Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kezdjem el engedelmességr...

Hogy kezdjem el engedelmességre tanítani 9 hetes bolognese kutyámat?

Figyelt kérdés
Már próbálkoztunk, de nem igazán hallgat rám, ha erélyesebben rászólok, hogy nem! akkor van, amikor abbahagyja, valamikor ugyanúgy csinálja tovább, amit nem szabadna. Tudom, hogy még kiskutya és ilyenkor még teljesen természetes, hogy "hiperaktív" minden érdekli, mindent megrágna, állandóan rohangál, de mégis szeretném, ha már tudnám vele gyakorolni az alap dolgokat, pl hogy ül, gyere ide, vagy nem szabad. Hogy csináljam? És azt is szeretném megkérdezni, hogy hogy gyakoroljam vele az egyedüllétet? Tehát, hogy viselje el, ha nem vagyok itthon, mert most jóformán még mosdóba sem tudok elmenni nélküle, de sajnos lesz olyan, amikor be kell mennem az egyetemre és ő akkor egyedül lesz.
2010. okt. 25. 13:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

még nagyon pici a tanításhoz!

de ha rászoktatod, hogy ő diktáljon akkor nehéz ügy lesz...

2010. okt. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha komolyan akarsz vele foglalkozni és tényleg értelmes a kutyád akkor ime egy korrekt és kutyabarát módszer!!

[link]

nem gondoltam hogy ennyire beválik--16hetes labrador kölyökkel neveljük egymást ezzel a módszerrel.

2010. okt. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Igen épp azt szeretném elkerülni, hogy azt higgye ő itt a főnök. Amire egyszer azt mondtam, hogy nem lehet, azt nem is fogom neki engedni máskor sem. De ezenkívül még mit tehetek?

2.-köszönöm a linket, meg fogom nézni!

2010. okt. 25. 13:23
 4/13 anonim ***** válasza:
Igen, még nagyon kicsi! Az alapokat majd csak 5-6 hónapos korától kezd el tanítani! Hagy legyen még gyerek :) Természetes, hogy mindenhova utánad megy hiszen most te vagy az anyukája. Kezd el úgy szokatni az egyedüllétre, hogy pl.: elmégy egy rövidebb bevásárlásra vagy valahova. Minden kiskutya sír először, de ez is természetes. Egy idő után megszokja. Remélem, tudtam segíteni.
2010. okt. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Persze, hogy tudtál. Minden tanács segít. Köszönöm szépen:)
2010. okt. 25. 13:29
 6/13 anonim ***** válasza:
a klikkert én is nagyon tudom ajánlani! 3,5 hónaposan kezdtem már rászoktatni őt. Most volt nem rég 6 hónapos és már szépen haladunk, nekem nagyon sokat segített a klikker, és ez a könyv: [link]
2010. okt. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kölyöknél én is mindenképp a klikkert ajánlom. Vedd meg a könyvet, olvasd el a klikker.hu tartalmát.


Én már felőtt kutyáál kezdtem klikkerezni, de a barátnőm az én sikereimet látta gyakorlatilag azonnal elkezdte a 2 hóapos picijével.


Most 4 hónapos, szobatiszta, járdaszegélyél szépen ül, tudja már a fekszik, a bukfenc és a marad parancsokat.


A pozitív kondícionálásos tanítás az gyakorlatilag játék neki, ezzel nyugodtan lehet gyerek, de okos tanuló kedvvel teli gyerek.


A letiltásnál amúgy egy alap dolgot felejtenek el az emberek. Ha teszem azt, valamit rágcsál, akkor rászólok, hogy nem. Erre abbahagyja, és nem történik semmi, Később ugyaúgy folytatja tovább.


Holott amikor abbahagyta, meg kéne dícsérni a helyettesítő viselkedést. Rág valamit, letiltom, adok valami mást, amit viszot rághat.


Nekem a nem-okos, nem-okos technika nagyon bevált.

2010. okt. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Ezt a klikkert mindenképpen ki fogom próbálni!
2010. okt. 25. 14:41
 9/13 anonim ***** válasza:

Alakíts ki szabályokat, akár írd is le magadnak, mit szabad neki és mit nem. pl nem lehet felugrani a kanapéra. és ha valamit egyszer megtiltasz neki, azt mindig tiltsd meg, bármennyire is édesen néz, mert ha egyszer megengeded neki akkor később is meg fogja csinálni, ha ezután újra megtiltod akkor teljesen összezavarod a kutyát. Legyél határozott, ha az erős hangsúlyú NEM ellenére is folytatja a rongálást, akkor fogd meg a nyakszőrénél fogva és rázd meg egy kicsit. De ezt csak nagyon ritkán alkalmazd, mert elveszítheted a beléd vetett bizalmát.


Remélem segítettem :)

2010. okt. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ja és még annyit az előzőhöz, hogy csak simán hagyd ott, ha menned kell. Ne búcsúzkodj, mert te vagy a főnök, akkor mész el amikor akarsz, és nem kell a kutyától engedélyt kérned. Ha előtte megtanulta hogy mit nem szabad, akkor sem fogja csinálni ha nem vagy otthon.
2010. okt. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!