát és engem.

Ha nem a kutyám tépi meg, én rúgom fejbe, csak ne bántson.


"Lehet, hogy szelíd" - igen. És ha esetleg mégsem?

febr. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
68%

Ha tudom, hogy a kutyám akit pórázon sétáltatok olyan, hogy váratlanul tuttira a másik torkára mar és annak kampec lesz, akkor valamennyire az én felelősségem is, hogy a találkozást elkerüljem.

Mert ugye lehet, hogy egy érdeklődő, fiatal lurkó megy az "öreghez" szimatolni, de megtörténik a baj.

Ha a póráz kötelező, akkor a másiknak is az, nyilván őt veszik elő a közteresek / rendőrség, hiába mutogat, hogy elharapták a torkát.

febr. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!