Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti milyen nyakörvet használtok?

Ti milyen nyakörvet használtok?

Figyelt kérdés

Hosszú szőrű kutyám van, puli keverék, tehát nem zsinóros, de hosszú, dús szőre lesz már őszre is, ilyen:

[link]


Mivel kertesházban élünk, ezért biztonsági okokból itthon is rajta szeretném hagyni a nyakörvet.

Az őszi/téli séták is rémálom, alig bírom rárakni a nyakörvet (most szövet van), beleakad a szőrébe a nyakán, beleakad a kapcsolójába a szőr, illetve erdőben pl telemegy faággal a szőre, bár ezt még kifésülöm, de a nyakörvre még nem találtam jót, ami ne tépné ki a bundát.

Ti milyen nyakörvet használtok, amitől nem kopik ki a szőr, és viszonylag könnyű felrakni és levenni?



2016. júl. 15. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


én ilyet használok sétához. Habár én úgy használom hogy behúzva pont passzol ha kiengedem akkor meg lóg. Nem nehéz felrakni és levenni sem kell mert nem dörzsöl. Az én kutyámnak nagy puha szőre van és az a nyakörv amelyiken a bilétája van borzasztóan kócolja lapítja és dörzsöli :/ Ez a "fojtó" pedig tökéletes.

2016. júl. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem skót juhászom van és én is szövetet használok, de csak sétánál. Otthon leveszem.

Hosszú szőrű kutyánál, szerintem mindegy, hogy milyet használsz, ha folyamatosan rajta van, akkor ki fogja koptatni a szőrét.

Én nem érzem akkora macerának feltenni és levenni, de lehet, hogy csak az ingerküszöböm magasabb :D


Annyi, hogy nagyobb karika van a nyakörvön, mert folyamatosan keresnem kellett a nagy szőrben, mikor rá akartam csatolni a pórázt.

2016. júl. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#1

Folyamatosan rajta van és nem dörzsöli ki a szőrét?


2-es voltam

2016. júl. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem nem dörzsöli ki mivel lóg a nyakában és nem szorítja le a szórét. Mikor pórázt rakok rá és meghúzom akkor csak annyira szorul meg hogy körül érje a nyakát, nem fojtja.
2016. júl. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*szőrét
2016. júl. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, nekem is ilyen van, csak nincs láncos rész rajta, akkor aztán meg is őrülnék:D

Lehet, hogy én vagyok a béna, de nekem a 20 cm-es "tincseket" szétválasztgatni, hogy ne kapja be a csatt, "sokáig" tart, és így is van, amikor véletlenül beleakad, és levételnél kitépi:(

Most nyáron imádom, hogy csak felkapcsolom 2 mp alatt és már mehetünk is, nem kell vacakolni a bundával.

2016. júl. 15. 16:06
 7/7 anonim ***** válasza:

K9 fojtó szövet. Vékony, de erős.

Biztonsági okokból van rajta, ha bármi lenne akkor csak használom a fojtó részt, de egyébként észre sem veszi mivel vékony és ugye kienged a nyakán. Sétánál meg úgy is ebbe viszem, így csak a pórázat teszem rá.

2016. júl. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!