Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 10 hónapos a kisfiam és már...

10 hónapos a kisfiam és már nem bírjuk hordozni a súlya miatt, máshogy viszont nem alszik el. Milyen módszerrel lehet leszoktatni a hordozásról?

Figyelt kérdés

Már mindent megpróbáltunk. Ha letesszük magunk mellé és próbáljuk altatni, simogatni, feláll négykézlábra és elkezd sírni. Volt, hogy 30 percig próbáltuk így altatni, de csak egyre jobban sírt.


A védőnő tanácsolta, hogy csak félálomba altassuk a hordozással és úgy tegyük le, ez is eredménytelen, azonnal elkezd sírni.


Kinek milyen módszer vált be? Azt nem szeretnénk, hogy álomba sírja magát, de a hordozást már nem tudjuk tovább folytatni a súlya miatt.


Azt mondják, hogy rászoktattuk a hordozásra, de már az első perctől kezdve nem tudott máshogy elaludni. Mit kellett volna másképp csinálni?


2021. okt. 17. 18:53
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Dehogynem tudott (volna), ezt sajnos ti rontottátok el. Ki kell találni valamit, amíg nem lesz elég nagy, hogy megértse, jobb egyedül aludni. Hinta, vagy melléfekszel szorosan, ilyesmik segíthetnek.
2021. okt. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Adamo-hinta, aztan, ha elaludt, kivenni.
2021. okt. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Vagy haton hordozva altatni, vagy gimnasztikai labdara ulni vele ugy, hogy az oledben van.
2021. okt. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Labdán pattogjatok vele, ha mar nagyon almos
2021. okt. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Egyebkent en fiam is ringatva aludt el 7 honapos koraig...le leszek pontozva, de a szinten nehez sulya miatt szinten megelegeltem a sok ringatast es hason altattam...2 napig uvoltott, mikor leraktam, szinten el akart maszni, hiaba simogattam, enekeltem. Rossz voltam, ovatosan, de hatarozottan lefogtam a labait, orditott par percig, de mivel almos volt, abbahagyta, majd a popojat utogettem es bealudt... Masnap mar konnyebb volt. Harmadnap meg mar semmi siras nem volt. Azota is ugy alszik el, hogy melle fekszem, simogatom, nalunk bevalt es aldom az eszem, hogy mertem radikalis lenni es kitalalni uj modszert. Szinten 10 hos az alany.
2021. okt. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én teljesen megértem a módszered. Állandóan kapjuk a jótanácsokat, hogy ki kell bírni, meg át kell vészelni ezt a korszakot stb. Ezt jellemzően olyanoktól akiknel 1 hónapos korától magától alszik el a gyereke vagy soha nem volt komolyabb gondjuk az altatással.


Bármennyire is jó szülő akar lenni valaki, sajnos fizikai korlátai vannak, hogy meddig lehet hordozni egy babát.

2021. okt. 18. 06:31
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia.


Én kisfiam csak hordozóban aludt nappal is, de olyankor mem birtam letenni sem, este pedig abban aludt el de le tudtam tenni utána. 12 kg volt es 15 honapos mikor sikerült enélkül elaltatnom, először este majd már nappal is. De szinte egyik pillanatról a másikra.. Álmos volt még hempergett mellettem, aztán úgy láttam lehet elalszik és igy lett. Szerintem elért odáig hogy el tudjon igy is aludni, korábban probalkoztam vele, mégsem sikerült.

Elől hordoztam raadasul, gondolhatod.. Tudom milyen felalomban letenni, aztán ki is pattan a szeme..

Szóval kitartást és turelmet kívánok, ha van energiád probalkozz a magad melett simogatassal mikor már elég álmos, hátha egyszer bejon. Onnantól jó lesz.

2021. okt. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
1 éves koráig nappal csak ölben, vagy rajtam aludt, le sem tehettem. Aztán amikor már neki is kényelmetlen volt, kinőtt az ölemből, én meg már direkt nem kötöttem magamra, ő is rájött, hogy hozzámbújva sem rossz. Mondjuk azóta meg velem alszik.
2021. okt. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én szoptatós párnával altatom. Ülök a kanapén, derekamra rakom a párnát, arra a gyereket. Ezen tudom ringatni is. Ha elaludt,át tudom rakni a kiságyba.
2021. okt. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Radikálisnak kell lenned, 3-4 nap alatt átszokik, de a gerinced tönkre fog menni, ha tovább cipeled.


De te döntesz, én a gerincem épségét fontosabbnak gondolom, azt a pár naon át tartó sírást meg átvészeljük. Segítek neki is benne.

2021. okt. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!