Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugat minket meg az új...

Miért ugat minket meg az új kölyök havanese kutya? 12 hetes

Figyelt kérdés

Lassan 5 napja hoztunk haza egy Bichon havanéz kiskutyát, tenyésztőtől, 12 hetes korában. Ott egy 2 gyerekes család nevelte a kutyákat, ott nem volt ugatós.

Azt olvastam a havanéz kutyáról, hogy nem ugatós fajta, gyerekbarát nyugodt típus. Na már most az én kutyám ugat, a 8 éves nagy lányom minden mozdulata idegesíti, megugatja a kutya, nem bírja elviselni.

Ha én felfekszem az ágyra akkor engem is megugat, szinte folyamatosan ugat. Társasház 2 emelet, albérlet.

Ez csak az első időszakban lesz így vagy nem bír minket elviselni?



jan. 12. 18:25
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
89%

Havanese, nem havanéz.

Tk-es? Mit mond erre a tenyésztő?

jan. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

Átírta a teló..

Elvileg tenyésztőtől van, torzskonyvvel drágább lett volna azt nem kértünk.

Tenyésztő azt mondta, hogy náluk ilyen még nem fordult elő.

Egyébként esti cirkuszok is vannak, az előszobában altatjuk, mert nem lehet tőle meglenni, erőszakos makacs, fel akar jönni az ágyba.

Én azt hittem a havanese egy nyugodt gyerekszereto típus..

jan. 12. 21:55
 3/35 anonim ***** válasza:
94%

Tehát nem tenyésztőtől van, hanem szaporítótól. Valami szaporítvány keveréket vettetek gondolom occsón, hisz spórolni kell a kutyán...

Tenyésztőnél a tk nem opcionális és nem lett volna semmivel sem drágább! Ugyanis az nem úgy néz ki, hogy ha akarja lekéri, ha nem, akkor nem kéri le a tk-et a tenyésztő!


A havanese egy nyugodt, csendes fajta. A ti kutyátokban könnyűszerrel van valami más, terrier vagy puli mix akár. De hát ez van, ha nincs felelősség tudatod és azonnal kell olcsón divatkutya.

jan. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
160 ezer ft-ért vettem egy hivatalos kennelbol!
jan. 12. 22:09
 5/35 A kérdező kommentje:
Törzskönyvel 250 ezer lett volna. Jakupcsek Gabriella is innen vette a kutyáját.
jan. 12. 22:10
 6/35 anonim ***** válasza:
94%

A tk csak 7500 ft, te nem túl okos! Felmész a meoesz oldalára, ott vannak az árak! Ez tipikus szaporítós szöveg, hogy tk nélkül olcsóbb! Ha akarnál sem kapnál tk-et a kutyára, mert nyilván nem fajtatiszta szerencsétlen, hanem valami keverék.

Téged átvert a szaporító! Illetve ha valakiben nulla felelősségtudat van és pont magasról szarik a kutyára, azt nem is kell átverni.

jan. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
De egy tenyésztőtől vettem te barom!!! És igen tudom hogy mi a faxról szól a torzskonyv!!
jan. 12. 22:19
 8/35 A kérdező kommentje:
Most szerinted a normál tenyésztő rám szőtt egy keveréket akit csak úgy valahonnan szalajtott?
jan. 12. 22:20
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom kitől szerezted, de az jól átb@szott, egy tk sehogy se 90 ezer. Illetve tenyésztőnél nem eldöntendő a tk, az már alapból le van kérve minden kölyökre.

Szaporítók szokták ezt a szöveget nyomni, hogy jaj nem kell a tk, anélkül így meg úgy olcsóbb. Nyilván azt mondja nem kell, mivel ha akarna se tudna adni.

jan. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
95%

Vettel egy akarmilyen keverek kutyat, ugyes vagy.

Hat, igy jartal, ennyi eszed van. Aki 2024-ben nem tudja, hogy mi a kulonbseg a szaporito es a tenyeszto kozott, meg is erdemli :D Ez a fajta egyebkent kb 350 ezertol kezdodik, csak mondom.


Ettol fuggetlenul nevelni azt kell, de nyilvan ha szar az idegrendszere, akkor ugatni fog ejjel-nappal.

jan. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!