Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kocsit vennék, és a biztosítás...

Kocsit vennék, és a biztosítás nagyon drága lenne, mivel elsö kocsi lenne a nevemen és fiatal vagyok. Azt hallottam, h ha hobbiként jelentem be akkor sokkal olcsóbb a biztosítás. Ez lehetséges?

Figyelt kérdés
a használat jellegénél kell beírni,h normál,versenyauto,taxi....stb.kabriot vennék,ennél lehetséges?melyik biztosító ad erre lehetöséget?
2009. jún. 18. 18:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik, de nincs olyan, hogy egy forgalomban használt járművet "hobbi" autóként jelölsz meg. Ami megoldás lehet: vidéken élő nagymama :) Nem kell jogsi a tulajdonláshoz...
2009. jún. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hobbiautóként akkor jelentheted be, ha csak évi pár száz km-t mész vele és nem mindennapi használatú a jármű. Vagyis nem arra használod, hogy jössz-mész vele, hanem arra, hogy nyáron, mikor jó a kedved, mész egy kört, hogy örülj egy kicsit. Pontosan nem tudom, hogyan ellenőrzik, hogy tényleg hobbiautó-e, de valószínűleg van rá valami mód, mert ha nem így lenne, akkor boldog-boldogtalan hobbiautóként jelentené be a járművét.

Az előző válaszban írt tipp viszont működik: vidéki, 40-50 éves férfi kössön rá biztosítást, akkor olcsóbb lesz.

2009. jún. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
Baromi nagy butaság! Olcsóbb lesz ugyan a biztosítás, de ha karambolozol akkor megnézik ám hogy ki vezetett és ha nem a vidéki nagymami akkor bizony aztmondja a biztosító h nem fizet, és megteheti, mert nem véletlenül van a vidéki nagymamára kötve a biztosítás és adják olcsón. Ki van ez találva.. és ha így belegondolsz, ezekután mi értelme van az ő nevére kötni? Fizeted a biztosítást de ha a te hibádból van baleset a károdat nem fogják kifizetni mert nem a te neveden van a biztosítás.. Ennyi erővel akkor minek fizetni?:)
2009. jún. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

na akkor tisztázzuk... hobbibiztosítás: olyan autót vegyél aminek van magyarországon hivatalos klubbja. Ha ez meg van csatlakozol hozzá,befizeted az éves díjat.Az max. 4-5ezer ft.Kapsz egy igazolást hogy tag vagy.Utána bemész a magyar bogarasok klubbjához Cím:Budapest, 1192 Zalaegerszeg u. 13. 1. em. 6. Időpontot kérj előtte. Ide is be kell fizetni külsős tagként 1000Ft-ot. Vinni kell a kocsid jobb elejéről és bal hátuljáról képet ezt lehet akár pendriveon is. Ott kitöltesz még néhány papírt ls kifizeted az az évre eső biztosítást.Annyi hártánya van hogy év elején az egész évit ki kell fizetni de mi mondjuk csak 36000-ftot fizetünk egész évre meg ha jól tudom de ez nem biztos parkolóban történő koccanásokra nem fizet.Egyébként Allianzos biztosítás,tehát nem valami gagyi.

Itt a weboldal bővebben elolvashatod amit leírtam:

[link]

2009. jún. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, cabriónál lehetséges,mi is azért vagyunk hobbiautósok.Jah és sztem ez ellenőrizhetetlen hogy most csak hobby célra használod-e az autót
2009. jún. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
A km óra állása alapján szerintem lazán ellenőrizhető. Megnézik mondjuk amikor kötöd hány km van benne, és rá mondjuk 1 évre karambolozol, ha több van benne mint mondjuk 1000 km akkor nem hobbiautó és ennyi. bár ez cska tipp, de biztos h hagynak maguknak biztosítékokat a biztosítók
2009. jún. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

hello

nah nekem hasonló a helyzetem, csak egy kicsit másképp.

szóval arról lenne szó,hogy egy internetes versenyre jelentkeztem és küldtem pár képet az illetékesnek. ezután a google-n láttam viszont a fotoimat, ráadásul a legrosszabbakat és fúj...szóval shit egy helyzet, nah mind1 a lényeg az ,hogy megkértem az illetékeseket,hogy töröljék, ők kedvesen törölteka rendszerből és sorry-t mondtak. emellett a googlen még mindig fenn vannak a fotok....shit helyzet ujra...tudom...tanultam belőle, de a kérédsem mégis az lenne, hogy esetleg nem lehet-e valahogy mégis leszedni azokat? tudom,hogy nem velem fog foglalkozni a google,hogy nekem legyen jo..de azért mégis valami? talán? esetleg? nah?

egy ismerősöm mondta,hogy a google 3 hónaonál tovább nem tárol semmit..ez igaz? ebben nagyon bizom.....i need somebody help....anybody.....help!!!!


u.i.: kíméljetek a "szívás" jellegű levelektől...köszi....én is tudom, magamtól;)

üdv

2010. febr. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!