Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen módszerrel tudom...

Milyen módszerrel tudom leszoktatni a kutyám arról, hogy más kutyákra morog, ugat?

Figyelt kérdés

Van egy fél éves tacskóm. 1 hónapja került hozzám és már az első hét után szinte tökéletesen viselkedik. Nem rág semmit csak a játékait (1nap alatt megértette). Éjszakát végigalussza, majdnem teljesen szobatiszta.. Tehát tényleg nem sok okom lehet a panaszra.

A sétával van a gond. Ha meglát egy kutyát kezelhetetlen és csak ugat, morog folyamat rá. Olyankor nem is lehet rászólni mert nem figyel. Az a fura, hogy miután hozzám került kb. 2 napig semmi ilyen nem volt. 2nap után már a tvben sem visel el más kutyákat. Mit tudok tenni? Jutalomfalat nem használ olyankor..


febr. 28. 12:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%

Szocializáld. Ha egyedül nem megy, kutyasuliban.


Honnan van? A szülők milyen idegrendszerűek? Mit mond erre a tenyésztő? (Már ha tényleg tacskó és nem csak tacskó jellegű szaporítvány keverék.)

febr. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%
Hajaj, ha már kölyökként ilyen akkor ott gondok lesznek. Keress fel mindenképpen egy trénert, aki ért a reaktív kutyákhoz, mert ez csak rosszabb lesz.
febr. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Az egyik szülő fajtiszta a másik félig. A szülei jól viselkedtek ameddig láttam őket.

Ebbe ne menjünk bele, mert azt nem hiszem el, hogy nem lehet belőle jó kutya attól, mert nem teljesen fajtiszta. Befogadtam, oltásait kifizetettem stb. Joga van a boldog élethez szerintem neki is.

febr. 28. 13:39
 4/19 anonim ***** válasza:
46%

Tehát szaporított keverék. Akkor nem csoda, hogy szar az idegrendszere.


Nem feltétlen rosszabbak a keverékek, félre értés ne essék. De a szapis divatkutyák jellemzően rosszabbak. Betegesek, szar udegrendszerűek, nulla ösztönűek. Mert erre van igénye az olyanoknak, akiknek olcsón kell divatból pl tacskó.

febr. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Biztos vannak ilyenek, de nekem pl eleve nem is tetszenek a tacskók.. Szimplán befogattam egy kiskutyát, hogy legyen gazdája.. Közben meg is kedveltem és jót akarok neki. Úgyhogy innentől felejtsük is el ezt a szaporítós cuccot. Adott egy kiskutya, akinek van egy ilyen problémája. Ennyi a lényeg, mert a származását sem ő, sem pedig én nem fogjuk tudni megváltoztatni.
febr. 28. 14:52
 6/19 anonim ***** válasza:
33%
Ha öröklötten szar idegrendszere van, azon a világon semmi nem fog változtatni. Úgyhogy tehetsz úgy, mint ha jót tettél volna azzal, hogy szapitól szereztél kutyát (nem tettél jót ezzel, csak támogattad azt, hogy még több kutyát gyártsanak), de így csak homokba dugod a fejed.
febr. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
85%
Kutyatréner, kutyaiskola. A tacskók ilyen fajták sajnos. Ezért sem lesz soha tacskóm.
febr. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
62%
6/7 befogadta nem szerezte te agytröszt!szövegértés egyes,ülj le!
febr. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%

Jól tetted, hogy gazdája vagy egy kiskutyának. :)

Sok sok dolgot lehet olvasni a reaktivitásról, tiktokon is van egy csomó klassz videó és ajánlom Victoria Stillwell-t, ha tudsz angolul, ő a pozitív megerősítésben hisz. (Én is. Hosszabb út, de nem “büntet”)

A problémád nem újkeletű, én lakótelepen lakom és a tacskók nagy százaléka így viselkedik, bár főleg a nagytestű kutyákra (mint az enyém is).

Hogy kinek mi válik be, azt magának kell kitapasztalni, de leírom, nekünk mi segített. Először is: a fáradt kutya a jó kutya. :D Amikor az enyém kellően fáradt (nagy séta, erdő, mező, úszás), akkor sokkal kevésbé reaktív.

A kezdetekben minden a reaktivitás tárgyától való távolmaradáson múlik. Azaz ha elég messze vagy a másik kutyától, akkor nem fog reagálni. Eleinte 100m- re maradtunk minden kutyától. Ha megláttunk egyet és nem reagált, jutalmat kapott. Sokat. :D (kutyajutifalik, sajtkocka, virslikarika) aztán fokozatosan csökkentettük a távolságot. Érezni lehet és látni, mikor kezdi eldobni az agyát. Még időben mondom neki mindig, hogy “hagyd” és “tovább”. Abban a pillanatban h elfordítja a fejét, nagyon jókedvű hangon megdicsérem, hogy okos - és kapja a jutifalit. Nem érdemes ilyenkor leültetni, érdemes mozgásban maradni - ha felétek tart a másik kutya, elindulni az ellenkező irányba. De a lényeg, hogy növeld a távolságot, ha feszültté válik a kutya.

Nagyon hosszú ez az út, minimum hónapok, de inkább évek. Nekem 4 éves kan kutyám van és mostanra lehet normálisan közlekedni vele.

Készülj fel arra is, hogy egy-egy kiakadás, vagy vissza acsarkodós kutya (pláne ha póráz nélkül rátok ront - ilyenben is volt részünk), hetekre visszavetheti a fejlődést. De megéri!

Az a jó ebben, hogy minden egyes sétánál lehet gyakorolni. :)

febr. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
51%
#8, a szaporítótól hozta el, látta a szülőket, stb. Ez nem befogadás és nem mentés. Te nagyon nem okos, fogadd meg a tanácsodat és próbálj meg értelmezni egy nagyon alap írást. Bár kétlem, hogy menne.
febr. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!