Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jót teszek ezzel?

Jót teszek ezzel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy kutyám és egy egy ideje séta közben meg kell álljunk mert neki áll lihegni, leül a járdán stb. Aztán megfordulunk, mert így nem tudok egyszerűen arra menni, mert nem jön, és mintha kicserélték volna, jön szépen.

Ilyenkor ha engedek úgymond neki, azzal adom alá a lovat, hogy ő a 'főnök', vagy ez nem árt?

Utána olvastam és a lihegés lehet félelem, szorongás jele is, elképzelhető lehet, hogy valami van ott, és azért nem akar arra menni? Viszont ebben az esetben meg, ha tényleg szorong ezeken a területeken, nem jobb elvinni onnan?


Ti ilyenkor mit tennétek?


Jó indulatú válaszokat köszönöm szépen!!😊



febr. 28. 22:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvos látta? Egészséges? Pl. szívféreg, egyéb szívprobléma kizárt?
febr. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
Jobb lenne allatorvoshoz vinni ezt a kutyat,mar az elozo kerdesednel is megirtuk.
febr. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

2. válaszolót nem értem őszintén, ezt az egy kérdést írtam ki.


Orvoshoz még nem vittük, mert semmi baja, ezt az egy tünetet produkálja, itthon eljátszik velünk, örül ha hazaérünk, csóválja a farkát stb.


Remélem azért semmi komoly baj nincsen, mindenképpen megejtünk egy állatorvost!!😔

febr. 28. 22:30
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az gyanús, hogy: "Aztán megfordulunk, mert így nem tudok egyszerűen arra menni, mert nem jön, és mintha kicserélték volna, jön szépen."

Elsősorban nekem is az jutott eszembe, hogy kifullad, de akkor bármerre próbálná vinni nem menne tovább. Mert van olyan, hogy kifullad és le kell ülnie, mert nem kap levegőt, de akkor nem menne tovább a másik irányba. Vagy hogyan történik ez? Ezt mindig ugyanazon a helyen csinálja, vagy esetleg egy bizonyos idő után függetlenül az útvonaltól? Mindig ugyanazon az útvonalon mentek? Mert ha ugyanaz az útvonal, akkor akár elképzelhető, hogy körülbelül ugyanannyi idő mindig odaérni és ott fullad ki, ha más útvonalon nem csinál ilyet, akkor azon a ponton van valami.

Ha a kutya fél, vagy rosszul van, akkor szerintem nem attól leszel te a valaki, hogy erőszakkal akkor is abba az irányba rángatod, amerre nem akar menni.

febr. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Teljesen mindegy merre megyünk, ma elvittem egy rövidebb sétára, olyan helyre ahol még nem voltunk, a végén már láttam rajta, hogy nagyon liheg, de azért se akart az utcánkba fordulni, ment volna tovább, húzott. Aztán ugye hazaértünk, nem mentünk tovább, akkor meg úgy kellett végig totyogni az utcánkon, mert tényleg nagyon lihegett, és ez csak rövid séta volt, holnap nyilván megyek megint vele sétálni.

Csak tényleg fura, mert ha meg arra megyünk amerre ő akar, akkor úgy semmi baja nincsen🤨

febr. 28. 22:44
 6/17 anonim ***** válasza:
94%

Akkor ez valami egészségügyi probléma lesz, valószínűleg szív. Azt nem tudom, hogy a kedvenc útvonalán miért nem csinálja (talán a felfokozott hangulat?), de ha az útvonaltól függetlenül liheg, az a fáradtság jele, kifulladt. Ha meg ez rövid időn belül megtörténik az egészségügyi problémát jelez.

Egyébként mennyi idős?

febr. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

5 éves múlt


Mostanság nem sok idő jutott sétára, esetleg attól nem lehet, hogy kissé ellustult? Természetesen mostmár figyelünk rá, próbáljuk rá visszaszoktatni, örül is neki, kedvenc tevékenysége volt mindig is, ezért nem is értem🙁


Nyilván rosszat nem szeretnék neki, az állatorvost meg szépen meglátogatjuk majd, esetleg egy árat tudsz mondani, vajon mennyit kérhet el kb a doki? Mennyit vigyek, ilyen speckó kivizsgáláson még nem nagyon voltunk, oltásokon kívűl, beteg is csak 2-3-szor volt szerencsére összesen eddig amíg nálunk volt.

febr. 28. 22:55
 8/17 anonim ***** válasza:
11%

Jaj, nyilván az ár a legfontosabb... Nehogy túl sokat kelljen költeni az orvosra! Ezellen az a legjobb amegoldás, ha el se viszed a kutyát, ahogy eddig tetted


Szívféreg ellen egyáltalán kapott eddig gyógyszert?

febr. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Mint említettem ez az első kérdés, amit feltettem, úgyhogy nem értem a problémákat.


Orvoshoz meg el lesz víve, épp említettem is, a legfontosabb, hogy jól legyen a kutya, ez nyilvánvaló, szimplán megkérdeztem mennyibe kerülhet, mert nem vagyok jártas ebben még, mert nem nagyon volt beteg.


Nem kell rögtön rosszra gondolni, és ítélkezni mások felett.

febr. 28. 23:02
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Nehogy válaszolj a neked feltett kérdésekre, kérdező!
febr. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!