Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon szeretnék egy fiatal...

Nagyon szeretnék egy fiatal szobakutyust (pl. havanese, yorkshir terrier. Stb), de rettenetesen drága?

Figyelt kérdés
Szinte már belebetegszem, annyira szeretnék. Sokat vagyok egyedül, magányosnak érzem magam, örülnék egy kis társnak. Ne is álmodjak róla, hogy ingyen vagy nagyon olcsón találok egyet ugye?
2010. okt. 25. 15:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

[link]


Hozzájuk mit szólsz?

2010. okt. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nagyon szívesen ajánlom neked a menhelyeket :) Annyi gazdátlan kiskutya van. Némelyik sokkal szebb mint a fajtatiszta kutyusok. Nézz bátran nyugodtan és ha kell szólj szívesen segítek bármiben! (választás,nevelés bármi :)
2010. okt. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Pontosan, menhely! :) Ha valóban társra vágysz, és nem mutogatni akarod, akkor nem kell mindenképp egy fajtiszta. Azok amúgy is kevésbé életrevalóak ;)
2010. okt. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Én is a menhelyeseket mondanám :)

A Noésokhoz vittek szeptemberben nagyon aranyos lhasa-apso - shi-tzu keverékeket, itt a cikk róluk, lehet, hogy még van belőlük, több, mint 20-at koboztak el: [link]


A yorkshire terrier meg nem szobakutya, hanem vadászkutya, patkányok ellen tenyésztették ki őket.


Sajnos lehet találni olcsón is ilyen népszerű fajta kutyákat szaporítóknál, csak azok beteges, rossz idegrendszerű és legtöbbször keverék kutyák, úgyhogy nem szabad a szaporítókat bátorítani azzal, hogy náluk veszel kutyát.

2010. okt. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Megnéztem, aranyosak. Nézelődtem már egyébként menhelyek oldalain, de ezek mind olyan idős kutyusok és eléggé nagyok a kis testük ellenére is. Egészen kicsi kutyust szeretnék, mert panelban lakom és főleg albérletben, tehát nagyon meg kell magamat húznom, hogy a kutya ne hangoskodjon, a szomszédok nehogy bepanaszoljanak. Ezek a keverék és nagyobb testű állatok sok mozgást igényelnek, munka mellett ezt nehéz biztosítani. Azért gondoltam egészen kicsi kutyára, mert az hátha elvan öleb kutyának, elég, ha csak naponta egyszer munka után este elmegyek vele sétálni néhány percre és inkább a lakásban ott van velem, simizhetem...stb. Persze mivel társat szeretnék magamnak, gondoltam már cicára is, de azoktól nagyon félek. Az albérletben nagyon vigyáznom kell a bútorokra, viszont a macskák kárt tesznek bennük. Olvastam a karom élezőről is, de mi van, ha nem érdekli a macskát? Akkor adjam vissza, mert nem tarthatom meg? Szóval a macskáktól emiatt félek, így maradtak a kiskutyák. Már sok felé érdeklődtem, de sehol sem kecsegtettek.
2010. okt. 25. 15:42
 6/21 anonim ***** válasza:
2010. okt. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Megnéztem a belinkelt honlapon is a kutyusokat, nagyon aranyosak. Ezeket sajnos inkább kertes házban kell tartani szerintem. Meg azon is gondolkodtam, hogy ezek a nagyobb, idősebb kutyák már nehezen szoknak oda az új gazdihoz ugye? Őket meg lehet még tanítani új dolgokra?
2010. okt. 25. 15:47
 8/21 anonim ***** válasza:

talán itt találhatsz megfelelőt: [link]


egyébként a 3-4 éves kutyák is taníthatóak még, és elég hamar megszokják az új gazdát, főleg a menhelyesek.

2010. okt. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a linkeket!


Az egyik kutyussal kapcsolatban már érdeklődtem is.

2010. okt. 25. 15:57
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyik kutyának sem elég napi egy séta munka után. Egészségügyi séta minimum 3 alkalmat jelent. Neked sem esne jól ha egy nap csak egyszer mehetnél wc-re és csak pár percre mehetnél ki a lakásból. Ezt felejtsd is el mert nem fogja jól érezni magát a kutya. Akármilyen kicsi, van mozgás igénye és van igénye a különböző ingerekre amit a sétával tud megadni az ember. Egyébként meg a kölyök kutyák például mindent megrághatnak. Az sem biztos, hogy őt a játék fogja érdekelni és nem a TV vezetéke. Mindenképpen idősebb kutyát ajánlanék nem kölyköt. Hamar megszokják az új gazdit és nagyon hálásak tudnak lenni. Tanítani is lehet őket.
2010. okt. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!