Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez bántó vagy sértő? Miért?

Ez bántó vagy sértő? Miért?

Figyelt kérdés

Az emeletünkön egy kutyatartó embernek szóltam, hogy többször hallottam a kutyáját a távollétében folyamatosan ugatni és nekiugrálni az ajtónak. Erre azóta nem köszön.

Én azt hittem, szeretné ezt tudni, mert a kutya nagyon kétségbeesettnek tűnik ilyenkor, tényleg nekiugrál az ajtónak és magas hangon megállás nélkül ugat, kisebb szünetekkel. Amikor először hallottam, az pont éjszaka volt, s azt hittem, hogy biztos bent van a gazdája, csak bajba került és a kutyája segítséget kér és komolyan gondolkodtam, hogyan segíthetnék, aztán szerencsére hazaért 23 óra körül. Ezt amúgy szerintem az egész lépcsőház hallja, alvásból simán felébreszt.

Neki annyit mondtam, hogy többször hallottam ezt, hogy nagyon ugat, amikor ő nincs itt, akár órákon át. Már akkor furának tűnt, mondta, hogy nem szokott és hogy mennyit ugat, tart-e szünetet, de semmit nem fűzött hozzá, majd utána elkezdett nem köszönni, ami eléggé bizarr ebben a társasházban.

Van ebben valami sértő? Mit vehetett zokon?



márc. 2. 20:43
A kérdező szavazást indított:
Sértő
Nem sértő
25 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Egy kutyasnak sose mondj olyat, amibol azt gondolhatja hogy az o szenteletu kutyuskaja szerinted rosszalkodik, vagy hogy o mint gazda esetleg valamit nem jol csinal. Mindegyik szemelyes sertesnek veszi, azonnal a jogairol kezd hadovalni, meg arrol hogy tarsashaz es mindenkinek a k.r.aanyjat akinek nem tetszik hogy neki kutyai vannak.
márc. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Attól is függ milyen hangsúllyal mondtad, nem voltál esetleg picit flegma vagy lekezelő? Vagy kedvesen mondtad? Lehet, hogy kioktatásnak vagy kötekedésnek vette.
márc. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

Hát szerintem az fáj neki, hogy ez alapján ő nem túl jó gazdi, mert hogy a kutya pánikol, idegbeteg ha nincs senki otthon.



Ez nem az, hogy a kutya neveletlen, hanem az, hogy szeparációs szorngása van.


Ez egy pszcihológiai probléma.


A kutya nem tudja, hogy 5 percre vagy 5 órára vagy öt évre marad egyedül.

Neki ez a világvége.



A szomszéd meg gondolom nem tudja mit csináljon vele, de tart attól, hogy te berágsz rá, és megmégezed a kutyát vagy más megtorlás lesz.



Nehéz ez, mert ha nem szólsz, semmi nem változik, ha meg szólsz, neheztelnek rád.

márc. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

Nem kell érdekeljen, hogy Ő megsértődik-e ezen, ez csak őt jellemzi.


Te jelezted a problémát, hogyha olyan hisztis, hogy durcizik - így járt...

márc. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Így se változott, ugyanúgy rekedtre ugatja magát időnként. Nem voltam szemrehányó szerintem, meg a kutyákat se ismerem, de nagyon kétségbeesettnek tűnik, miért ugrálna az ajtónak, meg ugatna ilyen hevesen, gondoltam csak szeretné tudni, hogy így érez a kutyája.
márc. 3. 09:44
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

Ez az o szegenysegi bizonyitvanya…

En ezerrel bocsanatot kernek es szerintem meg valami ajandekot is vinnek a szomszedoknak, mert ez tenyleg egy borzaszto helyzet.

Nekem is volt szepas kutyam, hala a jo egnek csaladi hazban elunk es szomszedok messzebb, de brutalis volt ez az idoszak, nem kivanom senkinek.

márc. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 NTBS ***** válasza:
88%
Szerintem nem volt sértő. De ő magára vehette.
márc. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%
Lehet, hogy szemrehányásnak vette, valami olyannak, ami a kutyája ellen szól.
márc. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
89%
Szeparációs szorongása van a kutyának. Szegény. Amúgy nem volt sértő, nyugodtan jelezheted a szomszédnak.
márc. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nem sértő.
márc. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!