Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljük meg? Tapasztal...

Hogyan neveljük meg? Tapasztalt kutyások, kölyök nevelésével kapcsolatban várom a tanácsokat.

Figyelt kérdés
Adott egy 4 hónapos kis termetű kölyök kutya. 2 hónapja van velünk, lakásban élünk. Minden neszre, ajtónyitásra, kinti zajra ugat, mint az őrült. Aludni sem tudunk tőle. Mi erre aa megoldás? A másik probléma, nem megy a szobatisztaságra nevelés, hiába visszük le, óránként a lakásba is elvégzi a dolgát, és amint lehetősége van rá, a mi ágyunkra piszkít. Nagyon el vagyunk keseredve, kérlek, segítsetek. A neme fiú.
febr. 4. 10:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
7%
Kutyának párzás kell azért ilyen eleven. Le kell fárasztani.
febr. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
18%

Én nem sok reményt látok rá. Lehet, hogy fogyatékos, gyerekben is van ilyen, állatban is, amelyiknek valamilyen oknál fogva nem megfelelő az intelligenciaszintje.

Normális, épelméjű kutya tudná, hogy talán nem az ágyra kéne felmennie piszkítani.

febr. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
21%

Hello,én nem_értek hozzá,de nem tudom,kutyaiskola mennyire opció.

Az ágyrapisiléről vmi olyasmit olvastam régen,hogy le akar dominálni (?) titeket. Nem tudja,hogy nem ő a falkavezér,erre tudok egy módszert,nemtom,müxik-e; hogy tudod,pl mindig a falkavezéré az első falat. És akkor,ha előtte harapsz belé, és utána dobsz le neki belőle egy falatot, akkor tiéd volt az első falat,látja,hogy te vagy a falkavezér.

febr. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
90%

Első, kisebbségi tag vagy? Kutyának 4 hónaposan a párzás olyan lenne, mint a cigányoknál mikor 11 évesen szül, 2 évesen meg már nagymama...


Kérdező, mennyit van mozgatva, és tanítva ez a kutya? (Tök véletlenül nem tacskó?)

Óránként pedig nem kell levinni pisilni. Ennyi idősen is elég 2-3 óránként. A házban tetten érni, és szóban irgalmatlanul lecseszni (elég többször határozottan, kissé emelt hanggal a "NEM", vagy a "FÚJ" szavakat), mikor a dolgát odabent végzi, kint pedig úgy megdícsérni, mintha a rák ellenszerét fedezte volna fel, és mehet utána juti is. Ez türelemjáték, és ő még csak 4 hónapos még nagyon "baba", természetes, hogy vannak balesetek. Az ágyra csinálást nem tudom mire vélni, de én ezek után nem engedném az ágy közelébe addig, amíg nem megy a szobatisztaság. Ezen felül vannak kutyák, akik kicsit nehezebben tanulják meg a szobatisztaságot, de menni fog az, csak tartsatok ki.

febr. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Ez egy maltipoo (máltai selyem és uszkár keverék)

Először reggel 5-6 körül visszük le, majd munka miatt legközelebb 11-12 körül (ez egy hosszabb időszak, ilyenkor elnéznénk a bepisilést, de meglepő módon ilyenkor száraz padlóra jövök haza általában) . Ezután levisszük 14:30-15:00-kor, majd 18:00 körül és lefekvés előtt is, 20:00 körül. Ennek ellenére óránként bepisil a minden alkalommal való leszidás ellenére. Tudja, hogy odalent jót csinál, dícsérjük, jutalmazzuk.

febr. 4. 11:16
 6/23 A kérdező kommentje:
A sétánkon kívül is folyamatos fárasztás van, 2 kis gyerek által.
febr. 4. 11:17
 7/23 anonim ***** válasza:
91%

"A sétánkon kívül is folyamatos fárasztás van, 2 kis gyerek által"


És ez mit takar? Egy kölyköt nem kell folyamatosan cseszegetni.

febr. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Nem úgy értettem, nyilván őket sem érdekli non-stop a kutya. Úgy értettem, hogy eleget van vele foglalkozva, játszva.
febr. 4. 11:31
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Honnan van a kutya, mikor lett elvalasztva az anyjatol, azt tudni? Az ilyen designer keverekeknel elofordul hogy ideggyenge, mert nem hozzaertessel tenyesztik, csak a penz miatt. A folyamatos ugatas oka lehet ez. Szolj ra ha ugat, mas nincs, ha eleg erett, akkor felfogja idovel. A szobatisztasag mas, nekem menhelyi keverekem van, akit 4 honaposan hoztunk el, es soha nem pisilt/kakilt be, de gyakran kivittem es mondtam neki hogy megyunk pisilni, kb. vezenyszora is tudja. Kan kutyanal az orankenti pisi inkabb jelolesnek tűnik, nagyon alaposan takaritsatok fel, amig a matracon erzi a pisi szagot, addig hiaba... az agyrol is letiltanam így, ha nem mehet fel, nem is pisil oda, gondolom van sajat fekhelye, akar egy szobakennelt is erdemes beszerezni, es a kritikus idopontok kozt oda bezarni (termeszetesen szoktatas utan, ami jo elmenyekkel teli, es nem bunteteskent fogja fel), hogy nyugiban pihenjen kaja utan, esti seta elott. A sajat helyere osztonosen nem fog piszkitani, ha nem muszaj.
febr. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Tenyésztőtől van és több, mint kb. 10 hetes volt, mikor elhoztuk. Az ágyra nem jöhet fel, amikor nem vagyunk a szobában, akkor ugrik fel.
febr. 4. 12:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!