Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vennél yorki kölyök kutyát?

Vennél yorki kölyök kutyát?

Figyelt kérdés
márc. 3. 13:29
A kérdező szavazást indított:
Igen, vennék, szeretem őket.
Nem, nem az esetem ez a fajta.
27 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Aranyosak a kiskutyák, de szerintem ehhez ilyen beállítottság kell. Ismeretségi körben/családban vannak ilyenek, szeretem őket. De elképzelni sem tudnám, hogy nekem legyen. Vagy épp párom sétáltassa 😄

Gyanítom köze van hozzá, hogy kaukázusi tenyészetünk volt, nagy kutyák között nőttem fel, nekem ez lett a természetes.

márc. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem

Egyrészt nem hiszem, hogy jelenleg lenne elég időm és energiám egy kutyára, pláne egy terrierre.


Másrészt elismerem, hogy okosak és cukik, de nekem inkább a közepes, de inkább a nagytestű kutyák az eseteim

márc. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nem szeretem a kistestűeket.
márc. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Azért gondoltam rá, mert bár kicsi, de elég jól lehet vele sétálni hosszan.

Legalábbis a környéken majdnem az összes egy energia bomba(kivéve, amelyik genetikai beteg, az fut egyet és elkezd köhögni, fulldokolni, de nagyon durván).

Amelyikkel ennek ellenére nem sétálnak meg játszanak eleget és nem tanítják dolgokra, az idegbeteg, mindent és mindenkit ugat, támad, befeszül vagy épp beszari lesz, mert csak a szomszédos háztömig látott világot és nem ismer semmit és senkit, mindentől fosik.

És van kettő, amelyikkel mindennap egyszer elmennek egy 1-1,5 órás laza sétára, kutyák tempójában, együtt szoktak menni, szocializálódnak, oda engedik másik kutyákhoz pajtizni, tanítják őket, a lakásban is játszanak velük. Ők olyan nyugodt, szelíd, barátságos, normális kutyák, hogy olyat kistestűek közül ritkán látni. Olyan kis kellemes sétálós társ meg a lakásban is jó társaság. Nem vonyít a lakásban sem, egy hangjuk nincs.

Szóval azért gondoltam yorkira, mert kertesben laktunk, volt ott két cicánk a lakásban, ők jöttek velünk a panelba. Az udvaron régebben voltak kutyák, először egy berni pásztor(10 évet élt), utána egy német dog(8 évet élt), aztán két németjuhász-labrador keverék a szomszédból(12 és 13 évet éltek). De kicsi kutyánk még nem volt és a cicák mellé lakásba nem szeretnénk nagytestűt, de olyan kis pamacsot se, akivel csak háztömböt lehet kerülni.

Na szóval egy kicsi, de energikus és cicabarát kutyust keresünk.

márc. 4. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!