Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dolgoznak ma még kutyáknál...

Dolgoznak ma még kutyáknál olyan varratokkal, amik nem önfelszívódóak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kutyámat ma megtámadta a futtatóban 2 másik kutya, mire leszedtem őket róla, addigra volt egy mélyebb seb a bal arcán. Azonnal mentünk állatorvoshoz, felhívtam több helyet is, hogy hol tudnak azonnal fogadni, meg kérdeztem árat is, azalapján döntöttem, hogy telefonban ki tűnt szimpatikusabbnak. Egy új dokihoz mentünk, google-n is 134 értékelésből 4.7es, nem gondoltam rosszra. Tök szakszerűen intézte a dolgokat, elaltatta a varrás előtt, mondta, hogy jöjjünk vissza egy óra múlva. 28ezer forintot fizettem mindennel együtt, ami nagyjából reális ár szerintem, de utólag nagyon nem vagyok benne biztos, hogy vissza akarom-e vinni kontrollra az emberhez a kutyát! Egyrészt le volt kötözve a kutya a műtőasztalra 5 kötéllel is (aludt a kutya elvileg teljesen, ennek ellenére is szokták?), másrészt véletlen lejött itthon a tapasz a sebről (összmunka a macskával, a kutyán van gallér, mostantól figyelünk a macskára is), és most látom, hogy 4 helyen vérzik még a bőre, a borotváláskor belevágott az orvos a bőrbe. Nem állítom, hogy tökéletesen sima ott az arcán/pofáján a bőr (golden retriever), de ez normális? Ivartalanításkor és egyszer egy lábsebnél is leborotválták már a szőrét, de egyszer sem tapasztaltam ilyet :( nem szeretném 2 nap múlva kontrollra visszavinni így (antibiotikumot már írt ki, amit majd a kontroll után kéne elkezdeni), mert úgy érzem, hogy ő nem egy jó orvos. Félek viszont, hogy ha varratot kell szedni, akkor amiatt muszáj orvoshoz menni (bár lehet erre keresnék másik orvost). Lehet én gondolom túl... az is lehet, hogy 2 nap múlva még nem is szednek varratot, szóval nem amiatt kell visszamenni. Segítsetek kérlek, akik tapasztaltabbak vagytok! Ha nem muszáj, nem vinném hozzá el újra a kutyám!

febr. 28. 21:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy ki van kötve a kutya altatáshoz, teljesen normális dolog, állatorvosi egyetem sebészetén dolgoztam és mi is így csináltuk. A varratot 7-10 nap múlva fogják kiszedni, az én kutyámban is volt amikor kellett egy zsírdaganatot leszedni róla, de én kiszedtem a varratot magamtól (ennyi nem okoz gondot) :) Hogy borotváláskor belevágott, az előfordul - a pofáján nehezebb borotválni, bár ha tapasztalt valaki, akkor ritka. Begyógyul hamar, ne félj. :)
febr. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk pont, hogy a varratszedest egy ovis is meg tudna csinalni, az mar semmi a tobbihez kepest. A legnehezebb resze maga a mutet es a varras, de ezen mar tul vagytok 🤷‍♀️

Szamomra ebbol nem tiszta, miert lenne rossz orvos, de te tudod, vidd mashoz, ha akarod.Csak szerintem felesleges mar.

febr. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Épp tegnap fedeztem fel, hogy le szokták kötni műtétkor az állatokat, elsőre sokkolt, aztán felfogta a kis agyam, hogy ez így normális :) ( cica ivartalanítás előtt állok és fölöslegesen halálra aggódom magam). Úgyhogy emiatt nem mondanám rossz doktornak, az, hogy belevágott picit megeshet, nem tudom férfi avagy nő vagy, viszont az emberek még magukat is meg megvágják borotválkozás közben.

Mivel a nehezén már túl van a kutyusod, én adnék még 1 esélyt a dokinak a kontrollnál.

febr. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem érezted jól magad ott, ne oda vidd vissza, de akkor ez szimpátia-probléma és nem szakmai. Persze, van ilyen, nyilván olyanhoz kell járni, akiben megbízol és kedvelsz.

Azok viszont, amiket leírtál, teljesen normálisak. A lekötözésből a kutya nem vesz észre semmit, már alszik, mikor lekötözik, és még alszik, mikor kioldják. Ez a stabilitáshoz kell, pl. hátfektetésben nem dűlöngélhet az állat műtét közben. Persze, ha sima oldalfekvés, akkor elvileg nem muszáj lekötözni, de szokták.

Hogy belevágott a bőrbe, az pech, de van ilyen. Ezer oka lehet. Lehet, hogy bemozdult a még nem kellően mélyen alvó kutya, lehet, hogy életlen volt a szőrnyíró, lehet, hogy ráncos volt ott a pofa stb. Általában a vékony bőr szokott szakadékony lenni, pl. macskáknál.

Ha mindenképp bele akarnék kötni valamibe, az a vérzés lenne, de az lehet a letépett tapasztól és a macska "közreműködésétől".

Varratszedés kb. 10 nap, a bőrt nem felszívódó fonallal varrják.

Ezek ellenére, mondom, tégy úgy, ahogy jónak látod, ahhoz vidd, akiben megbízol!

febr. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!