Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BARF-etetéshez csontos húst...

BARF-etetéshez csontos húst kellene darálnom, milyen darálót vegyek?

Figyelt kérdés
Olyan erősebb kapacitású darálót keresek, amivel le tudom darálni elsősorban a csirke nyakat, mellcsontot, farhátat, illetve más szárnyas csontokat (nem csöves csontokat). Rendszeres használatra kellene, egy kutyusnak való csontos hús adagra.

febr. 28. 17:30
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Miért szükséges ledarálni?
febr. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
8 hetes kiskutya és nagyon habzsol. A csontos húsokat sem rágja meg, így veszélyes lehet neki. Próbáltuk már kézben tartani a csontot, szét klopfolni, de egyik módszer sem vált be.
febr. 28. 18:29
 3/9 anonim ***** válasza:
59%

Én egyszer utánanéztem ennek, én macskákat etetek nyers hússal

és akartam venni egy olyan darálót ami csontot is visz, de végül feladtam a csontos részt. Egy ideig itthon daráltam a húst (csont nélkül) de rákérdeztem a hentesnél és ő darálja nekem azóta (megintcsak csont nélkül). Megértem hogy neked ez nem járható út mert a kutyának szüksége van a csontra is.


Ha hentestől vagy vágóhídról veszed neki a húst, érdemes megkérdezni hogy tudnak-e csontos húst darálni. Valószínűleg nem, de ha mégis, az sok fejfájást megspórolhat.


A pengés rész amit ezek a gépek használnak hamar elkopnak ha csontot darálnak velük, viszont ha jó viszonyban vagy egy hentessel/vágóhídassal, lehet hogy megbeszélhető, hogy veszel egy pengét amit kifejezetten a te csontos húsaid darálására használnák.


Venni ilyen darálót nem lesz kis pénz (sajnos konkrétumot nem tudok mondani, régebben néztem utána), és elég nagy gépek is. Ha láttál hentest húst darálni, akkor tudod kb mekkoráról van szó. Remélem sikerül megoldani!

febr. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg megpróbálhatnád azt, míg nagyobb nem lesz, hogy eleve darált menüt veszel neki - aztán ha kicsit megkomolyodik, akkor már átállhattok a darabosra.
febr. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket!


Sajnos ismerős hentes/vágóhídon dolgozó nincs és körbe kérdeztem a Debreceni henteseket, még a nagyobb üzletekben is, de senki nem vállalja.


A darált menüket néztem, de abba 25% csont és porc tartalom van, neki viszont 40% csontos rész kellene.

febr. 28. 20:47
 6/9 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, sajnálom hogy nem tudtak segíteni ebben. Ha mégis vennél olyan darálót ami bír a hússal, megírnád? Engem is érdekelne a jövőben. Köszönöm és sok sikert kívánok!
febr. 29. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
29%
A csontot kitudod váltani tojáshéjporral például.
febr. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Van Facebook-on barf csoport, ott érdemes megkérdezni.
febr. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Valamilyen mozsár félében nem tudnád összetörni? Amíg nem szokik rá a nem habzsolásra.
febr. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!