Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kezdjem el engedelmességr...

Hogy kezdjem el engedelmességre tanítani 9 hetes bolognese kutyámat?

Figyelt kérdés
Már próbálkoztunk, de nem igazán hallgat rám, ha erélyesebben rászólok, hogy nem! akkor van, amikor abbahagyja, valamikor ugyanúgy csinálja tovább, amit nem szabadna. Tudom, hogy még kiskutya és ilyenkor még teljesen természetes, hogy "hiperaktív" minden érdekli, mindent megrágna, állandóan rohangál, de mégis szeretném, ha már tudnám vele gyakorolni az alap dolgokat, pl hogy ül, gyere ide, vagy nem szabad. Hogy csináljam? És azt is szeretném megkérdezni, hogy hogy gyakoroljam vele az egyedüllétet? Tehát, hogy viselje el, ha nem vagyok itthon, mert most jóformán még mosdóba sem tudok elmenni nélküle, de sajnos lesz olyan, amikor be kell mennem az egyetemre és ő akkor egyedül lesz.
2010. okt. 25. 13:09
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, igyekszem betartani ezeket a dolgokat:)
2010. okt. 26. 21:41
 12/13 anonim ***** válasza:

Szerintem egy 9 hetes kölyöknek még nem kellenek szabályok. Neki még a legfontosabb az, hogy megtanulja, hogy te vagy az aki mindenféle élményekhez juttatja őt, akinek érdemes szót fogadni, mert az tök jó buli.


A szabályokat ráérsz bevezetni akkor, mikor elkezd lázadozni az akaratod ellen, olyan 5-7 hónapos kora körül.


Már csak azért is érdemes addig várni a komolyabb szabályok bevezetésével, mert akkor mindenképp kénytelen leszel szigorítani, és ha már minden szabály meg van addigra, akkor olyanokat kell hoznod, amikre igazából nincs is szükség.


Egyébként azt is cáfolom, hogy amit egyszer megengedsz, azt mindig meg kell. Én pont egy hónapja állítottam fel egy új szabályt, miszerint a nappaliba csak engedéllyel lehet belépni. Viszonylag simán vettük az akadályt.


Ha igazi vezetője vagy a kutyának, akkor az egyik legfontosabb kiváltságod, hogy bármikor állíthatsz fel új szabályt, vagy oldhatsz fel régit.

2010. okt. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Értem. És te hogy érted el, hogy te legyél az igazi főnök?

Hogy kezdted ezt tanítani neki? Olyan tanácsokat várok leginkább, amik egy ilyen kölyök kutyát erősítenek meg a rangsorban.

2010. okt. 26. 21:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!