Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 6 hónapos amstaff...

Mónos Viktor kérdése:

Van egy 6 hónapos amstaff kutyusom aki alvás közben mindig a fekhelyére piszkít, most jelenleg a kutyaházába, mit tegyek? Hogy szoktassam le erről?

Figyelt kérdés
Kölyök kora óta a fekhelyén alól alszik mindig oda piszkít, amíg kicsi volt a rongyára most pedig a kutyaházába ürít. Napközbe nincs gond de amikor alszik a házába és kell neki akkor vagy lusta kimenni vagy nem tudom de mindig otthagyja a csomagot, nem hiszem hogy lelki beteg meg ilyesmi igazi házőrző kis fenevad, kérem segítsen valaki mert nem tudom mit csináljak vele. Valakinek volt hasonló tapasztalata?
2010. okt. 25. 16:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ismét énvagyok aki először kérdezte meg,hogy mennyiért vetted a kutyád..idefigyelj...vettél 25.000 ft-ért SZAPORÍTÓTOL EGY KÖLYKÖT. tisztában vagy vele , hogy a szapotító mit csinál? gondolom nem. elmondomneked. van egy szuka kutyája és agyon elleti, kizsigereli szegényt. összevissza pároztatja mindenféle kannal aki épp megtetszik neki. sokszor nem is fajtatiszták , hanem pitt-tel keresztezik.Magyarán rádsóz egy SELEJTET. Nem lepődnék meg ha fél év múlva ilyen kérdést írnál ki: 1 éves amstaff kutyám szét tépte az alkarom. mit tegyek...?


tudod drágám a gyenge idegrendszerrel sok bajod lehet..

ha egy amstaff harap, ott csumi van..


egy amstaff gazdi.

2010. okt. 26. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Na,eleget cseszegettek már úgy látom, szegényke:)


Keress fel egy állatorvost, valami normálisat, aki ismert/elismert. Beszéljétek át ezt a dolgot, legyen vérvétel stb stb, hogy mindenképpen ki lehessen zárni azt, hogy a kutyádnak egészségügyi problémája van. Tehát járjatok körbe minden lehetséges dolgot.


Ha nincs semmi gubanc a szervezetével, akkor pedig keress egy kutyaiskolát, egy szakembert.


Nekem nem az jut eszembe a kutyádról, hogy idegileg gyenge, mivel alvás közben ürít. Nem örömében, vagy félelmében történik a dolog, nem akkor ha megijed, hanem amikor alszik.

Első körben próbáld meg, hogy kottára kipucolod a házát. Ne sajnáld a domestost.


Egyébként bocs, ha nem jól értelmeztem, kinti kutya ugye?

2010. okt. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Örülök hogy végre valaki nem csak az arcát dobálja hanem valami tanácsot próbál adni végül is ez volt a kérésem,amúgy kinti kutya természetesen, értelmes szófogadó nem idegbeteg sem zavarodott,és bármelyik 100 000 ft-os amstaff mellé odaraknám,attól hogy nem díjnyertes szülőktől van/akik azt se tudják mennyit kérjenek az olyan madaraktól akiknek sok pénzük van egy kölyök kutyáért/ még ugyanolyan frankó kis dög.Amúgy értek a kutyákhoz én is annyit mint bárki,mindig is volt kutyám..
2010. okt. 26. 15:37
 14/17 anonim ***** válasza:
hogy bizonygatod az igazadat:D:D tudod én nem azért adtam ki horribilis összeget a kölyökre mert gazdag vagyok. Hanem azért mert nemszeretném ha a GYENGE IDEGRENDSZERE miatt rámtámadna és átharapná a nyakam:) szaporítótol megvetted a kutyádat...szerintem legyél vele óvatos , mert könnyen tévútra térhet:)
2010. okt. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Szerintem ha te ennyi pénzt áldoztál egy kutyára csak azért mert félsz attól hogy esetleg rád támad,inkább valami tacskó kaliberű kutyát kellett volna venned,olcsóbban,jobban jártál volna,én 195cm és 110kg vagyok és tudom hogy kell bánni az ilyen kutyákkal,már most kezes bárány...ez a kutya fajta nem a bizonytalan embereknek való akár milyen is a blöki...
2010. okt. 26. 18:46
 16/17 anonim ***** válasza:
pont te oktatsz ki engem amikor a te kutyád szarik maga alá?:Dhu te 110 kilós emberke..fooggyál le előszöris. azért vetted a kutyát hogy menőzz vele? az ilyen típusú emberek általában ilyen célra vásárolják SZAPORÍTÓTOL. te idiota..6 hónapos a kutya..majd akkor vigyázz vele amikor kezdd dominánssá válni..:)csak nehogy előbujjon belőle a kisördög, aztán majd akkor TE fogod sajnálni , hogy nem tacskót vettél :)szerencsétlenhülye. én örzővédőzni járok a kutyával mit tudsz te ...amíg a te kutyád maga alá szarik addig az enyém parancsszavak sokaságát tudja már:)de ez ovodás dolog tehát nem is szállok veled vitába..
2010. okt. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Hat hónaposan jó hogy kezesbárány :) Majd jön az ivarérés kora és akkor meglátjuk mennyire lesz kezes bárány a kutyusod. Mert igen dominánsak tudnak ám lenni. És ez pont nem az a faja amit szaporítótól vásárolunk mert könnyen meggyűlhet az ember baja vele. Hiába a következetes nevelés. Az, hogy maga alá piszkít semmi jót nem kecsegtet. Mert ha életvidám és nincs vele gond akkor nem beteg tehát nem amiatt teszi mert nem bír kimenni elvégezni a dolgát. Akkor valami más gond lesz. Lehet így szokta meg, mert a kedves "tenyésztő" szar közt tartotta a kutyát és neki természetes az, hogy oda piszkít ahol fekszik. Pedig nem szabadna. Sürgősen próbáld meg leszoktatni róla. Ha nem egy megszokásról van szó tehát nem sikerült leszoktatnod róla akkor meg orvos, mert valami más baja van.
2010. okt. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!