Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nyakörvet használtok?

Milyen nyakörvet használtok?

Figyelt kérdés

Állandó nyakörvet keresek a kutyusomnak, ami strapabíró és kényelmes neki.

Ti milyet használtok?



márc. 3. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Mekkora a kutya?
márc. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Bőrt.
márc. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

Ez sok mindentől függ, hogy kinek mi válik be.

Az egyik kutyámnál fojtot a másiknál fixet és fojtot vegyesen.

márc. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

Attól függ, mekkora a kutyusod. Milyen fajta?

Én nem ajánlom a textil nyakörvet, mert bár olcsó, nem annyira célszerű, mert annyira nem stabil. Ehelyett a bőrnyakörvet ajánlom, mert (bár drágább), sokkal strapabíróbb. Az én kutyámnak már 1 éves kora óta az van (most 5 éves) és még mindig bírja.

Ha esetleg nem jönne be, folytóláncot semmiképpen sem ajánlom (maximum kiképzésnél, felügyelet mellett), mert ha egyedül hagyod, akkor akármibe beleakadhat és meg is folythatja a kutyát. Ezért mindenképpen olyan nyakörvet ajánlok, ami (ha ilyen történne), el tud szakadni. A nyakörvvasztás természetesen mérettől függ, ha kicsi a kutyád, rövidebb és keskenyebb nyakörvet vegyetek, ha pedig nagy, akkor hosszabb, vastagabbat.

Remélem, tudtam segíteni. 🐾🐶

márc. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tapasztaltam, hogy a textil is kibír éveket, ha van legalább egy minimális márkája (pl trixie, ani one). Igazából a közel 20 év kutyatartásom és néhány menhelyes évem során még csak a pepcoban vásárolt nyakörv oldott ki, varrást/anyagot meg egyáltalán nem láttam elszakadni, max olyat, hogy a kutya szétrágta... A sima 2-3-4 cm-es textilek is bírták a karkitépve húzó staffokat, kaukat meg társaikat.
márc. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 27 kilós labi-bull keverékünk van, szélesebb bőrt használunk. A nejlon nem vált be, a nyakán hosszabb, "labi" típusú szőr van, nagyon csúszkált, nem találtuk biztonságosnak. Az első egy vékonyabb bőr volt, kb. egy év után cseréltük le, a második pár hónpa után kuka volt, pedig elég drága volt, most ilyen márkájú van: [link] nem ez a típus, hanem dupla ilyen széles, de ugyanígy dupla anyagú, a belső puhább bőr, kb. 6000 HUF volt anno. Ez több mint 2 éve meg van, jól bírja, pedig strapáljuk rendesen, most kezd már a lyuk és a karabiner karika környékén kopni, vékonyodni a bőr.
márc. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!